Карлсон там би не жив…

“Пошта” з’ясувала, хто повинен звільняти горище багатоповерхівок від непотребу

“Пошта” з’ясувала, хто повинен звільняти горище багатоповерхівок від непотребу

Багатьом городянам знайома ситуація, коли на горище нікому не хочеться лізти, бо там ні пройти, ні проїхати – його перетворили на смітник. І що там лише не знайдеш – старі меблі, непотрібна техніка, вицвілі газети, мотлох, залишки від чиїхось ремонтів. 

Нікому не секрет, що горищні приміщення не   повинні бути захаращені будівельним сміттям, домашніми й іншими речами, адже це пожежонебезпечно. У “Пошту” звернулася львів’янка, яка б хотіла звільнити горище від сміття, та у ЛКП їй відмовляють у такій послузі. 

“Ми нещодавно купили помешкання на п’ятому поверсі. Так як це останній поверх, вирішили перевірити стан горища. Там дуже багато сміття, поламаних дощок тощо. Сусіди розповідали, що два роки тому у будинку власне через непотріб на горищі була пожежа. Ми звернулися у ЛКП, щоб вони прибрали сміття, де нам сказали, що можуть лише надати машину для вивозу сміття, а прибрати сміття ми повинні самі”, – розповіла “Пошті” львів’янка Ірина Юнак. Львівські комунальники пояснюють, що за сміття відповідають його власники. “Є хороші мешканці, є погані. Перші прибирають за собою, слідкують за порядком. Другі ж, роблячи ремонти, міняючи унітази, плитку, залишки з ремонту викидають на горище. Я своїм мешканцям пояснюю, що жоден мішок сміття чи шафу з сусіднього під’їзду не принесли, так роблять лише свої. І власне вони повинні після себе прибирати, адже це їхнє майно. Ми як викинемо чиїсь речі, на нас ще в суд подадуть, а коли пробували вичищати горища, то були крики від мешканців, бо там стоять їхні непотрібні речі, які шкода викинути. ЛКП на горищі може прибрати штукатурку, що впала чи, коли ремонтували дах, сміття що залишилось прибрати”, – пояснив Олег Рокошевський, директор ЛКП “Снопківське”.

Зі слів співрозмовника, ЛКП може допомогти лише машиною для вивезення непотребу. “Машину виділяємо безкоштовно. А якщо мешканці той непотріб хочуть перевезти бозна-де , а не викинути, тоді треба заплатити за оренду машини”, – зазначив Олег Рокошевський.

Водночас у МНС зазначають, що за захаращені горища відповідають власне ЛКП. “Зберігання непотребу на горищах і у підвалах – це вже є небезпека. Згідно правил пожежної безпеки, таке зберігання забороняється, ці приміщення повинні бути вільними. За цим мусять слідкувати працівники ЛКП або власники будинку. Такі горища ускладнюють прохід для рятівників під час пожежі для її ліквідації”, – резюмував помічник начальника управління МНС у Львівській області Віталій Туровцев.  

ДО ТЕМИ

Як використовують горища та мансардні приміщення житлових будинків – збираються перевірити у мерії Києва, бо їхня нецільова експлуатація – небезпечна. Так, перший заступник голови Київської міської держадміністрації Олександр Мазурчак минулого тижня доручив райадміністраціям перевірити цільове використання горищ та мансардних приміщень житлових будинків, повідомляє УНІАН.

Таке рішення штабу з надзвичайних ситуацій прийняли, щоб убезпечити киян від пожеж, які можуть статися унаслідок використання згаданих приміщень не за призначенням. Адже у ніч на 21 листопада виникла пожежа у п’ятиповерховому житловому будинку на Печерську у Києві, де вигоріло вісім квартир. За даними МНС, пожежа виникла в мансарді будинку з подальшим розповсюдженням вогню на сусідні квартири та дах будівлі.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4202 / 1.56MB / SQL:{query_count}