Попри гучні заяви львівських чиновників, що понад усе вони піклуються про пішоходів, усе нові й нові дороги ремонтують, а ось тротуари, як і розвиток інфраструктури для перехожих, залишають поза увагою. Тому, щоразу збираючись на роботу та взуваючи підбори, львівські панянки мусять двічі подумати, чи буде їм зручно бігати по розритих або кривих тротуарах.
Та й у зручному взутті не так просто швидко пересуватися навіть у центрі міста. Про підбори навіть не йдеться. Але якби проблема стосувалася лише центру…
Місто ремонтує багато доріг, і це добре. Але після кардинальних ремонтів на вул. Пасічній та Городоцькій залишили розриті тротуари та знищені будівельниками газони.
Чиновники міської ради виправдовуються, мовляв, грошей немає. Але ж як тоді без належних коштів розпочинали ремонт? У нас так звикли: дорогу більш-менш рівно постелили, а хідники залишили напризволяще. Уже традиційно під час ремонту доріг будівельникам дозволяють складати на газонах бруківку і будматеріали. А потім, коли роботи завершені, виявляється, що знищені зелені смуги відновлювати ніхто не планує…
Ще в березні 2012-го заступник міського голови Олег Синютка в коментарі “Пошті” обіцяв оперативно зреагувати на знищені тротуари на Пасічній: “Справа в тому, що ремонт цих доріг виконували за рахунок коштів із держбюджету. Нині цих грошей немає. Тобто очікуємо, що держава сплатить заборгованість, і тоді одразу ж почнемо виконувати нові роботи. Ми розуміємо, що створилися певні незручності для жителів міста, тому намагатимемося їх якомога швидше усунути”. На порозі зима, а хура й нині там…
“Сьогодні гроші, які нам декларують ще з травня, досі не надійшли до міськради. Відповідно, ми не маємо змоги зобов’язувати підрядні організації виконувати ті роботи, оскільки не оплачені основні роботи”, – зазначив цього тижня “Пошті” Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капітального будівництва міськради.
З одного боку, можна зрозуміти і підрядників, і чиновників: грошей немає – роботи не виконують. А з іншого – чому львів’яни змушені псувати взуття і вивертати ноги на тих купах, які залишили після себе робітники?! Чомусь здається, що така ситуація не виникла б за кордоном, де кожна фірма, піклуючись про свій імідж, намагається виконати роботу якнайякісніше, щоб її знову довірилися. У нас же вважається, що ми маємо бути вдячні вже за те, що роботи виконані на держзамовлення!
Ще один приклад недбалості в місті – ремонт вулиці Короленка. Ніхто не заперечуватиме, що дорога і тротуари стали насправді охайнішими й рівнішими. Однак клумби та газони, які робили цю вулицю красивішою й привабливішою, досі чекають поки із них заберуть купи сміття і глини.
Після Євро-2012 найбільш зруйнованими були газони на проспекті Свободи: їх нещадно витоптали уболівальники. Оскільки УЄФА після проведення чемпіонату виділило понад 2 млн грн на їх відновлення, сподівалися, що площа перед Оперним буде ще красивішою.
Обіцяли пересіяти тут газони, замінити пошкоджену плитку й оновити лавки. Також йшлося про зрізання декількох дерев, які чомусь всихали. Як раніше розповідав “Пошті” Іван Бойко, керівник підрядної організації, що виграла тендер на проведення робіт, на проспекті Свободи планувалося покласти нову плитку: до цього часу вона була штучною, а тепер буде з граніту.
Ремонт планували завершити до кінця жовтня (!). Зима стукає у двері, а… всі дерева виявилися здоровими, і лавки, схоже, не треба оновлювати.
Зауважимо, що на проспект Свободи УЄФА виділило 2,5 млн гривень, у мерії на перекладання бруківки – 1 млн 930 тис. грн, а на відновлення газонів – 470 тис. грн. Оце так золота травичка буде! Перевіримо, чи навесні зійде.
“Запланований обсяг робіт хочемо виконати до кінця листопада. Погода сприяє їх закінченню. Наступного року продовжуватимемо решту етапів облаштування проспекту Свободи. Йдеться про хідник, який треба змінити, про прокладання бруківки на тій його частині, що сьогодні заасфальтована. Зараз фінансова ситуація не сприяє виконанню великих обсягів робіт”, – зауважує Садовий.
Виходить, що здійснення решти запланованих робіт на проспекті Свободи фінансуватиметься з міського бюджету, бо гроші УЄФА вже, схоже, витратили. Але виконані цієї осені роботи виглядають все ж незавершеними.