П’ятдесят п’ять тонн хімікатів, які використовуються для боротьби зі шкідниками, і тару від них не можуть вивезти з Львівської області через призупинення казначейством проплати за ці роботи компанії S.I. Group Consort Ltd (Ізраїль). Наразі вивезення відтерміноване, проте якщо це не зроблять до кінця року, то пестициди залишатимуться на Львівщині й надалі.
За ініціативи обласного Держуправління охорони навколишнього природного середовища (ОНПС), впродовж квітня – травня цього року на кошти держфонду ОНПС із Львівщини вивезли понад 330 тонн непридатних пестицидів, зокрема: зі Львова – майже 26,3 тонни; із Перемишлянського району – 67,4 тонни; із Пустомитівського – 58,8 тонни; із Кам’янка-Бузького – 9,4 тонни; із Бродівського – 87,3 тонни; із Золочівського – 90,4 тонни.
Останні залишки пестицидів (55 тонн) збирали та складали у тару в Золочівському та Жидачівському районах. Вивозом цих хімікатів займається згадана ізраїльська компанія, яка 14 серпня отримала право надавати послуги з видалення отруйних відходів. Для вивезення пестицидів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 1,358 млн грн. А загалом для вивезення пестицидів і рекультивації земель цього року Львівська облрада передбачила 2 млн грн.
Програма безпечного збирання, перевезення, зберігання та утилізації непридатних до використання пестицидів у Львівській області діє до кінця цього року, тож дії казначейства ставлять під загрозу реалізацію програми.
“Ці пестициди вивозять на утилізацію за межі України. Наприклад, попередні партії вивозили в Польщу, Німеччину. Власне, куди вивозять, визначає ізраїльська фірма. Ці 55 тонн пестицидів і тара вже завантажені та просто чекають на вивезення. Але виконавець послуг не хоче вивозити хімікати, бо гальмується сплата. Загроза в тому, що якщо до кінця року не вивезуть ці пестициди, то наступного року ці гроші не вдасться реалізувати і програму буде зірвано”, – пояснила “Пошті” Ганна Башта, перший заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. Торік за межі Львівської області вивезли понад 365 тонн пестицидів та понад 36 тонн тари від них, разом понад 402 тонни.