Міна сповільненої дії

Украй гаряче стає на Львів­щині з настанням холодів - повноправно починає господарювати "червоний півень", внаслідок чого суттєво більшає пожеж.

pozeza.jpg 

Украй гаряче стає на Львів­щині з настанням холодів - повноправно починає господарювати "червоний півень", внаслідок чого суттєво більшає пожеж. Цю біду, в тому числі з летальними наслідками, спричиняють насамперед несправ­ні електроприлади, печі та димарі. Горять помешкання також через порушення правил пожежної безпеки та банальну недбалість мешканців. Статистика за минулий осінньо-зимовий період невтішна: в області було 830 пожеж, під час яких вогонь забрав життя 92 жителів області (серед них - троє дітей). Лише прямі матеріальні збитки становили понад 6 млн грн.

"І сьогодні маємо дуже складну ситуацію з пожежами у Львівській області, порівняно з минулим роком, - повідомив "Пошту" Павло Василенко, керівник прес-центру Головного управління МНС України у Львівській області. - Найчас­тіше у групі ризику ті люди, які користуються старими та саморобними калориферами. Останні, на жаль, й надалі в "моді" на Львівщині, є нічим іншим, як міною сповільненої дії! Використовуючи саморобні електрообігрівачі, люди ризикують власним життям". Надзвичайники акцентують: їх власники думають лише про тепло, забуваючи про власну безпеку, родичів, врешті - сусідів.

 Маємо непоодинокі випадки, коли пожежі спричиняються і через нові калорифери. "Мешканці області, купуючи будь-де дешеві калорифери, фактично несуть до помешкання небезпеку!" - продовжує Павло Василенко. Співрозмовник радить: аби згодом не "обпектися", варто купувати обі­грівачі лише сертифіковані в Україні. І ще - ніколи не залишайте електрообігрівачі увімкненими на ніч.

Чимало лиха спричиняють й неочищені від сажі та несправні печі. Також ризикованими для життя є комини з тріщинами - через них горять горища, а відтак вогонь перекидається й на усю оселю.

Звичайні цигарки й надалі у чорному списку причин летальних випадків в області. Один з таких випадків стався у жовтні у с. Сороки-Львівські Пустомитівського району - через необережність при курінні спалахнули речі домашнього вжитку у будинку 52-річного чоловіка. Недопалок обірвав життя не лише власнику оселі, але і його 43-річному знайомому. Полум'я спалахнуло на території сіль­ської ради, де з початку року сталося вже три пожежі, одна з яких забрала життя людини. За словами П. Василенка, місцевий підрозділ МНС голові Сороки-Львівської сільсь­кої ради після кожного факту пожеж надавав відповідні звернення із зазначенням конкретних пропозицій стосовно проведення профілактичної роботи із запобігання схожих випадків. "Жодної відповіді на ці листи не отримано. Отож можна зробити припущення, що й ніякої профілактичної роботи у цьому керунку ані головою, ані депутатами сільради проведено не було. Хоча саме вони, згідно зі ст. 4 Закону України "Про пожежну безпеку", мають організувати охорону своїх населених пунктів", - говорить керівник прес-центру МНС області, додаючи, що така бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо безпеки своїх громадян має місце й у багатьох інших населених пунктах регіону.

Нині стурбованість рятувальників спричиняє збільшення кількості загиблих на пожежах у Личаківському районі Львова (шестеро осіб з початку року), Кам'янка-Бузькому (п'ятеро загиблих), а також у Буському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Самбірському, Яворівському районах області, м. Червоноград та Залізничному районі Львова (по 4 жертви).

 

До теми

 

З початку року на Львівщині сталася 1281 пожежа, під час якої 98 осіб загинуло (серед них - четверо дітлахів). Ще 56 осіб (з яких також четверо дітей) травмовано. Лише у селах області горіло понад 500 разів, вогонь забрав життя 47 осіб, а ще 20 отримали травми.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4688 / 1.56MB / SQL:{query_count}