Чи стане бажане дійсністю?

Доступ до інформації про рух львівських маршруток в інтернеті можливий лише зі згоди перевізників 

Доступ до інформації про рух львівських маршруток в інтернеті можливий лише зі згоди перевізників 

Невдовзі усі міські маршрутки, трамваї, тролейбуси контролюватимуть за допомогою GPS-навігаторів. Такими пристроями повинні бути обладнані усі маршрутки до сьогодні, 1 грудня. Проте, далеко не усі міські автобуси нині мають такі пристрої. Міська влада обіцяє, що й львів’яни за допомогою інтернету зможуть відстежувати рух міського транспорту. Та чи не стане це черговим популізмом?

Із 550 автобусів, що курсують по місту, станом на 27 листопада лише 67% машин облаштовані пристроями GPS. Закрадається сумнів, що решту маршруток встигли обладнати навігацією до сьогодні. За інформацією міського управління транспорту, наприкінці року спеціальна комісія з працівників управління, ДАІ та Укртрансінспекції, а також громадських організацій перевірятиме виконання умов договорів перевізниками. Основними пунктами перевірок стане наявність великих низькопідлогових автобусів та навігації. 

Як писала “Пошта”, чиновники планують, щоб через комп’ютер або смартфон в Google Maps та Yandex Карти була можливість відстежувати львівські маршрутки. “У нас були попередні переговори з представниками Google Maps та Yandex Карти. Є певні напрацювання. Такий приклад є у Житомирі – там кілька маршрутів працює у відкритому доступі”, – зазначав Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради. 

Це дуже зручно, адже клацаючи по зупинці в інтернеті, можна побачити, які автобуси проїжджають саме на цій зупинці і де вони знаходяться. До прикладу, затримуючись пізно ввечері на роботі, ви за допомогою інтернету можете побачити, чи багато ще потрібних вам маршруток курсує, і чи варто взагалі на них чекати на зупинці. 

Фахівці зазначають, що пересилання географічних координат кожної маршрутки в режимі реального часу з сервера компанії, яка встановлює пристрої на автобусах, до провайдерів Google Maps та Yandex Карти технічно можливо. Лише, як уточнили в управлінні транспорту, для цього потрібне погодження транспортних підприємств. І тут починається найцікавіше. Перевіз­ники ніби й не проти цього, проте чи дадуть на це добро, достеменно не відомо. 

“GPS-пристрої нам став­лять три фірми. Фірма, яка встановила найбільше цих датчиків дозволяє, аби був доступ до інформації в інтернеті. Управління транспорту та перевізники можуть повністю слідкувати за рухом маршрутів, а щоб городяни це могли бачити, зараз тривають переговори з двома іншими фірмами”, – пояснив “Пошті” Степан Кужбик, заступник директора АТП № 14630. 

Директор львівської філії ТзОВ “Фіакр-Львів”, до прикладу наводить західний досвід, де спеціальними терміналами облаштовують зупинки. “На такому терміналі можна ввести номер маршруту, який  цікавить, і відслідкувати його рух. Проте такі послуги повинні входити у вартість маршруту. Я не проти, щоб був доступ до інформації через інтернет. Наприклад, люди довго чекають автобус на зупинці, а через інтернет можна побачити, що автобуси скупчилися в корку. Проте хочу зазначити, що європейський сервіс не може бути за копійки”, – розповів Юрій Лесь.   

Деякі перевізники сумніваються, що такий доступ матиме для львів’ян користь. “Я не проти, аби львів’яни слідкували за рухом автобусів. Проте вважаю, що міське управління транспорту мало б забезпечити функцію в інтернеті, де б городяни змогли бачити, якою дорогою їм краще сьогодні добиратись на роботу, аби не потрапити в корки. Було б добре бачити, яка ситуація з машинами на тому чи іншому перехресті. Якщо ми дамо дозвіл на висвітлення інформації з GPS, не розумію, що матимуть з цього люди, адже там просто рух точок буде відображений”, – вважає директор ТзОВ “Міра і К” Микола Шкурган.  

Таким чином можна при­пустити, що львівських марш­руток в режимі он-лайн ніхто не побачить. Бо самі перевізники особливо від ідеї не дуже-то й у захваті, адже ніхто не зацікавлений у тому, щоб його роботу роздивлялися як у мікроскоп. 

ДО ТЕМИ

Разом із міськими автобусами прист­роями GPS облаштовують і львівсь­кий електротранспорт. На сьогодні пристрої навігації встановили у 58 трамваях. Як розповів аналітик ЛКП “Львівелектротранс” Арсен Куртяк, загалом такими пристроями обладнають 77 трамваїв і за два тижні ці роботи виконають. Згодом пристрої навігації встановлять і в тролейбусах. Планується, що до кінця року весь електротранспорт міста буде облаштований GPS-пристроями. Про це інформує прес-служба Львівської міськради. Рух електротранспорту відслідковуватиметься у центральному диспетчерському пункті та у депо. Наступним етапом робіт стане облаштування системи зворотного зв’язку з водієм. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9981 / 1.58MB / SQL:{query_count}