Ще практично не встиг розпочатися опалювальний сезон, як його вже призупинили. Водночас у місті із запуском опалення аварійних ситуацій не виникло: у Львові не було поривів на магістральних тепломережах, а лише низка невеликих аварій на міжквартальних мережах, які ладнали того ж дня.
“Температура повітря підвищується, прогнози показують, що цей тиждень, щонайменше, буде теплим. Тому подача теплоносія буде призупинена, але з можливістю швидкого реагування на зміни температури на вулиці. За окремими заявками тепло подаватиметься в навчальні і медичні заклади – там, де у цьому буде потреба”, – пояснив Володимир Олійник, в. о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.
За словами співрозмовника, це спричинено декількома чинниками. “Це кошти наших мешканців. Кожен день нарахування будуть достатньо серйозні. Тому немає потреби їх викидати на вітер”, – резюмував Володимир Олійник.
Нагадаємо, через різке похолодання опалювальний сезон у Львові розпочався в п’ятницю, 12 жовтня. Відповідне розпорядження напередодні підписав міський голова Львова Андрій Садовий. “У суботу понад 80% будинків мали тепло, у неділю – 92,21% . Багато відомчих будинків не прийняли тепло з метою економії ресурсів. Цьогорічний запуск тепла, порівняно з 2011-им, був значно спокійніший. Аварій на магістральних тепломережах не було, були на квартальних, але вони ліквідовувалися протягом доби. І їх кількість у порівнянні з минулим роком була менша”, – зазначив Володимир Олійник.
До слова, станом на вчора три львівські поліклініки не отримували тепла з технічних причин. Як наголосив директор ЛКП “Львівтеплоенерго” Степан Пакіж, йдеться про поточні роботи, які виконують тепловики, до кінця дня їх мали завершити.
Як зазначив Володимир Олійник, вчора також мала відбутись селекторна нарада в профільному міністерстві, де мали обговорити питання лімітів на газ. “Думаю, що усі підприємства “Теплоенерго” отримають ліміти, щоб забезпечувати нормальне проходження опалювального сезону. Зараз ліміти у Львові є чи не мінімальними. Також не врегульованим є й стан розрахунків. Мені видається, що після сьогоднішньої наради лімітів на газ буде більше не лише для Львова, а й для цілої України”, – зазначив вчора Володимир Олійник.
У нашого міста не лише мінімальні ліміти на газ, але й досить високі борги за опалення. Нині загальний борг усіх споживачів становить 132 млн грн, з них самі містяни перед “Львівтеплоенерго” заборгували 93 млн грн, а перед “Залізничнетеплоенерго” – 1,5 млн грн. Борги тягнуться ще з 2002 року
Як пояснив “Пошті” директор ЛКП “Залізничнетеплоенерго” Мирон Терех, львів’яни не повинні хвилюватись, якщо температура радіаторів опалення різниться у різні години доби. Температура таких батарей залежить від температури повітря надворі і може змінюватись впродовж дня. Щодо гарячої води, то її нагрівають до 55 градусів, а якою вона є в домівках – залежить від технічних чинників: до прикладу, якщо до вашого будинку від центрального теплового пункту велика відстань, то вона може бути на декілька градусів нижча, також є різниця, коли кран гарячої води відкривають усі мешканці одночасно, і коли лише хтось один.
Бути обачними під час використання газових приладів закликають у Головному управлінні з надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації. “На території області у 2012 році стався ряд резонансних подій, пов’язаних з порушенням правил користування газовими приладами та пічним опаленням, які призвели до госпіталізації або загибелі людей, лише за вересень-жовтень цього року 8 осіб постраждали, з них 2 дітей. Головне управління звертається до жителів області з проханням неухильно дотримуватися правил користування газом і газовими приладами, зокрема: відкривати кватирку на час роботи газових приладів, перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах, слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні, не закривати решітку вентиляційного каналу і не залишати працюючі газові прилади без нагляду.