Колись оранжерея у Стрийському парку була однією з окрас цієї зеленої зони міста. Однак уже кілька років скляна споруда більше схожа на страшний об’єкт, який пережив війну: засохлі рослини, вибиті шибки та сміття. До такого стану цю теплицю, схоже, довело саме місто… економлячи газ, відключивши від опалення.
Цього року, як і у попередні, відновлювати оранжерею не будуть, бо на такі роботи немає грошей, кажуть чиновники.
“Було два інвестори, приходили дивитися. У них була ідея там створити дитяче кафе з відновленням екзотичних рослин. Але з того часу про них нічого не відомо. Зараз у цій теплиці немає живих рослин, лише одне дерево, яке саме виросло. Ті невеликі рослини, які були, ще раніше винесли і роздали у школи, дитячі садочки. А от велика пальма загинула”, – розповів “Пошті” Богдан Москв’як, директор ЛКП “Зелений Львів”, на балансі якого є ця теплиця.
Зі слів Богдана Москв’яка, приблизно п’ять років тому під час економічної кризи не було грошей для оплати за газ. Крім того, в оранжереї ще старе обладнання, яке споживає чимало газу. З того часу парник й перетворився у руїну. За приблизними підрахунками, для відновлення споруди і її функціонування треба 1,5 млн грн. Але тепер вигідніше на цьому місці збудувати нову теплицю, аніж ремонтувати стару. “Ми переконані, що у цьому парку повинна бути оранжерея і працювати за призначенням з різними рослинами, щоб і львів’яни, і гості могли бачити цю красу. Відновити оранжерею планували ще цього року, але, наскільки я розумію, немає однозначної думки за чиї гроші це робити. Але це є у найближчих планах, тому будемо пропонувати екологічній комісії виділити гроші на наступний рік для відновлення парника”, – розповів “Пошті” Андрій Галушка, в.о. начальника управління екології ЛМР.
“Про зацікавлених осіб, які не проти відновити оранжерею я не чула, і жодних сигналів до нас не надходило. Є різні думки про те, що треба робити з цією теплицею. Для того, щоб її утримувати, треба багато грошей на опалення та утримання теплотрас. Крім того, зараз цією екзотикою нікого вже не здивуєш. Зараз чимало екзотичних рослин можна купити на кожному базарі. Тому потрібно прийняти розумне рішення, якого ще ніхто не прийняв”, – розповіла “Пошті” Віра Лясковська, член депутаської комісії з питань благоустрою.
Усі співрозмовники “Пошти” висловилися за те, щоб знести стару будівлю оранжереї у Стрийському парку для того, щоб збудувати нову. Хто і як цим буде займатися найближчим часом мають вирішити у ратуші міські чиновники, депутати та фахівці з озелення.