У Львові у 2013 році міська влада планує закінчити ремонт вул. Городоцької і збудувати там трамвайну розв’язку. Зокрема йдеться про частину вулиці біля церкви Анни – сьогодні тут щодня один із найбільших заторів міста. Міський голова Львова і сам визнає, що ремонтувати буде важко, адже це дуже складна транспортна артерія. Роботи планують розпочати у березні–квітні 2013-го.
Нагадаємо, що Львівська міськрада виграла суд у фірми, будинок якої стоїть на місці, де планують побудувати новий об’їзд трамваю №6 поблизу церкви св. Анни, що на вул. Городоцькій. Як уже писала “Пошта”, вул. Городоцьку та вул. Шевченка з’єднають транспортним кільцем між військовою частиною та Львівським драматичним театром ім. Лесі Українки.
Як зазначив у четвер в конференц-залі “Арена Львів” Андрій Садовий під час звіту перед представниками громади (до речі: за інформацією “Пошти”, голів фракцій запрошували вибірково) на наступний рік місто запланувало роботи щодо покращення транспортного сполучення Сихова з центром – йдеться про проект “Трамвай на Сихів”. “Львів для реалізації цього проекту отримав грант на суму 5 млн євро. Ці гроші не потрібно згодом нікому віддавати, – зазначає мер міста. – Першим етапом проекту буде ремонт вул. Стуса і прокладення трамвайної колії до просп. Червоної Калини у 2013 році. На перспективу є другий етап – з просп. Червоної Калини трамвайну колію плануємо прокласти до стадіону “Арена Львів”, а згодом від стадіону, через Сокільники маршрут має вийти на вул. Княгині Ольги. Ось таким має бути транспортне кільце у майбутньому. Звісно, на виконання цих складних робіт потрібен не один рік”.
Також у планах на наступний рік – будівництво великого технопарку на Рясне-2, де раніше була промислова зона. “Нині спільно з бельгійською компанією розробляємо документацію. Ба більше, якщо Україна підпише угоду про Асоціацію з ЄС і, враховуючи наші конкуренті переваги у зарплатні, Львів зможе отримати велику кількість нових виробництв”, – амбітно каже мер. Але визнає: аби така мегаідея втілилася у життя, насамперед потрібно створити всю необхідну інфраструктуру. “Звісно, ще до приходу інвестора сюди треба підвести воду, комунікації, тут мають бути хороші дороги. Все це потрібно, аби бізнес тут працював, і створювалися робочі місця для Львова. А ось місто зацікавлене у цьому через податки та зайнятість людей”.
У задумах мера є й масштабний проект потужного IT-комплексу, будівництво у місті виставкового комплексу. “Важливо мати у Львові великий конгрес-центр для проведення різноманітних форумів”, – говорить Андрій Садовий. Щоправда, чомусь зовсім нічого він не каже про колосальні капіталовкладення, потрібні на все це. Також не відомо за чиї кошти і хто мав би це все зводити…
Набагато реальніший проект–2013 – львівський трамвай. Підприємство “Електрон” виграло тендер на його виробництво, і вже нині на заводі майструють корпус першого трамваю. “Є підписана угода з німецькими партнерами і згодом у Львові побачимо перший вагон. До речі, виробити вітчизняний вагон вдвічі дешевше, ніж купувати за кордоном. Там це коштує 2 млн євро”, – зазначає Андрій Садовий.
А ще мер хоче, аби львів’яни забули, що таке… черги у дитсадок. “Це можливо зробити, але не за рік. Через 2-3 роки, певен, можна виконати великий обсяг робіт щодо вирішення цього питання”, – каже він. Тим часом батьки чекати аж три роки не можуть, бо дітей у дитсадки треба віддавати уже зараз. Окрім цього, у 2013-му планують зробити реконструкцію костелу Кларисок, де нині є музей Пінзеля.
Андрій Садовий не лише розповів про плани на наступний рік, а й визнав перед громадою, що сьогодні у Львові є багато проблем. “Є багато нарікань на громадський транспорт, є критична проблема зі смородом. Чи можна ці питання вирішити? Безперечно, треба просто братися за їх вирішення. Як тоді, коли ми мали проблеми з цілодобовим водопостачанням, з освітленням Львова, з ремонтами доріг чи з проведенням Євро. Всі говорили, що усунути ці проблеми нереально, – каже він. На “Арені Львів” мер подякував усім, хто долучився до Євро-2012. “Єврочемпіонат дуже змобілізував громаду, ми відчули гордість, відчули, що можемо організовувати проекти такого рівня”, – наголосив Андрій Садовий.
Нині ж меру не подобається, як функціонує громадський транспорт у місті. “З іншого боку, він працює краще, ніж раніше. У 90-ті ухвалили рішення про те, що можна відмовитися від громадського транспорту. У місті з’явилися приватні перевізники, і почали їздити маршрутки. Тоді продали всі автостанції міста, продали землю під комунальними автотранспортними підприємствами! Власне тоді місто втратило свій вплив на транспорт міста, – каже мер. – Починаючи з 2012-го, ми цей контроль повертаємо. Нині у Львові кількість великих автобусів збільшилася зі 40 до 140. Згодом їх буде ще більше”.
А от сморід мер називає “дуже важливою проблемою для нього”, при цьому зазначаючи, що “чітко визначено його причину”. “Нині ведемо перемовини з тими підприємствами, які, на жаль, не довели свої очисні споруди до належного рівня. Також працюємо із закордонними фахівцями щодо закупівлі необхідного додаткового обладнання. Певен, із часом цю проблему вирішимо. Це наш обов’язок”, – акцентує Андрій Садовий. Львів’яни вже втомилися чекати, коли нарешті цей ядучий сморід зникне! Вони слушно зауважують, що досі не мають відповіді на питання: чому під час проведення Євро-2012 у Львові взагалі не смерділо, а щойно свято футболу минуло, у місті знову почало неймовірно смердіти…