Із початком тижня погода підготувала нам новий сюрприз – тріскучі морози та сильні снігопади замінило різке потепління та сильна ожеледиця. Тепер втрачати пильність тим паче не варто, адже одна небезпека змінилась іншою – ще гіршою. Зі слів синоптиків, Львівщина опинилася в зоні проходження активних атмосферних фронтів, тому варто очікувати ускладнення погодних умов й надалі.
На жаль, перші жертви кепської погоди вже є. Так, через льодяну негоду в неділю, 23 грудня, на Львівщині у ДТП загинуло двоє людей, а дев’ятеро травмувалися. Як інформує прес-служба УДАІ у Львівській області, трагедія трапилася неподалік смт Рудки Самбірського району. За попередніми даними, один із водіїв не обрав безпечної швидкості руху та не впорався із керуванням. Як наслідок – виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з іншими авто. Загинули люди, в чию машину врізалася згадана автівка.
Працівники Державтоінспекції просять водіїв бути максимально обережними у зв’язку із погіршенням погодних умов. Під час руху по зледенілій дорозі варто обов’язково дотримуватися безпечної швидкості, інтервалу та дистанції руху. Варто уникати складних маневрувань, особливо на спусках та підйомах, шляхопроводах, при наближенні до пішохідних переходів.
У ДАІ нагадують, що на слизькій дорозі не можна гальмувати різко, адже це призводить до блокування коліс, збільшення гальмівного шляху, або ж втрати керованості. Але найкраще, за можливості, утриматися від поїздок приватним автотранспортом.
Як зазначають у прес-службі ЛОДА, учора прийняли рішення обмежити рух пасажирського та великовагового транспорту на автодорогах Київ – Чоп, Львів – Шегині, Львів – Краковець. Поза тим, жертвами негоди за останні два тижні, за інформацією Львівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, стали близько 30-ти людей, що зазнали переохолодження та обмороження.
Небезпека чатує на львів’ян не лише під ногами, але й над головами. Через потепління бурульки спадають із міських дахів.
“Унаслідок перепадів температури на дахах будівель утворилися крижані бурульки. Зараз вони тануть, ламаються та починають падати, а це дуже небезпечно для пішоходів. Особливу небезпеку вони становлять у старих кварталах міста, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Тому закликаємо наших городян бути обережними”, – каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Іваницький, інформує прес-служба міськради.
Тимчасом комунальники запевняють: щоранку вибирають будинки, де збиватимуть бурульки. “Якщо бачать бурулі на дахах, то ту територію обгороджують аби унеможливити їхнє падіння на пішоходів. Потім організовують роботу таким чином: покрівельник лізе на горище і звідти їх збиває. Також є інший варіант вирішення цієї проблеми, коли мешканці квартир верхнього поверху дають дозвіл, щоб з їхніх балконів струшувати шматки льоду. Якщо є складний випадок, то мусимо залучати кран”, – пояснює “Пошті” Ірина Маруняк, начальник Галицької райадміністрації м. Львова.
Та не завжди працівники ЛКП встигають обгородити небезпечну ділянку, тому мешканцям самим варто бути уважними, особливо під час відлиги!
Загалом у місті досі складна ситуація із прибиранням тротуарів від снігу та льоду. “Якщо говорити про центральні дороги, то вони достатньо старанно прибираються. Хоча є форс-мажори, наприклад, коли падає сніг з дощем, а земля має низьку температуру і утворюється лід. Звичайно, ми збільшуємо можливість посипання доріг піскосумішшю, де є великий вміст солі. Але все одно треба бути уважними”, – зазначив учора міський голова Львова Андрій Садовий.
Львів нині має ще одну проблему – оскільки робота є фізично важкою, то дуже багато двірників звільняється з роботи. “У нашому районі за грудень звільнилось 13 двірників, а 18 – на лікарняному. Основна причина – важка праця. Здебільшого це жінки – 60-70 років. Також нам бракує техніки, тракторців, в основному люди працюють лопатами, згрібають сніг з тротуарів, скидають його в люки. Це є важка, рутинна, щоденна праця, яку не кожен витримає. Ми шукаємо двірників, хто бажає працювати. Тут є стабільна заробітна плата з окладом 1200 – 1300 грн, якщо людина має одну дільницю, а якщо обслуговує дві – то відповідно 2400 та 2600 грн. Запрошуємо до нас всіх охочих”, – зазначає “Пошті” Ірина Маруняк.
Однак за гарну роботу – потрібно вміти віддячити. Тому старанним двірникам обіцяють тринадцяту зарплату. Ми прийняли рішення, що ті двірники, які якісно працюють і до яких немає зауважень, отримають, так звану, 13-ту зарплату за якісну роботу.
Очікувати покращення погодних умов наразі не варто. “Така погода триватиме до кінця цього тижня. Навіть будуть погіршення, бо мокрий сніг переходитиме в дощ, а потім знову в мокрий сніг. У ніч на 26 грудня очікуємо мінус 1 – плюс 40С, а в день 1 – 60 тепла. На наступний день очікуємо поступового зниження температури: вночі – 3 - +2, і 0 - +5 тепла вдень”, – розповіла “Пошті” Олександра Тузяк, синоптик Львівського регіонального гідрометеоцентру.
Зі слів синоптика, на новорічні свята суттєво погода не зміниться – йтиме мокрий сніг з дощем, така ж ситуація буде і з температурним режимом.