Невдовзі Львівська міська рада матиме нову структуру. Погодити відповідні зміни повинні були депутати на сесії цього тижня, проте, порадившись, відклали це питання на кінець року – на наступну сесію, яка відбудеться 27 грудня.
Згідно з ухвалою, яку народні обранці відмовились розглядати, з департаменту “Адміністрація міського голови” виключать управління контролю та аудиту і нададуть йому статусу юридичної особи. Відділ кадрів реорганізують в управління, департамент “Євро 2012” планують перейменувати на департамент розвитку міста. Крім того, в міській раді створять управління інформаційних технологій.
Очільник міста зазначив, що жоден із депутатів досі не подав пропозиції щодо нової структури міста. “У законодавстві України чітко прописано, що структура – це прерогатива виключно міського голови. Я вношу структуру, я вношу зміни та доповнення. На превеликий жаль, є дуже багато думок з приводу цієї структури, тому простіше ще раз запросити депутатів, вислухати їхні пропозиції. Можливо, вдасться знайти компроміс. Я запропонував, щоби кожна фракція для доопрацювання виділила одного представника”, – розповів Андрій Садовий.
КОМЕНТАР |
Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради, член робочої групи із створення нової структури ради: |
- Нову структуру зобов'язує створювати закон про самоврядування новообраних депутатів. А ми вже два роки як працюємо, і нарешті міський голова надумав виконувати цей закон. Пропозицію нової структури від міського голови ми отримали лише чотири дні тому, тому низку зауважень та пропозицій вирішили розглянути в спеціальній робочій групі. Не секрет, що нинішня структура - громіздка, у ній багато посад, що дублюються, і це створює бюрократичну тяганину. Другою проблемою є те, що утримання такого штату вимагає великих коштів. Гроші, які отримують посадовці, забирають у вчителів, медиків, з міського благоустрою. Тому кількість міських чиновників треба зменшити. |
Над структурою міськради працюватиме спеціальна робоча група на чолі з мером. Бюджет на наступний рік приймуть лише після того, як затвердять реорганізацію мерії.
Зазначимо, що міська рада не розглянула питання зміни статуту Центру розвитку туризму Львова, зокрема, зміни назви та можливості заробітку, адже нині цю структуру фінансують лише з міського бюджету. Це могло б дозволити надавати більше послуг туристам: продавати путівники, сувеніри. За інформацією прес-служби мерії, питання комерціалізації вже погодили профільні комісії.
“Дуже багато туристів кажуть, що їм було б зручно отримувати певні послуги, яких ми поки що не здатні надавати. Наприклад, можемо продавати детальні карти тим, хто подорожує сам, бо таких безкоштовних немає. Окрім цього, вони не проти одразу ж на місці купувати листівки або сувеніри, адже ми працюємо довше, ніж магазини. Також можна продавати трамвайні квитки, бо на площі Ринок їх ніде купити. Це мінімальні послуги, які дуже знадобилися б гостям міста”, – вважає Олена Голишева, керівник Центру туристичної інформації.