Маршрутки під GPS-контролем

До нового року обіцяють, що завдяки GPS-пристроями й самі львів’яни зможуть спостерігати за рухом маршруток 

До нового року обіцяють, що завдяки GPS-пристроями й самі львів’яни зможуть спостерігати за рухом маршруток 

Громадський транспорт продовжують обладнувати GPS-пристрої. Відтак, за інформацією перевізників, навігаційними пристроями вже облаштовано 356 автобусів та 35 трамваїв. Наразі перевізникам продовжено термін встановлення навігаційних пристроїв – до 15 листопада. 

Як писала “Пошта”, попередньо на усіх маршрутках повинні були встановити ці прилади до початку листопада. А повністю система навігації, зі слів чиновників запрацює до початку нового року. 

“Термін встановлення навігації продовжено до 15 листопада через звернення перевізників. Адже їхні автобуси курсують вдень на маршрутах, а GPS-пристрої встановлюють вночі, тому перевізники не встигли вчасно встановити усі пристрої. Усі трамваї та тролейбуси також будуть обладнані цими пристроями, але процес встановлення у цьому випадку довший”, – пояснив “Пошті” Микола Жук, начальник міського управління транспорту та зв’язку.    

Проте маршрутки з GPS ще не відслідковують, бо уся система ще не налаштована. Коли увесь транспорт буде облаштований такими пристроями, то за його рухом зможуть спостерігати й львів’яни, але яким способом це можна буде зробити – ще не відомо.    

“Ми ще не відслідковуємо ті маршрутки, де встановлені ці пристрої навігації, бо ще не все налаштоване. Сьогодні у нас буде нарада з компанією, що встановлює GPS-пристрої та з перевізниками, аби обговорити сам механізм роботи цієї навігації: яку інформацію потрібно нашому управлінню, яку потрібно перевізникам та що надаватиметься на користування загалу. Вважаю, що до нового року ця система вже запрацює”, – додав вчора Микола Жук. 

За інформацією перевізників, більшість автобусів облаштовані GPS-пристроями: 57 автобусів АТП № 1, 79 автобусів “ЛАТП-14630”, 120 автобусів “Фіакр-Львів”, п’ять автобусів “Міра і К” та 95 автобусів “Успіх БМ”.

“Цього тижня ми встановили 27 датчиків. Триває процес активізації програмного забезпечення. Пусконалагоджувальні роботи триватимуть день-два. Зі суботи розпочнемо облаштовувати ще 45 автобусів, пристрої мали б отримати на днях. Відтак, на вівторок у нас буде облаштовано навігацією 110-115 автобусів. Хочемо повністю охопити маршрути №3А, 2А, 5А, 6А, 16”, – розповів Михайло Сидорович, директор АТП №1. 

Як зазначив директор ТзОВ “Міра і К” Микола Шкурган, підприємство підписало договір на поетапне встановлення GPS-пристроїв на 100 машин. Наразі тільки п’ять автобусів працюють із навігацією. 

“На 90% наших машин уже встановлено ці прилади. Але ми ще рух цих маршруток не відслідковуємо, бо нам ще не надано усі коди до GPS-пристроїв”, – розповів “Пошті” Юрій Лесь, директор львівської філії ТзОВ “Фіакр-Львів”.  

Нагадаємо, облаштування одного автобуса GPS-навігатором коштує 1 750 грн. А так як у Львові 550 маршруток, то перевізники на них витратять 952,5 тис грн.  

ДО ТЕМИ

У Львові все більшає машин електротранспорту. Від початку року “Львівелектротранс” випустив на два трамваї та три тролейбуси більше. Відтак на ремонт рухомого складу тролейбусів від початку цього року використали 1 млн 600 тис. грн. А середній ремонт трамвайного вагона коштує близько 150-180 тис. грн, капітальний – від 200 до 300 тис. грн. “За 10 місяців цього року середньо та капітально відремонтували

11 тролейбусів. Якщо тролейбус підлягає середньому ремонту, на це витрачають близько 50 тис. грн, а капітальний ремонт коштує понад 160 тис. грн”, – зазначив Володимир Карпа, директор тролейбусного депо.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4409 / 1.56MB / SQL:{query_count}