Протягом 24 - 25 жовтня у Львові відбудеться Форум соціальних інвестицій, де перед потенційними грантодавцями буде представлено 65 соціальних проектів. У Ратуші сподіваються, що в результаті поєднання зусиль влади, бізнесу та громадського сектору в реалізації соціальних проектів вдасться вирішити чимало проблем громади міста.
Протягом 24 - 25 жовтня у Львові відбудеться Форум соціальних інвестицій, де перед потенційними грантодавцями буде представлено 65 соціальних проектів. У Ратуші сподіваються, що в результаті поєднання зусиль влади, бізнесу та громадського сектору в реалізації соціальних проектів вдасться вирішити чимало проблем громади міста.
Форум мають відвідати понад 20 українських та міжнародних інвестиційних і донорських інституцій, серед яких посли та консули держав, зацікавлених у реалізації соціальних проектів у Львові. Щоправда, сподіватись, що якийсь проект відразу буде профінансовано, не варто. Як розповів "Пошті" Юрій Лукашевський, керівник відділу громадського партнерства управління "Секретаріат ради" Львівської міської ради, насамперед мета форуму полягає в тому, щоб показати перспективні проекти львівських громадських організацій.
- Сказати, що за результатами форуму відразу ж дадуть гроші на якийсь проект, я не можу. Це було б взагалі нечесно, адже кожен фонд чи інша донорська інституція має свої конкурси і свою форму подання проектів. Однак тут є можливість ознайомитися з їхніми вимогами і, за умови зацікавлення якимось проектом, допрацювати його і подати вже на конкурс до конкретної донорської інституції. За результатами форуму ми формуватимемо перелік перспективних для реалізації соціальних проектів на 2009 рік, - зазначив "Пошті" Юрій Лукашевський.
Крім того, міська рада, ймовірно, співфінансуватиме проекти, адже часто міжнародні організації висувають таку умову при наданні гранту. Цьогоріч з цією метою з міського бюджету було виділено 50 тис. грн і наступного року, обіцяють чиновники, має бути не менше.
Проекти буде представлено у п'яти основних напрямах. Найбільше - 27 проектів - з "Соціального захисту та охорони здоров'я", 13 проектів - "Культурно-мистецькі інновації", "Інфраструктурні проекти" - 10, "Посилення впливу громадянського суспільства" - 8 і "Молодіжні та освітні ініціативи" - 7.
Юрій Лукашевський назвав найцікавіші, на його думку, проекти. До прикладу, благодійна організація "Регіональний центр соціальної адаптації" пропонує запровадити у Львові "соціальний патруль" - пересувну групу соціальних працівників, яка вишукуватиме і пропонуватиме допомогу дітям вулиці. Громадянська мережа "ОПОРА" пропонує створити в місті медіа-ресурсний центр, де б могли працювати і координувати свою роботу всі громадські організації Львова й області. ЛМГО "Центр освітньої політики" вишукує кошти на розробку освітньої комп'ютерної гри-квесту "Спацер древнім Львовом", де діти могли б у формі гри дізнаватись про історію Львова. Міська "Фундація регіональних ініціатив" через вуличні покази танців має бажання пропагувати активний спосіб життя. Цікавою ідеєю є Міжнародний фестиваль візуального мистецтва "WIZ-ART Wideo Fest". Фестиваль має на меті підтримати українську альтернативну кіноіндустрію шляхом демонстрації кіноробіт українських і закордонних режисерів, що працюють в жанрах короткого метру, відеоінсталяцій.
У Форумі соціальних інвестицій візьме участь не менше 100 учасників: представників неурядових організацій, бізнесу, влади, фундацій та ЗМІ. Свою підтримку проведенню форуму висловив благодійний фонд "Україна 3000".