Яким буде майбутнє Снопківського парку?

Після скандалу про ймовірну забудову парку, міські депутати хочуть якомога швидше підтвердити його межі та розробити концепцію розвитку зеленої зони

Після скандалу про ймовірну забудову парку, міські депутати хочуть якомога швидше підтвердити його межі та розробити концепцію розвитку зеленої зони

Чи не вперше за останні роки громада Львова дуже швидко відстояла збереження парку. Йдеться про рішення виконкому Львівської міськради (його ухвалили у жовтні) щодо розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській, яка межує зі Снопківським парком. Львів’яни тоді почали бити на сполох, мовляв, фактично це рішення надає підстави для можливої забудови. 

Нагадаємо, 23 листопада прокуратура Львівщини повідомила, що внесла протест на це рішення, адже воно порушує затверджені в 1984 році межі парку. А минулої п’ятниці протест задовольнив виконком міськради.

За словами Галини Янко, жительки вул. Кримської, заступник прокурора Львівщини вніс протест за декілька днів, щойно інформація розповсюдилась у ЗМІ.  

КОМЕНТАР

Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради:

- На території Снопківського парку, яку чиновники нині не вважають парком, є трансформаторна підстанція, що давно не функціонує. Там зараз збираються алкоголіки і наркомани... Мешканці цього мікрорайону звернулися до Василя Горона, депутата-мажоритарника у міськраді по сусідньому окрузі, аби цю споруду знищили. У відповідь на звернення, він озвучив депутатський запит на сесії 19 жовтня. Вже 28 жовтня було ухвалено рішення про розроблення детального плану території забудови по вул. Кримській. Звісно, це не означає, що після такого рішення здійснюватимуть забудову, але це необхідний для забудови території документ. Варто подивитися, де саме хотіли робити забудову - з того парку нічого б не залишилося!   У нашому місті дуже щільна забудова, і парків насправді не так уже й багато - всього 29. Ми зобов'язані зробити все, що від нас залежить, аби жоден підприємець не побудував у парку якоїсь капітальної споруди. Маємо підтвердити межі парків, розробити концепцію їх розвитку. В парку можуть продавати сувеніри, морозиво, чай, але капітальних споруд там не має бути. Я розумію, що хтось хоче жити там. Хтось хоче побудувати там ресторан, офісне приміщення, але цього не можна допустити. Маємо оперативно підтвердити межі Снопківського парку, встановити охоронну зону та зробити все можливе, аби таких випадків більше не було.

“Ухвала № 1002 від 2001 року про затвердження меж парку дозволила чиновникам трактувати межі парку як завгодно. Хоча їх визначили ще у 1981 та 1984 роках. З парку вилучили лише 0,41 га під хордову магістраль. Чиновники маніпулювали цією ухвалою, – каже Галина Янко, адвокат, арбітр міжнародної неприбуткової  асоціації “Європейська арбітражна палата”. – Якщо підійматися від дендропарку на вул. Кримську, то праву сторону мали б вилучили під забудову, а там ростуть дерева, які завдяки інвентаризації зникли б”. 

Нині громадські активісти пропонують відремонтувати трансформаторну підстанцію, яка власне й стала яблуком розбрату у цій справі, та перетворити її на реабілітаційний центр для неповносправних дітей або дільничний пункт для охорони парку.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4000 / 1.56MB / SQL:{query_count}