Мандри невідомою Львівщиною

Нові туристичні маршрути покажуть дива районів області. Мова про маршрут “Шляхами Пінзеля та Фредра” та “Серце Ягайла”

Нові туристичні маршрути покажуть дива районів області. Мова про маршрут “Шляхами Пінзеля та Фредра” та “Серце Ягайла”

Екскурсії Львівщиною виключно асоціюються зі замками. Проте наша область є надзвичайно багатою і її потрібно відкривати з різних ракурсів Наприкінці осені відкрили нові туристичні маршрути “Шляхами Пінзеля та Фредра” в Пустомитівському, Городоцькому та Самбірському районах та “Серце Ягайла” Городоцьким та Пустомитівським районами. А, як писала “Пошта”, давніше першою ластівкою стала апробація нового туристичного маршруту Кам’янкa-Бузьким районом під назвою “Кам’яні Бузьки”.

Такі маршрути реалізуються в рамках проекту “Невідома Львівщина” управлінням туризму та курортів Львівської облдержадміністрації. Восени перевіряли на практиці ці маршрути краєзнавці, історики, науковці, екскурсоводи. Нові туристичні шляхи включають екскурсії здебільшого сакральними пам’ятками – дерев’яними церквами, костелами, а також музеями та палацами.

“Проект “Невідома Львівщина” ми розпочали цієї осені. Ми вже випробували три маршрути – “Кам’яні Бузьки”, “Шляхами Пінзеля і Фредра”, “Серце Ягайла”. Найближчим часом хочемо розробити подібні маршрути в Сколівському та Стрийському районах, можливо нам це вдасться до нового року. А загалом по усіх 20-ти районах області ми б хотіли розробити маршрути до весни, адже вони усі цікаві для апробації. Зараз готуємо матеріал для видавництва путівника усіма районами Львівщини”, – розповіла “Пошті” Оксана Погорілко, заступник начальника управління туризму і курортів Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Львівської облдержадміністрації. 

Ініціатива створення нових маршрутів належить громадській організації “Підкова” та одного львівського туроператора. Ці екскурсії розраховані на день, а їхня вартість становить 130-140 грн.

“Чим більше пропозицій, тим ми цікавіші для туристів. Нині стало модно приїжджати на каву до Львова на декілька днів. Будучи тут уже в п’ятнадцятий раз, людині хочеться виїхати з міста та подивитися щось цікаве за околицями Львова. Чим більше туристичних пропозицій буде в області, тим довше ми будемо цікавими для туристів, особливо для тих, що приїжджають сюди постійно, – пояснює “Пошті” заступник керівника Львівської асоціації з розвитку туризму Іван Горбацьо. – Екскурсії пам’ятками сакральної архітектури – це ж не наше ноу-хау. Скажімо в Польщі є цікаві екскурсійні шляхи дерев’яною архітектурою, в основному по церквах. Це, звісно, цікаво і в Польщі досить модно. Польські туристи в Україні такого ж очікують і надіються цим скористатися”. 

Проте їдучи на екскурсії Львівщиною, варто згадати і дороги, які у нас далеко не у хорошому стані та можуть відбити бажання мандрувати. Як зазначають фахівці, з будь-якої ситуації можна знайти позитив – якщо дорога погана, ці маршрути можуть бути пішими чи велосипедними. Також варто згадати сам стан пам’яток архітектури, які на превеликий жаль у поганому стані, до прикладу, невпинно руйнується костел Всіх Святих у селі Годовиця Пустомитівського району, який є безцінним шедевром світового значення. 

“Щодо розвитку туризму, влада повинна акцентувати увагу на дорогах, паркінгах та туалетах. Все решта – справа бізнесу”, – резюмував Іван Горбацьо.

ДОВІДКА

Маршрут “Шляхами Пінзеля та Фредра”: Оброшино, Годовиця, Наварія, Пустомити, Семенівка, Щирець, Вишня, Рудки, Великий Любінь. Зокрема, у селі Годовиця – костел Всіх Святих, що є одним з найкращих зразків бароко в Галичині, автором якого є архітектор Бернард Меретин (творець Святоюрського собору у Львові), а автором різьбленого декору в співпраці з Мацеєм Полейовським є геніальний скульптор Йоган-Георг Пінзель. А у селі Вишня туристів зустрів великий неоренесансний палац 1835 року, який належав геніальному польському комедіографу Олександру Фредру, дідові митрополита Андрея Шептицького.

Маршрут “Серце Ягайла”: Зимна Вода, Суховоля, Городок, Комарно, Грімне, Кліцько, Переможне, Тулиголови, Великий Любінь. За період 1387-1434 років великий князь литовський і король Польщі Владислав II Ягайло часто наві­дувався і довго жив в Городку, тут і помер у 1434 році. Визначним пам’ятками Городка є один з найстаріших костелів України – костел Воздвиження Чесного Хреста початку XV ст. та видатні пам’ятки народної архітектури: церква Благовіщеня Пречистої Діви Марії 1633 року та церква святого Іоана 1755 року. А у селі Тулиголови – чудовий неоренесансний палац Бала 1899 року, який спроектували відомі архітектори-творці чернівецької та одеської опер Ф. Фельмер і Г. Гельмер.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4390 / 1.58MB / SQL:{query_count}