Львів’яни б’ють на сполох: в одному із міських парків хочуть забрати декілька гектарів землі під забудову. Йдеться про Снопківський парк, закладений в 1959 – 1963 роках між вулицями Липова Алея, Стуса, Кримська та Зелена.
У кінці минулого місяця виконавчий комітет міськради прийняв рішення про розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській. Як зазначають міські депутати, цей план забирає декілька гектарів парку, а саме рішення виконкому є незаконним. Водночас міські чиновники запевняють: про жодне будівництво не йдеться.
Рішення виконкому Львівської міськради від 26 жовтня цього року про розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській фактично означає забудову у межах парку “Снопківський”, кажуть жителі цієї вулиці. Згідно рішення, замовником розроблення цього плану є управління архітектури департаменту містобудування Львівської міськради, а відповідальним за розроблення та фінансування плану – ТзОВ виробничо-торгове підприємство “Бодекс”.
“Я дізналась зі ЗМІ, що на нашій вулиці планується забудова. До рішення виконкому, яке прийняли 26 жовтня, за день до виборів, є схема-додаток, на якій чітко видно, як розкрадають парк “Снопківський” – землі природно-заповідного фонду. Є архівні документи, де чітко затверджені межі парку “Снопківський”. Не співпадають межі парку і межі забудови. Крадуть декілька гектарів землі парку”, – розповіла Галина Янко, жителька вул. Кримської, адвокат, арбітр міжнародної неприбуткової організації “Європейська арбітражна палата”.
Зі слів співрозмовниці, у парку почали вирубку дерев. “По ночах ходять люди зі шприцами із кислотою, потихеньку вприскують в дерева, дерева падають, аби згодом сказати, що це зсохлий парк”, – зазначила Галина Янко. Аби захистити парк жителі мікрорайону звернулися до депутатів Львівської міськради.
“На поданій схемі розміщення території району забудови на вул. Кримській важко побачити скільки гектарів парку вона забирає, приблизно це 3 га. Нас переконують, що цей план потрібен, щоб показати обмеження. Але які тут можуть бути обмеження? Обмеження за законом ставляться до території парку і вони вже давно викладені у двох законах України. У рішенні чітко написано “про розроблення детального плану території району забудови”, – пояснює “Пошті” Віра Лясковська, член постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міської ради.
Зі слів депутата, право на забудову цієї території ніхто не дасть, адже це не в компетенції міської управи – право збільшувати чи зменшувати територію парку може лише Львівська обласна рада.
“Це об’єкт природо-заповідного фонду місцевого значення! Це питання навіть на профільній комісії не розглядалось! Це рішення виконкомом міської ради було прийняте незаконно. Ніхто не написав, що це у парку, а просто на вул. Кримській. Немає законних підстав витягувати частину парку і робити детальний план території забудови, такі детальні плани можна робити на територію міста, а не парку!”, – додала Віра Лясковська.
У міській раді заспокоюють: мова не йде про забудову, а про детальний план, який визначить охоронну зону парку та покаже, що можна робити на території, що межує з парком.
“Генеральний план міста визначає функціональне призначення території, згідно з ним по вул. Кримській йде межа між Снопківським парком і житловою забудовою. Генплан зроблений у десятитисячному масштабі. Товщина кулькової ручки, що позначає на кресленні межі парку, займає 2-3 міліметри. Якщо це перевести в натуральний масштаб (це буде 20-30 м, – “Пошта”), то межа парку не може обіймати таку товщину. Насправді кордон між парком і житловою зоною є тонкою лінією. Ми розглядаємо лише території, які межують з парком, – розповідає “Пошті” Андрій Павлів, директор департаменту містобудування Львівської міської ради. – Після генерального плану розробляється детальний план, який має завдання у більшому масштабі визначити, які обмеження та умови є території межі парку”.
Андрій Павлів запевнив “Пошту”, що на цій території можливе будівництво лише після того, як погодять детальний план, він пройде усі експертизи та громадські слухання, містобудівельну раду, рішення виконком та рішення сесії. Тимчасом, активні городяни підготували звернення до прокурора області щодо цієї ситуації. Отже тепер прокуратура повинна “розставити усі крапки над “і”.
До теми
Нещодавно львів’яни домоглися зупинити несанкціоноване будівництво багатоповерхівки, що загрожує руйнуванню сусідніх будинків.
У цю середу виконком Львівської міськради скасував наказ директора департаменту містобудування щодо будівництва багатоквартирного будинку на вул. Околичній, 10. Про це інформує прес-служба ратуші. Наступної середи з приводу цього будівництва відбудуться громадські слухання.