Запозичити комунальний досвід

У Львові міськрада планує ремонтувати будинки спільно з мешканцями за їхні гроші. Повноцінно така схема запрацює з  2014-го

Депутати Львівської міської ради затвердили “Програму співфінансування капітальних та поточних ремонтів будинків у м. Львові на 2012-2014 рр.”. Ця програма передбачає співпрацю у питанні ремонтів між структурами мерії та мешканцями будинків.

Це означає, що людям пропонуватимуть спільно з міською радою фінансувати ремонти, скажімо, дахів, під’їздів чи взагалі цілих будинків. 

Згідно програми, фінансування ремонтів будинків відбуватиметься за такою схемою: 70% – це будуть гроші із міського бюджету, а 30% – витрати мешканців. А на освоєння грошей у рамках Програми пропонується виділяти не менше 25% від затверджених бюджетних призначень на ремонти житлового фонду кожному розпорядникові коштів. Розпорядниками грошей будуть районні адміністрації та департамент житлового господарства та інфраструктури.

Ремонтувати за такою схемою будуть не усі будинки, а лише ті, у мешканців яких виникне така ініціатива і люди погодяться докласти свої гроші. Такі будинки будуть ремонтувати швидше, бо вони не будуть у загальному міському списку аварійних будівель. 

 “Коли люди звертаються у міську раду з проханням щось відремонтувати у будинку, то напевно, у 90% випадків вони чують відповідь, що немає грошей. Це дійсно так. А нова програма може допомогти частково вирішити проблему”, – розповів  “Пошті” Олександр Кобзарев,  в. о. голови правління “Інституту міста”.

Співрозмовник розповів, що перш ніж запроваджувати таку ініціативу у Львові, вивчали досвід інших міст. Така схема діє, зокрема у Він­ниці, практику якої й вирішили запозичити.

“Ми отримуємо й інші позитиви, зокрема,  коли люди самі вкладають гроші у ремонт, починають по-іншому, більш шанобливо ставитися до свого майна. Мешканець, який дав 100 гривень на ремонт під’їзду, ніколи не загасить об стіну сигарету і не дозволить цього зробити іншим! Це важливий соціальний ефект. Також цей проект дасть можливість познайомитися між собою, бо часто люди не знають своїх сусідів. Коли ми говоримо про розвиток громади, то він починається з окремо кожного будинку, сусідів, які спільно збираються і щось разом роблять”, – каже  Олександр Кобзарев.

Планується, що повноцінно така схема ремонту будинків запрацює з  2014-ого. Мешканці, які захочуть спільно з містом відремонтувати будинки, повинні будуть звернутися у своє ЛКП. Але, щоб взяти участь у цій програмі, необхідно подати протокол зборів мешканців, який повинні підписати не менше 75% мешканців будинку.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4725 / 1.55MB / SQL:{query_count}