Боргова кабала і не тільки

У Львові хочуть створити комунальний холдинг із трьох ЛКП – “Львівтеплоенерго”, “Львівводоканалу” та “Залізничнетеплоенерго”

У Львові хочуть створити комунальний холдинг із трьох ЛКП – “Львівтеплоенерго”, “Львівводоканалу” та “Залізничнетеплоенерго”

Інформація про відсутність грошей на виплату заробітної платні працівникам ратуші, канцтовари, інтернет та прибирання Львова – неправдива. Так говорять міські депутати, посилаючись на фінансовий звіт про виконання бюджету міста за дев’ять місяців 2012-го. Згідно з ним, у міськраді найбільше недофінансовано держане управління та житлово-комунальне господарство.  

Борги і недофінансування 

“Міська рада аргументує брак грошей на канцтовари та інтернет тим, що депутати не виділяють грошей, тому ратуша не може працювати. Це абсолютна неправда, – каже Юрій Кужелюк, депутат Львівської міської ради від партії “Україна Соборна”. – Нещодавно прийшов повний фінансовий звіт з виконання бюджету за три квартали, де розписані доходи та видатки. Зокрема, на державне управління, тобто на заробітну плату, на кнопки, на закріпки на рік передбачили 88,5 млн грн. Із бюджетних асигнувань на державне управління розміром 67,4 млн грн на дев’ять місяців профінансовано лише 60,4 млн грн, тобто недофінансовано майже 7 млн грн”.

За словами Юрія Кужелюка, така ж ситуація і з зарплатою двірникам та благоустроєм загалом. “ЖКГ нині недофінансовано у межах бюджетних призначень майже на 19 млн грн. А на благоустрій на три квартали було передбачено 67,8 млн грн, натомість профінансували 55,4 млн грн, тобто благоустрій міста на 12,4 млн грн недофінансоаний”.

Як зазначив Юрій Кужелюк, якби ці бюджетні призначення були профінансували на 100 % і грошей дійсно б не вистачало, тоді можна було б вимагати у депутатів збільшити їх суму. 

Окрім недофінансування, ратуша має і великі борги. “Цього року міська рада повинна віддати 92 млн грн боргів та 30 млн грн відсотків за обслуговування наявних запозичень. Наступного року – 100 млн грн кредиту за стадіон. Власне тут причина недофінансування зарплат держслужбовцям, неплатежів із благоустрою… Що більше кредитів братиме міська рада, то менше грошей залишатиметься на зарплату працівників мерії”, – наголошує Юрій Кужелюк. 

Кадрова проблема

З грошима і пов’язаний плин кадрів у мерії, який особливо помітним став останнім часом. Як писала “Пошта”, із ратуші звільняються люди, які там працювали роками. Міський голова причиною таких звільнень неодноразово називав малу оплату праці. Мовляв, депутати зняли всі надбавки для його працівників. Нагадаємо, що загалом у Львівській міській раді працює 1 325 осіб. Минулого року звільнилося майже 250, станом на початок серпня 2012-го близько 140 працівників. Низка управлінь має не керівників, а виконавців обов’язків.  

“Уже понад три місяці у місті немає головного архітектора, ба більше, вже декілька років немає начальника міського департаменту житлового господарства та інфраструктури, є “в. о.”. Понад 10 місяців директор “Львівтеплоенерго” очолює і “Львівводоканал”. А минулої п’ятницї зовсім несподівано звільнили головного інженера водоканалу Володимира Садового, який працював на підприємстві з 1996 року. Є інформація, що керівники відділів цього підприємства також хочуть звільнятися”, – розповів Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради від партії “Україна Соборна”.

За словами депутата, оскільки Володимир Садовий минулого тижня брав участь у засіданні профільної депутатської комісії і нічого про звільнення не говорив, є  сумніви, що він звільнився за власним бажанням.

Про холдинг 

Юрій Кужелюк повідомив мас-медіа, що у Львові вже давно існувала ідея створення холдингу, у який би ввійшли “Львівводоканал”, “Львівтеплоенерго” та “Залізничнетеплоенерго”. Він наголосив, що підприємство зараз “у боргах, як у реп’яхах”. Як зазначив Кужелюк, борг “Львівводоканалу” по кредиту Світового банку наразі становить 54, 5 млн грн. А є ще відсотки. “Борги ніхто не платить і не збирається платити. Як на мене, це поступово веде підприємство до банкрутства”. Він зазначив, що найближчим часом на депутатській комісії планується заслухати звіт в.о. директора ЛМКП “Львівводоканал” Степана Пакіжа про плани щодо подальшого функціонування підприємства та виходу “Львівводоканалу” з фінансової кризи. Керівника зокрема запитають, як планують виплачувати борг перед Світовим банком.

“У мерії думають над створенням нового підприємства, аби всі борги залишити старому і вийти чистими”, – зазначає Юрій Кужелюк, посилаючись на власні джерела. Депутат Володимир Гірняк каже, що вже давно тривають розмови про створення холдингу, до якого б увійшли “Львівводоканал” та “Львівтеплоенерго”, а в перспективі – і “Залізничнетеплоенерго”. Мер Львова, за словами Кужелюка, є прихильником такої ідеї.

Депутат зазначив, що за об’єднання комунальних підприємств мають проголосувати депутати міськради. Натомість, як він говорить, вони не були б “за” створення такого холдингу, тому міський голова вирішив штучно об’єднати “Львівтеплоенерго” і “Львівводоканал”, призначивши директором першого та виконувачем обов’язки другого одну особу – Степана Пакіжа.

“Сумніваюсь, що депутати підуть на створення такого холдингу. Але нам на сесії все ж треба це питання порушувати, бо ми можемо так “заїхати”, що у приватних руках опиниться “Львівводоканал”, або ще й цілий холдинг”, – резюмував він. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4155 / 1.59MB / SQL:{query_count}