ЛКП до послуг, або Будь-що за ваші гроші!

Із 1 січня 2009 року львів­ські комунальні підприємства (ЛКП) пірнуть у ринкове середовище, а мешканці кожного окремого будинку зможуть вибрати собі ЛКП, яке їх обслуговуватиме. Щоправда, вибирати наразі ні з чого - на ринку приватних  житлово-комунальних послуг Львова  присутні лише одне ТзОВ ЖЕП "Стимул-Сихів" та кілька об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які теоретично можуть зайняти цю нішу.

cherga.jpgІз 1 січня 2009 року львів­ські комунальні підприємства (ЛКП) пірнуть у ринкове середовище, а мешканці кожного окремого будинку зможуть вибрати собі ЛКП, яке їх обслуговуватиме. Щоправда, вибирати наразі ні з чого - на ринку приватних  житлово-комунальних послуг Львова  присутні лише одне ТзОВ ЖЕП "Стимул-Сихів" та кілька об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які теоретично можуть зайняти цю нішу.

Олег Синютка, перший заступник мера Львова, запевняє - це завершальний етап реформи ЛКП і можливість позбутися тих, хто не надає якісних послуг. "Наша мета створити конкурентне середовище і таким чином надати можливість львів'янам отримати послуги, за які вони  готові платити і якими вони будуть задоволені. Є ЛКП, які надають якісні послуги і можуть їх надавати іншим. Це ЛКП "Під Зуброю", "Стимул-Сихів". А є такі, які перебувають на гірших позиціях, і я не знаю, чи зможуть вони втриматись на плаву, наприклад, "Підзамче", "Граніт", - наголошує О. Синютка.

Щоправда, наразі поміняти ЛКП, яке обслуговує ваш будинок, можна лише за умови згоди на те всіх мешканців. Та й  вартість послуг самого ЛКП може зрости. Зокрема, з 2009 р. підготують та запровадять нові тарифи для оплати безпосередньо послуг ЛКП. Залежатимуть вони від технічних умов кожного окремого будинку і, відповідно, затрат ЛКП. Зокрема: на холодне водопостачання та водовідведення це може бути від 0,16 грн до 0,36 грн за куб. м; на постачання гарячої води від 0,31 грн до 2,66 грн за куб. м; на теплопостачання від 4,9 грн до 11,4 грн за 1 гкал.

Таке зростання врахують у відповідних тарифах, які у грудні прийматиме міськвиконком.

"Це будуть граничні тарифи на комунальні послуги, вищі ЛКП запровадити не зможуть. Натомість вони можуть надавати послуги мешканцям за нижчими тарифами, щоб переманити до себе споживача. Зараз ведемо процедуру затвердження нових тарифів. Свої пропозиції вже подав водоканал, готують їх також тепловики. Із 1 по 10 листопада відбуватимуться громадські слухання. Суттєвого підвищення не буде (тарифи зростуть на 10-12 коп.), а  за квартплату в деяких ЛКП можуть залишитись і старі тарифи. Крім того, ми затвердимо порядок переходу будинків від одного ЛКП до іншого", -  каже О. Синютка.

Водночас перехід на обслуговування іншого ЛКП наразі є основною невирішеною проблемою. Якщо кооперативні будинки чи об'єднання співвласників як юридичні особи можуть вибирати, в кого купувати ті чи інші послуги, то решта будинків перебувають у комунальній власності і юридично прикріплені до свого ЛКП. Тобто їх потрібно передавати з балансу одного ЛКП на баланс іншого. А така процедура наразі відсутня. Окрім цього, ЛКП вигідно обслуговувати будинки, розташовані близько. А керівники ЛКП не зовсім уявляють собі, як відбуватиметься процедура "розлучення", адже вони мають право укладати угоди про надання послуг лише з юридичними особами: ОСББ, ЖБК і МЖК.

"Вже зараз ЛКП "Під Зуброю" має на обслуговуванні будинки ОСББ "Сихівчанка"  і ЖБК, які  виявили бажання отримувати послуги саме від нас. Але обслуговувати  будинок, який перебуває на балансі іншого ЛКП, ми права не маємо", - сказав "Пошті" Богдан Сирватка, директор ЛКП "Під Зуброю".

Позитивом реформи є створення Єдиного розрахункового центру, який за допомогою комп'ютерної програми автоматично розподілятиме кошти між надавачами та виконавцями послуг. Тобто у всіх ЛКП буде єдина автоматизована бухгалтерія, яка перераховуватиме частину сплачених коштів на рахунки "Львівводоканал", "Залізничтеплоенерго" або "Львівтеплоенерго", а також безпосередньо ЛКП, які збиратимуть гроші.  При цьому оплату здійснюватимуть за допомогою єдиної квитанції, де на одному аркуші чітко розпишуть, скіль­ки і за які послуги має сплатити мешканець. Більше того, їх можна буде оплатити в будь-якому з банків Львова. За словами
О. Синютки, з банками активно домовляються про таку можливість. Щоправда, потрібно буде додатково сплатити ще 1-3 гривні за послуги банку, але, як кажуть, - комфорт понад усе!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2100 / 1.58MB / SQL:{query_count}