Із приходом осені і похолоданням усе більше мешканців міста з нетерпінням чекають, коли комунальники подадуть тепло у батареї. І такі сподівання цілком виправдані, адже холодна погода в місті триматиметься до кінця тижня.
Так, упродовж 9 – 12 жовтня внаслідок надходження холодних арктичних повітряних мас температура повітря знизиться ще більше – інформує Львівський регіональний центр із гідрометеорології МНС. Зокрема вночі очікують від +1 до +6 градусів і можливі заморозки на поверхні ґрунту. Денна температура становитиме +7...+12°. Часом невеликі дощі.
За прогнозами Українського гідрометеоцентру, до 20 жовтня в Україні утримуватиметься прохолодна, дощова погода. “До 18-20 жовтня на території України немає підстав чекати повернення дуже теплої погоди. Можливе незначне коливання температури, переважно денної, за рахунок відсутності або наявності хмарного покриву. Максимальна температура вдень переважно становитиме +10...+16 °С”, – повідомив учора Микола Кульбіда, керівник Українського гідрометеоцентру.
У зв’язку зі зниженням температури повітря в Києві опалювальний сезон розпочнеться вже зі завтрашнього дня, а от коли чекати тепла в помешканнях та школах львів’янам, – досі точно невідомо. Учора, 8 жовтня, міський голова Львова зазначив журналістам, що опалювальний сезон для соціальних закладів – шкіл, садочків, медичних закладів, може розпочатися вже відзавтра, потрібне тільки звернення від цих установ.
“Сьогодні лікарні, садочки, школи можуть уже подавати свої звернення, і ми готові з завтрашнього дня почати подавати опалення для їх потреб”, – сказав Андрій Садовий.
Як пояснив Юрій Голець, начальник управління житлово-комунального господарства міськради, аби школа чи лікарня мала тепло швидше, потрібно на ім’я директора “Львівтеплоенерго” написати лист-звернення і опалення увімкнуть уже наступного дня. Що ж до тепла у квартирах, то чиновники поки вивчають температурні режими надворі.
“У Львові вже другий день відчутне зниження температури. Та з упевненістю можу сказати, що комунальні служби цього року підготувалися дуже добре. Ми не переживаємо про те, що швидше буде підписане розпорядження міського голови про початок опалювального сезону, адже хоч сьогодні готові розпочати його без проблем. Всі планові роботи ми вже виконали на 100%”, – зазначив Юрій Голець.
У мерії кажуть, якщо ж така температура буде триматися й надалі, то можливо тепло в квартирах може стати вже в п’ятницю.
“Будемо включати тепло або в кінці цього тижня, або на початку наступного, у залежності від того, яка буде погода станом на п’ятницю – суботу. Якщо далі прогнози збережуться мінусові, то, можливо, з п’ятниці включимо опалення для всіх жителів міста Львова”, – повідомив міський голова, інформує прес-служба ЛМР.
“Пошта”, звісно, поцікавилася, чи мають ліміти газу на опалювальний сезон у “Львівтеплоенерго”.
“На сьогодні теплопостачальні підприємства мають необхідні ліміти газу. Ще 108 млн грн держава має заплатити за різницю у тарифах, адже ціна газу для комунальних підприємств є нижчою, ніж його реальна вартість. Якщо ці гроші будуть повернуті, то питання лімітів газу не виникатиме взагалі”, – каже Юрій Голець.
Проте у “Львівгазі” надалі заперечують той факт, що “Львівтеплоенерго” має ліміти для подачі гарячої води. “Лімітів на підігрів гарячої води в них немає. Є тільки ліміт на власні потреби – 2 млн кубометрів для виробництва теплоенергії для ТЕЦ-1, але вони його використовують на гарячу воду. На опалювальний сезон їм цього не вистачатиме”, – пояснила “Пошті” прес-секретар “Львівгазу” Оксана Ростикус.
Велика кількість львів’ян мають власне опалення, тому їм варто самостійно дбати про власну безпеку і своєчасно звертатись до комунальників, щоб ті прочищали димові канали та вентиляційні труби.
Зі слів Юрія Гольця, у Львові майже 8, 5 тис. комунальних будинків. Вони обладнані 157 тис. димовими каналами та вентиляційними шляхами, яких нараховується 337 тис. А от сажотрусів у місті замало, щоб встигати прочистити планово всі проходи. “Із 85 необхідних сажотрусів на місто Львів ми маємо в наявності 59 осіб. Це заледве становить 70%”, – підкреслив Юрій Голець. Посадовець пояснив це тим, що сажотруси не хочуть працювати за ту зарплатню, яку їм платять.
Через людську халатність та неуважність цьогоріч почастішали випадки отруєння чадним газом. Так вже зафіксовано 55 таких трафунків.
“Багато людей нехтують елементарними правилами безпеки. Найбільш імовірною причиною отруєння мешканців є експлуатація газових приладів при зачинених кватирках і забитих вентиляційних решітках”, – пояснює Євген Басан, начальник відділу захисту населення та території управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради.
“Якщо на кінець 2011 року було 30 випадків отруєння чадним газом, то зараз рік іще не закінчився, а маємо вже 32 такі випадки. Якщо за весь минулий рік постраждало 89 осіб, то зараз маємо 84, а опалювальний сезон ще не почався”, – додав чиновник.
Чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає у тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія. Основні симптоми та ознаки отруєння: головний біль та нудота, задуха; спостерігається затьмарення свідомості, м’язова слабкість; почервоніння шкіри обличчя та рук. При виявленні ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати швидку і вийти (або винести потерпілого) на свіже повітря.
При наявності запаху газу не зволікайте – дзвоніть за телефоном 104.
Вимагайте від ЛКП своєчасного і якісного очищення димарів та ремонту опалювальних печей.
Із незрозумілими питаннями щодо користування газом звертайтесь у ПАТ “Львівгаз”. Вимагайте від дільничного слюсаря перевірки всіх газифікованих пристроїв. Технічне обслуговування газових пристроїв виконується за заявками абонентів.
Щоб у холодну пору платити менше за комунальні послуги, можна оформити субсидію
“Наступного тижня у Львові розпочнеться опалювальний сезон. Відтак, в наступні місяці прогнозовано зростуть й суми оплат за спожиті ЖКП послуги, оскільки значну частину цієї суми формуватиме сплата за опалення. З огляду на це, хочемо нагадати львів’янам про такий вид соціальної допомоги як державна житлова субсидія. Цей вид допомоги є особливо актуальним власне в період опалювального сезону, адже тоді кількість звернень за субсидіями зростає на 35%. До слова, з початку 2012 року за цим видом допомоги звернулось 14 170 львів’ян, з яких призначено субсидій 13 845 сім’ям, що становить 97,71% призначень”, – розповіла Наталія Федорович, начальник міського управління соціального захисту.
На отримання субсидії мають право сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги перевищує 15% (та 10% для пенсіонерів) середньомісячного сімейного доходу, інформує прес-служба Львівської міськради.
Щоб оформити субсидію потрібно принести паспорт чи інший документ, який посвідчує особу та довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців. Якщо ж Ви займаєтесь підприємницькою діяльністю, потрібно подати довідки про дохід за попередні два квартали з податкових адміністрацій. У районному відділі управління соціального захисту потрібно написати заяву та заповнити декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Для заповнення заяви та декларації необхідні паспорти всіх членів сім’ї, ідентифікаційні номери і трудові книжки.
Детальніше про житлову субсидію можна прочитати на сайті “Львів соціальний” (lvivsocialnyj.city-adm.lviv.ua).
Щоб отримати консультацію чи оформити субсидію звертайтесь у приймальні районних відділів соціального захисту, що працюють без обідньої перерви і за розширеним графіком: з понеділка по четвер з 8.00 до 19.00, а в п’ятницю – з 09.00 до 16.45.
Телефони для попереднього запису на прийом у районний відділ соціального захисту:
Галицький відділ:
235-80-83
(вул. Ф. Ліста, 5);
Личаківський відділ:
235-71-62
(вул. Театральна, 10);
Залізничний відділ:
295-82-28
(вул. Виговського, 34);
Франківський відділ:
237-50-81
(вул. Ген. Чупринки, 85);
Шевченківський відділ:
252-28-40
(вул. Липинського, 11);
Сихівський відділ:
254-64-80
(просп. Червоної Калини, 66).