Очікуєте різдвяних свят? За першими емоціями та різдвяним настроєм можна сходити на Різдвяний ярмарок, що вже четвертий рік поспіль працює у Львові. Власне на цих вихідних у Львові яскравим вогняним шоу від клубу “Пантера” урочисто відкрили Різдвяний ярмарок. Він працюватиме до 14 січня та стане епіцентром святкування різдвяних свят у Львові.
На Різдвяному ярмарку відвідувачам пропонують подарунки, сувеніри, різні смаколики, вишиванки, продукцію бджільництва, товари для дітей, книги, предмети інтер’єру, текстильні вироби, картини, вироби народного промислу.
Важко не запримітити іграшки, прикраси у вигляді змії, що є символом прийдешнього року. Можна придбати вовняні шкарпетки, за них можна віддати в середньому 50 грн. Також є й інші теплі речі, як до прикладу, шапки, рукавички, хатні тапці.
Функціонує на ярмарку і гетьманський монетний двір. Кого цікавить косметика, можна вибрати щось із Карпат чи Криму або пригледіти для дому новорічне дерево – штучні ялинки тут реалізують від 30 до 800 грн.
Гуляючи на ярмарку варто не залишатись байдужим до дзеленчання дзвіночків на вітрі та до запаху глінтвейну, за 10-20 грн можна скуштувати гарячі напої як алкогольні, так і чаї, каву, шоколад. За таку ж суму можна до напою придбати пряники. За 15-20 грн можна посмакувати фруктами в карамелі.
КОМЕНТАР |
Андріян Гутник, голова депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради |
- Різдвяний ярмарок є потрібним заходом у Львові. Він може створювати гарний імідж місту. Практично у всіх стародавніх містах такі ярмарки проводяться та налічують сотні років своєї історії. Щорічно організація цього заходу покращується. Проте, вважаю, що міськрада неякісно проводить тендер на проведення ярмарку. Я запитував, чи зверталися ще якісь підприємці для проведення таких ярмарків, мені в міськраді пояснили, що таких звернень узагалі не було. Але мені відомо, що підприємці таки звертаються, але їх вже скеровують у ТзОВ "Львівські ярмарки", яке надає в оренду за 11 тис. грн дерев'яний будиночок.Підприємство "Львівські ярмарки" досить багато витрачає на ярмарок: 65 тис. грн - на культурну програму, 110 тис. грн - оренда сцени. Проте за оренду центральної частини Львова вони платять лише 15 тис. грн. Це дуже смішна ціна. Від оренди землі для ярмарку місто мало б більше заробляти, орендна плата мала б в десятки разів бути більшою. Є підприємці, які хочуть там працювати і сплачувати гроші в міську скарбницю, але міська рада цього не забезпечує. Позитиву від ярмарку дуже багато, але ціна за оренду насправді могла б бути більшою, що принесло б значні гроші в скарбницю. На ярмарку працюють орієнтовно 500-600 чоловік. Бізнес йде непогано, бо підприємці орендують будиночки заздалегідь. |
На ярмарку відвідувачів чекатиме й розважальна програма – як зазначають організатори, щодня на головній сцені перед оперним театром відбуватимуться майстер-класи, наприклад, із виготовлення ялинових прикрас, янголів чи розфарбовування різдвяних пряників. А з 16 грудня працює єдиний в Україні Будинок льодових фігур. Темою цьогорічної виставки шедеврів льодового мистецтва є знаки зодіаку.
Цього року участь у ярмарку беруть понад 70 підприємців. На пр. Свободи та на пл. Ринок працюють 110 дерев’яних будиночків. IV Різдвяний ярмарок працює з 12.00 до 22.00, а у святкові дні з 11.00 до 23.00.
Уперше такий Різдвяний ярмарок у Львові відбувся у 2009-2010 рр., а під час ІІ Різдвяного ярмарку у 2010-2011 рр. викарбували символічну монету ярмарку.
Загалом у Львові новорічно-різдвяні святкування триватимуть від 13 грудня до 22 січня. Як повідомили в управлінні туризму, за цей час у місті очікують 160-200 тисяч туристів.