У Львові – вітрянка!

Медики зазначають, що пік захворюваності припаде на грудень-січень

Медики зазначають, що пік захворюваності припаде на грудень-січень

На Львівщині збільшилася кількість хворих на вітрянку. Лише за минулий місяць на це інфекційне захворювання занедужало 388 осіб в області. У місті Львові кількість хворих сягнула 175 осіб, з них 161 – діти до 17 років.

Як запевнила “Пошту” в. о. завідувача епідеміологічним відділом Львівської обласної СЕС Валентина Косоловська, це сезонний ріст, який спостерігається кілька разів на рік. Пік захворюваності припаде на грудень-січень.

“Вітрянку реєструємо упродовж всього року. Наприклад, високий показник захворюваності був у січні, коли захворіли 783 особи. У лютому спостерігався спад, а вже у квітні-травні кількість хворих трішки збільшилася, далі –  знову спад. І ось у жовтні рівень захворюваності зріс,  – коментує ситуацію лікар СЕС. – Найвищі показники завжди реєструємо взимку, у грудні-січні. Тому цей період може стати сезонним піком захворюваності”.

За словами Валентини Косоловської, вітрянка – це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. 

Найвищий рівень захворюваності на вітрянку реєструється в організованих колективах – школах, садках, тобто там, де є великі скупчення дітей.

Основними симптомами вітрянки є підвищення температури тіла, а також висипка. “Спочатку висипка з’являється на тулубі, потім поширюється на обличчя і волосяну частину голови. Найменше її на кінцівках. Спершу виникають невеличкі червоні плямки, які через кілька годин перетворюються на прозорі пухирці, – продовжує лікар СЕС. – Хоча це дитяча хвороба, на неї можуть захворіти і дорослі. Звісно, вітрянкою найлегше перехворіти у дитячому віці. Імунітет виробляється на все життя”.

Висип під час вітрянки триває три-чотири дні. Дитина чи дорослий стає заразною за добу до появи висипки і є такою до п’ятого дня з моменту появи останнього висипання. Інкубаційний період триває від 11 до 21 дня.

За словами лікаря, перебіг цієї хвороби, як і будь-якого інфекційного захворювання, може мати різні форми: одна дитина переносить її досить легко – з невисокою температурою та поетапною висипкою, інша – з температурою тіла до 39-40 градусів та з певними ускладненнями. Зокрема, як розповіла Валентина Косоловська, можуть розвинутися запалення верхніх дихальних шляхів, бронхіти, менінгіти, енцефаліти тощо. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0269 / 1.55MB / SQL:{query_count}