Льодовиковий період по-львівськи

У природничому музеї вперше за 17 років після ремонту відкрили нову виставку: експонуються волохатий носоріг, мамонт та щонайменше сотня інших артефактів!

У природничому музеї вперше за 17 років після ремонту відкрили нову виставку: експонуються волохатий носоріг, мамонт та щонайменше сотня інших артефактів!

У працівників найбагатшого у Cхідній Європі природознавчого музею свято – вони вперше за майже 20 років відкрили двері для відвідувачів, що стало справжнім подарунком до  Свята Миколая. Наразі площа виставки невелика – три кімнати з експозицією, що розповідає  історію невеликого клаптика землі в околицях села Старуня, що на Прикарпатті.

“Околиці села були вкри­ті численними копальнями, з яких видобували спочатку нафту, а пізніше озокерит. Випадкові знахідки законсервованих в озокериті туш, спочатку мамонта, а пізніше волохатого носорога, в одній з копалень восени 1907 року стали сенсаційними в науковому світі і прославили Старуню на весь світ. Ці знахідки по праву вважаються найціннішими експонатами нашого Музею”, – каже куратор виставки Андрій Бокотей.

 Для виставки науковці підготували щонайменше сотню експонатів. Серед них: макет житла первісних людей, опудала ведмедя, лисиці, вовка, бобра, різних птахів. А ще можна побачити модель сучасного грязьового діючого вулкану.

“На експозиції ми представляємо три відтинки ча­су: експозиція першої кім­нати присвячена  періоду виявлення знахідок, де є автентичний череп мамонта та муляж голови носорога,  інтер’єр другої відтворює льодовиковий період епохи, коли жили ці звірі та окрема зала присвячена Старуні сьогодні, зокрема, ми показали діючий грязьовий вулкан. У цьому селі й досі працюють науковці, тож сподіваємося, що це не останні експонати, які зможемо показати”, – розповіла “Пошті” екскурсовод Оксана Омельчук.

І це далеко не усе, що мають у своїх сховищах музейники. Зі слів Оксани Омельчук, у них є 680  пробірок з безхребетними, яких знайшли біля мамонта, який зберігся настільки добре, що можна навіть побачити, як виглядали його окремі органи!

ДО ТЕМИ

Нещодавно Природничий музей у Львові став переможцем конкурсу “Динамічний музей”, оголошеного фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”, вигравши приз у 10 мільйонів гривень. Роботи з реалізації завдань проекту розпочнуться наступного року  й триватимуть до 2015-го. Зараз музей працює з вівторка по неділю з  11.00-18.00 год. Ціна квитка: повний – 10 грн., пільговий – 5 грн. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4529 / 1.55MB / SQL:{query_count}