Сніговий армагедон

Міські посадовці визнали: найгірше розчистили вулиці у центрі та у Шевченківському районі Львова 

Міські посадовці визнали: найгірше розчистили вулиці у центрі та у Шевченківському районі Львова 

Сніг приніс Львову та області чимало прикрощів – побільшало аварій на дорогах, звернень до травматологів та традиційних для зими корків на вулицях насамперед обласного центру. Як кажуть синоптики, сніг падатиме до четверга й надалі на Львівщині морозно. Температура повітря удень сягатиме трьох градусів морозу, а вночі – стовпчик термометра опуститься до –10. 

Львів найбільше замело на вихідних, що додало ситуації драматичності у понеділок, коли містяни їхали на роботу чи на навчання. Чи добре спрацювали наші комунальники, кожен побачив на своїй вулиці чи районі. Дороги чистили, щоправда в основному магістральні, а бічні вулички тривалий час були засипані снігом. 

Звісно, можна нарікати на заметені хідники бічних вулиць, але нині дійсно важко доводиться літнім жінкам-двірничкам поратися зі сніговими кучугурами. Зрештою, в. о. директора міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Володимир Олійник вчора тактовно попросив пробачення у жителів міста за ці снігові незручності. Поза тим, і пан Олійник, а згодом і сам міський голова Львова Андрій Садовий визнали: гірше за інших розчистили вулиці у центрі міста та у Шевченківському районі. 

“Станом на понеділок немає нарікань на роботу громадського транспорту від автоперевізників. Є зауваження лише щодо очистки деяких заїзних кишень, щоб люди могли комфортно виходити чи заходити до громадського транспорту. Масових скарг на гарячу лінію не було. На вихідних вся техніка була задіяна для того, щоб розчистити дороги. Робота з вивезення снігу триває. Було задіяно в ніч із суботи на неділю – 69 одиниць техніки, цієї ночі – 73 одиниці. Також активно сьогодні працюють близько 300 працівників ШРП та понад 2 тис. працівників ЛКП”, – зазначив Володимир Олійник. Зі слів чиновника, не було і серйозних поломок техніки. “У Шевченківському районі зламався навантажувач і зійшов з лінії, і була дрібна поломка грейдера. Сніг із центральної частини міста вивозять у магістральний колектор біля пам’ятника Міцкевичу, який поміщає величезну кількість снігу, туди він вивозиться з хідників у центральній частині міста, де є велика інтенсивність пішохідного руху. Це відбувається частково механізовано, частково за допомогою працівників ЛКП”, – додав Володимир Олійник.

Цієї зими до снігоприбирання у місті залучили й евакуатори, бо припарковані на дорогах автомобілі часто заважають працювати  снігоприбиральній техніці. А що стосується районів і вулиць із приватною забудовою, то у мерії закликають людей самим гуртуватися і прибирати біля своїх особняків. 

Водночас, доплачувати двірникам за посилену роботу взимку ніхто не буде.  “По-перше, прибирання будинків і прибудинкової території входить у заробіток двірників, який платиться за рахунок збору коштів від мешканців. Тобто, є в квартирній платі. По-друге, прибирання тротуарів і прибордюрної частини оплачується з міського бюджету. Враховуючи проблеми з фінансуванням санітарної очистки, які ми мали, сподіватися в межах цього бюджетного року на додаткові кошти, щоб стимулювати роботу, на жаль, не можна. Цього джерела в нас немає. Тому що ті кошти, які додали депутати, є дуже скромними, аби завершити цей бюджетний рік”, – пояснив в. о. директора міського департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Комунальники просять водіїв не залишати машини на магістральних вулицях Львова, а також оминати центр Львова у сильні снігопади й користуватись громадським транспортом.

ДО ТЕМИ

Йшов, упав – гіпс… 

Лише у неділю, 9 грудня, у травматологічне відділення 8-ої міської лікарні звернулося 36 осіб, які травмувалися на вулиці. Про це zaxid.net повідомив завідувач травматологічного відділення лікарні Олександр Луговий. “Різні травми – забої є, є й переломи. Загалом, немає значного збільшення, все – на рівні попередніх років”, – запевнив він. 

 

ДОВІДКА

Поради від інспекторів ДАІ під час снігопадів 

- Варто перевірити заряд акумулятора, рівень антифризу, термостат, пічку і гальма, стан протектора шин.

- Переконайтеся, що нормально працюють передні фари і задні ліхтарі, а також аварійна сигналізація.

- У дорогу потрібно взяти все необхідне, щоб бути готовим до будь-яких труднощів, що виникають на шляху: не забудьте покласти в машину скребачку і щітку, а також невелику лопату та медичну аптечку;

- Заздалегідь плануйте свій маршрут таким чином, щоб уникати доріг, які можуть бути небезпечними в погану погоду.

- Треба плавно розганятися, повертати і завчасно пригальмовувати, але не їхати дуже повільно, щоб не застрягти в снігу. Якщо необхідно зупинитися – знижуйте швидкість поступово. Під час зупинки ввімкніть аварійну сигналізацію.

- Обов’язково дотримуйтесь безпечної швидкості, інтервалу та дистанції, уникайте складних маневрувань. Будьте особливо обережними на спусках та підйомах, шляхопроводах, при наближенні до пішохідних переходів. 

- Пам’ятайте, що на слизькій дорозі не слід гальмувати різко, адже це призводить до блокування коліс, збільшення гальмівного шляху, або ж втрати керованості. 

 ВАЖЛИВО

По компенсацію – до суду 

Багато хто навіть не знає, що за біди на слизьких тротуарах відповідають ті організації, які обслуговують певний район. Найголовніше – з’ясувати, хто є відповідальним за благоустрій цієї території. У більшості випадків відповідачами є ЛКП. 

Якщо ви постраждали від падіння під час ожеледиці, можна через суд вимагати компенсації матеріальної та моральної шкоди. Для цього потрібно зібрати чимало доказів. Наприклад, якщо ви впали на слизькому тротуарі та травмувалися, перше, що треба зробити, – відразу викликати швидку допомогу, щоб задокументувати факт травмування. Бажано взяти контактні телефони свідків та їхні домашні адреси для того, щоб надалі їх можна було запросити до суду як свідків. 

По змозі слід сфотографувати або зняти на відеокамеру місце, де ви впали і травмувалися. Цим ви зможете підтвердити, що територія, на якій трапився інцидент, не була належним чином убезпечена. Щоб у судовому порядку довести матеріальну шкоду, вам необхідно підрахувати витрати на лікування, зберігши усі чеки та квитанції на купівлю ліків і оплату процедур.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.8751 / 1.6MB / SQL:{query_count}