Чомусь у Львові заведено говорити про розбудову велоінфраструктури міста саме напередодні зими. Так, минулого року на початку грудня презентували проект розвитку велосипедної мережі, а нещодавно, коли на порозі зима, почали ладнати велодоріжки на вулицях Стрийська, Наукова та Липинського.
На більшості вулиць, що ремонтували до Євро-2012, мали бути велодоріжки, проте під час ремонтів їх проклали лише частково. Всього у Львові вже збудовано 15 км велосмуг. А впродовж півроку до веломережі додасться ще 12 км доріжок на вулицях Стрийська-Наукова та Липинського.
Вже близько двох тижнів тривають роботи з будівництва велосмуги на вулицях Стрийська-Наукова. Завершити роботи та заасфальтувати її планують до червня наступного року. Будують доріжку робітники “Шляхово-ремонтного підприємства Франківського району” за гроші гранду від німецького уряду (6 млн грн).
“Велодоріжка на Стрийській та Науковій додасть Львову 9 км велосипедного шляху. Якщо дозволятимуть погодні умови, то працюватимуть і взимку. Лише асфальтувати потрібно за температури вищої ніж 10 градусів”, – каже Олег Шмід, радник міського голови Львова з питань розвитку велоінфраструктури.
Майбутня велодоріжка – це майже половина великої Південної магістралі, передбаченої програмою розвитку веломережі. Вона має пролягати від вул. Городоцької до Сихова.
“До проекту міського бюджету на наступний рік подано пропозицію виділити кошти для проектування доріжки у верхній частині вул. Городоцької. Тоді через вул. Городоцьку, через майбутню вул. Ряшівську ми приєднаємо цю велодоріжку на Стрийській-Науковій до залізничного вокзалу. Крім того, є ще вул. Вернадського, в проекті якої закладено велодоріжку. Отже, ми матимемо сполучення із Сиховом, приблизно 36 км неперервного велосипедного шляху”, – розповів Олег Шмід.
“Пошта” нагадує, що згадане будівництво велодоріжки на вул. Стрийській розпочалося у листопаді минулого року, а з міського бюджету на це виділили
200 тис. грн. Окрім того, за попередніми планами, 2 км велосипедних смуг на вул. Липинського мали облаштувати ще до кінця минулого року! Досі ці доріжки просто стояли розритими.
Як пояснював радник очільника міста, велосмуги недобудували вчасно через брак коштів, адже Кабмін не повернув Львову приблизно 200 млн грн, які уряд гарантував на реконструкцію доріг до Євро-2012. Також Андрій Садовий обіцяє, що наступний рік стане роком, коли міська рада намагатиметься завершити вже розпочате прокладання інших велосмуг. Частково доріжки з’явилися на Привокзальній площі, вулицях Коновальця та Коперника. Проте велосмугу на вул. Зеленій перероблятимуть, а на вул. Пасічній вона з’явиться, коли там покладуть останній шар асфальту.
“На вул. Зеленій частина велодоріжки прокладена неякісно, бо не було дотримано технології. Асфальт прокладався в холодну пору року, будівельники поспішали закрити вулицю і не врахували різкого зниження температур. Через це асфальт застигав та клався грудками, які, звичайно ж, потім повибивалися. Тому частину велосмуги від вулиці Сихівської до Луганської перероблять”, – додав Олег Шмід.
Як писала “Пошта”, у 2012-2013 роках планують створити велокільце навколо історичної частини міста: вздовж площ Міцкевича та Галицької, вул. Галицької, Братів Рогатинців, Підвальної, Винниченка, Кривоноса, Пішої, Сніжної, Звенигородської, Рибної, площ Старий Ринок і Різні та вул. Староміської. Щоб отримати кошти на втілення цього проекту, а це
8 млн грн, його подали на здобуття гранту ЄС у межах Програми транскордонного співробітництва. Ще у березні мало бути відомо, чи отримає ці гроші Львів.
У липні надію на грант висловлював мер, проте результати досі не відомі. Загалом за Програмою розвитку велоінфраструктури у Львові мають збудувати 270 км велодоріжок до 2019-го. Аби здійснити цю програму, щорічно Львів мав би поповнюватися 30-ма км доріжок для велосипедів, тому реалізація програми під сумнівом.