Ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ як у місті, так і області наразі не перевищує епідпоріг. Ба навіть більше – порівнюючи два останні тижні, за офіційними даними кількість хворих на ГРВІ хоч не на багато, проте почала зменшуватися.
Як розповіла “Пошті” в.о. завідувача епідвідділу Львівської обласної санепідемстанції Валентина Косоловська, за минулий тиждень у Львові захворіло 3 109 осіб.
“Інтенсивний показник становить 42,7 при епідпорозі 77,4. Питома вага хворих дітей до 14 років – 63,9%, – стверджує епідеміолог. – Перевищення епідпорогу ні загального, ні в жодній віковій категорії не зареєстровано. Рівень захворюваності у Львові навіть трішки нижчий, аніж минулого тижня”.
З її слів, діагноз грип не підтвердили в жодному з випадків.
У Львівській області ситуація стабільна і перебуває на рівні минулого тижня. За цей час захворіло 6 717 осіб, перевищення епідпорогу також не зареєстровано на жодній адміністративній території.
Прогнозувати збільшення кількості хворих на грип та ГРВІ чи початок епідемії грипу Валентина Косоловська не береться, мовляв, багато залежатиме від погодних умов. Варто тепло одягатися і намагатися не промочити ноги.
А ось державна санітарно-епідеміологічна служба України прогнозує підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ у листопаді.
“Є попередні прогнози щодо збільшення кількості хворих у листопаді. У жовтні ще не планується рання хвиля, яка бувала у нас, виходячи з досвіду моніторингу”, – сказав голова служби Анатолій Пономаренко.
Пережити хворобу в легшій формі або взагалі уникнути її можна завдяки щепленню. Та річ у тім, що вакцини у аптеках не знайти…
“Вакцинацію вже можна проводити, навіть треба, але вакцини ще немає. Обіцяли на початку жовтня, але вона так і не надійшла”, – зазначила Валентина Косоловська.
Нагадаємо: у новому епідемічному сезоні 2012 – 2013 років в Україні очікують три штами грипу. Прогнозується сумісна циркуляція вірусів А/H3N2/Вікторія та нового для України штаму вірусу грипу B/Вісконсін. Не виключена можливість циркуляції вірусу А/Н1N1/Каліфорнія/2009, але його роль в епідемічному процесі буде другорядною. Ці три штами грипу потраплять на територію України зі сходу, далі грип циркулюватиме всіма регіонами, просуваючись на захід, – це традиційний “маршрут” більшості вірусів.
Нині офіційно зареєстровано чотири вакцини проти грипу – “Флюарикс” (FLUARIX), “Інтанза*15 / Інтанза*9” (Intanza*15 / Intanza*9), “Інфлувак” (INFLUVAC) та “Ваксігрип” (VAXIGRIP).
В Україні розпочала роботу безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань профілактики грипу, на яку громадяни можуть телефонувати у випадку появи ознак захворювання, повідомляє “Укрінформ”.
Отримати консультації щодо профілактики недуги можна телефоном: 0-800-21-89-06.
Консультуватимуть громадян медичні працівники щодня цілодобово