NO PARKING!

Найближчим часом у центрі міста розширять пішохідну зону та обмежать паркування. Автомобілісти матимуть платні паркувальні зони і взагалі не зможуть заїжджати у зону ЮНЕСКО

Найближчим часом у центрі міста розширять пішохідну зону та обмежать паркування. Автомобілісти матимуть платні паркувальні зони і взагалі не зможуть заїжджати у зону ЮНЕСКО

У мерії нарешті підійшли впритул до реалізації давно обіцяного проекту впорядкування паркування у центральній частині міста. Проблема є надзвичайно актуальною, зважаючи на те, що такого свавілля автовласників у Львові ще не було: водії приватних автомобілів у центрі міста, як ніколи, дискримінують пішоходів, велосипедистів і пасажирів громадського транспорту, паркуючись на тротуарах та пішохідних зонах. 

Днями у ратуші презентували концепцію впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста з паралельним створенням вільних від транспорту пішохідних зон. За задумом посадовців, у старій частині Львова не повинно бути жодної припаркованої машини. Втілювати ці ідеї планують у кілька етапів. 

У мерії нарешті підійшли впритул до реалізації давно обіцяного проекту впорядкування паркування у центральній частині міста. Проблема є надзвичайно актуальною, зважаючи на те, що такого свавілля автовласників у Львові ще не було: водії приватних автомобілів у центрі міста, як ніколи, дискримінують пішоходів, велосипедистів і пасажирів громадського транспорту, паркуючись на тротуарах та в пішохідних зонах. 

Днями у ратуші презентували концепцію впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста з паралельним створенням вільних від транспорту пішохідних зон. За задумом посадовців, у старій частині Львова не повинно бути жодної припаркованої машини. Втілювати ці ідеї планують у кілька етапів. 

Уже цього року облаштують платні паркувальні зони на вулиці Валовій та на площі Міцкевича, розраховані на 120 машин. Це будуть єдині парковки поблизу зони ЮНЕСКО з контрольованими в’їзними та виїзними терміналами. На таких парковках водії матимуть справу виключно з паркоматами. 

КОМЕНТАР

   Валерій Веремчук, член депутатської комісії, інженерного господарства, транспорту і зв'язку Львівської міськради:  

- Про цей проект давно говорять, але на розгляд нашої комісії з техніко-економічними обґрунтуваннями ще не подавали. Я особисто погоджуються, що центр міста має поступово вивільнятися від транспорту. По-перше, це архітектурна частина міста, по-друге, є чимало людей, які хочуть бачити цю красу і не боятися, що їх переїдуть, адже культура водіїв далеко не така, як слід. Таку ідею підтримую. Головне, щоб був правильно організований об'їзд цієї пішохідної частини. 

“Оголошено тендер щодо визначення оператора цих паркувальних зон.  Детально описано додаткові умови до конкурсантів: наявність диспетчерського пункту та кабельного зв’язку з ним,  наявність відеомоніторингу, встановлення певної кількості велостійок. Описаний і принцип дії такого майданчика – встановлення в’їзного терміналу, а також виїзного, який дозволяв би оплачувати як готівкою, так і платіжними та безконтакт­ними картками, – розповідає заступник начальника міського  управління транспорту та зв’язку Андрій Білоус. – Безконтактні картки будуть абонементськими, їх можна буде купити і мати дисконт упродовж певного часу”.

“Пілотний проект створення паркувальних зон  реалізовуватиметься за рахунок коштів приватного бізнесу. Є плани закрити історичне ядро для проїзду автомобілів вже до кінця року, і навесні продовжити роботи щодо обладнання паркувальних зон”, – каже Олег Шмід, радник міського голови з питань влаштування велоінфрастурктури. 

Таким чином, ділянка на вулиці Сербській від площі Соборної до вулиці Валової, а також вулиця Ліста стануть виключно пішохідними, як і після ремонту вулиця Лесі Українки. Це передбачає другий етап. 

У мерії планують фізично закрити абсолютно всі під’їзди до старої частини міста, зокрема, з боку вулиць Руської та П. Беринди. Прямуватимуть старим містом лише трамваї. Для того, щоб унеможливити заїзд машин, поставлять різні стовпці, вази, велостійки та інше огородження. Скажімо, проїхати вулицею Руською зможе тільки трамвай, водій якого матиме пульт, що опускатиме та підніматиме спеціальний стовбець. А завозити продукти в магазини можна буде тільки вночі.

Також передбачено прибрати паркування з площі Катедральної і перетворити її на пішохідну зону.

На третьому етапі міські посадовці планують створити закриту платну паркувальну зону поблизу площі Теодора. Одночасно планують створити ще дві пішохідні зони: на околицях площ Старий ринок, Вічева та Звенигородська, а також на схилах Високого замку на вулицях Смерекова та Пильникарська. Зробити це хочуть уже наприкінці наступного року. 

Наразі презентована концепція є лише розробленою ідеєю, яка ще ніким і ніде не затверджена. Щоб втілити все заплановане, тепер схвалити задум повинен виконком міста та депутати міської ради, а перед цим має пройти громадське обговорення. Остаточно затвердити концепцію повинні орієнтовно на початку наступного року.

ДО ТЕМИ

Концепція впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста передбачає також облаштування у майбутньому  паркоматами відкритих паркувальних зон із транзитним рухом автотранспорту в наближених до центра територіях. Що ближче до центру міста, то дорожчим буде паркування. Крім того, заїзд транспортного засобу в пішохідну зону, на тротуар або велосипедну доріжку суворо каратиметься шрафами. Термін виконання – 2014-2016 роки. Також заплановане будівництво підземних і багатоповерхових паркінгів і поступова ліквідація  вуличних паркувальних зон. Термін виконання – 2017-2022 роки. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4089 / 1.6MB / SQL:{query_count}