Що найбільше турбує львів’ян?
Цього року до районних центрів обслуговування мешканців уже звернулася більше ніж 21 тис. львів’ян. У ратуші кажуть, що за період із січня по вересень 2011-2012 років ця кількість зросла майже на 20 %. Найбільше відвідувачів прийняв Центр обслуговування мешканців Галицького району (майже 5 тис.). Найбільша кількість письмових звернень зареєстрована у центрах Галицького та Личаківського районів Львова, найменша – у ЦОМах Сихівського та Залізничного. Найпоширенішими питаннями, з якими мешканці звертаються до центрів обслуговування, як і минулого року, залишаються теми житлового господарства, а саме поточний та капітальний ремонт житла, самовільне будівництво та перепланування, незадовільне надання послуг із тепло- та водопостачання. Серед питань комунального господарства найпоширенішими є встановлення дорожніх знаків, обмежувачів руху, поточний та ямковий ремонти доріг, зняття аварійних, сухостійних дерев та їх формувальна обрізка.
Небезпечна ртуть
Львівські надзвичайники з початку року зібрали вже 104 кг ртуті в межах безстрокової акції “Дні прийому ртуті від львів’ян”. Загалом з початку акції мешканці вже здали 268 кг цієї небезпечної речовини: 43 кг у 2009 році, 43 кг у 2010, 70 кг у 2011. “Ця послуга безкоштовна, безстрокова та покликана зменшити вплив на здоров’я мешканців міста такої хімічно-небезпечної речовини, як ртуть. Про те, що акція виправдала себе, свідчать показники збору ртуті від громадян”, – розповів головний спеціаліст відділу захисту населення і території міськради Юрій Балашов. Як інформує прес-служба міської ради, ртуть можна приносити за адресою: вул. Стефаника, 4, каб. № 6 (вхід із вул. Чайковського).
Гроші на допомогу
Львівщина отримала субвенції з державного бюджету у розмірі 21,7 млн гривень на виплату державних допомог сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям. Якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року, видатки на цей сектор зросли на 294,2 млн грн, або на 20,7 %. Про це інформує прес-служба ЛОДА.
Відновити Стрийський парк
Львів’ян та гостей міста закликають долучитися до створення святкової галереї у Стрийському парку. Ідея галереї полягає у встановленні громадянами садово-паркових диванів із вигравіюваними табличками на честь днів народжень, ювілеїв, весіль, вираження почуттів. Місце облаштування галереї буде розташоване на нижньому бельведері парку з боку входу з вул. Паркової. За інформацією управління екології та благоустрою ЛМР, до них раніше надходило кілька пропозицій від львів’ян про встановлення іменних лавочок.
Святкування проголошення ЗУНРу
Завтра у Львові відбудеться квестове змагання під назвою “Осіння звитяга”, приурочене до річниці Листопадового зриву та встановлення української влади у Львові. О 12.00 біля ратуші молодь розгадуватиме ребуси та загадки, складені у сюжетний ланцюжок, а також візьме участь у детективних іграх.
GPS-облаштування
За інформацією перевізників, більше ніж 52 % транспорту міста вже облаштовано пристроями GPS. “Впродовж 2-3 днів 27 навігаційних пристроїв встановлять на наших автобусах. Отже, 60 автобусів будуть забезпечені GPS-системою. Інші 100 автобусів плануємо облаштувати до наступної середи”, – розповів Михайло Сидорович, директор АТП №1. ТзОВ “Фіакр Львів” зі 125 автобусів, які обслуговують міські маршрути, забезпечило навігацією 114 машин. ТзОВ “Успіх БМ” встановило GPS на всіх 95 автобусах. ПАТ ЛАТП 14630 облаштувало навігацією 30 автобусів, а фірма ТзОВ “Міра і К” – лише 15 автобусів.
Хто гратиме на “Арені Львів”?
“Арена Львів” вела переговори із керівництвом стрийського футбольного клубу “Скала” щодо проведення матчів. Про це у коментарі zaxid.net розповів директор з експлуатації стадіону “Арена Львів” Олексій Жуковін. “Проводити матчі Другої ліги на такому стадіоні немає сенсу. Якщо “Скала” вийде до Першої ліги, ми знову повернемося до цього питання”, – сказав він. На запитання, чи обговорювали вже ціну та скільки клуб платитиме за оренду, О. Жуковін відповів, що з клубом говорили лише про можливість “Скали” грати на стадіоні. Також він сказав, що ведуться переговори з “Карпатами” і намагаються знайти “спільні точки”.
Борги місту
Держказначейство досі блокує перерахування понад 12 млн грн за рахунками міста. За інформацією департаменту фінансової політики, місто не може отримати необхідні кошти на суму понад 12 млн грн. Як інформує прес-служба міської ради, казначейство не виконує платіжні доручення за незахищеними статтями видатків. У результатів гроші не перераховують на поточний ремонт житлового фонду та доріг, озеленення, санітарну очистку, придбання піскосуміші, пільговий проїзд учнів та студентів, а також на потреби управління охорони здоров’я, управління освіти, управління культури та інші сфери життя міста.
Монтаж “Голгофи”
Реставратори закінчили роботи із відновлення дерев’яного вівтаря “Голгофа” Вірменського собору у Львові. Тепер скульптуру монтують на попереднє місце. Повністю побачити відновлену пам’ятку можна буде вже наприкінці листопада, – інформує прес-служба міської ради. Вівтар реставрували у межах проекту “Збереження спільної культурної спадщини”, партнерами якого є Львівська міськрада і Міністерство культури та національної спадщини Польщі. За гроші міського бюджету відремонтовано дах та стіну будинку, з який межує вівтар.
Досвід Олімпіади 2012 – Львову
Туристичний форум “Перемагай з Левом!” відбудеться у Львові з 21 до 22 листопада в Будинку вчених. Одним із доповідачів цього Форуму буде Нік Ґрінфілд із Європейської асоціації туроператорів (ETOA). Тема його доповіді – “Досвід Лондона 2012: факт, фантазія і досягнення”. У межах цієї доповіді пан Ґрінфілд вперше саме у Львові на форумі “Перемагай з Левом” презентує висновки та результати, яких вдалося досягти Лондону завдяки проведенню Олімпійських ігор у 2012 році. Про це інформує прес-служба мерії. “Такий інтерактивний семінар у Львові буде спрямований на визначення того, що Україна може запропонувати туристам. Також ми виробимо практичні рекомендації, що слід зробити Україні, аби залишитися цікавим туристичним напрямком та в наступні роки зацікавити туристів ще більше”, – зазначив Нік Ґрінфілд.