Озеленити серце старого Львова

Найближчим часом на площі Ринок планують зрізати каштани при вході до ратуші

Найближчим часом на площі Ринок планують зрізати каштани при вході до ратуші

Аби вберегти середмістя від аварій під час буревіїв, вісім каштанів та одну липу, що ростуть біля ратуші, невдовзі зріжуть. Ці дерева хворі, безлисті. Отож у мерії закликають містян подавати свої пропозиції – які дерева можна посадити на площі. Тимчасом Львів не має свого ландшафтного архітектора, який би відповідав за озеленення міста.

Дерева зіпсував ремонт

Спеціальна комісія обстежила дерева на площі Ринок і виявила, що шість з восьми кінських каштанів та одна липа у аварійному стані. “Оскільки каштани при вході до ратуші складають одну композицію, то доведеться зрізати всі дерева. Що ж до лип з боку ратуші, то одна з них всихає. А оскільки липи спільної композиції не становлять, то другу здорову липу доцільно було б залишити”, – вважає Анатолій Івченко, завідувач відділу лісівничо-ботанічних досліджень ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України.   

Дерева зараз у поганому стані не лише через природні чинники, зокрема гнилі дупла, а й через замощення площі бруківкою в 2005 році. “Під час робіт з перемощення площі пошкодили кореневі системи цих дерев. Та й саме укладання занадто щільне, тому до каштанів не надходить вода і немає належного обміну газів. А ділянка ґрунту навколо стовбура замала. Навіть під час дощу земля на ній залишається сухою, а для каштана потрібне вологіше середовище. Для висаджування на площі Ринок треба вибрати дерева з такою кореневою системою, яка була б придатна для росту в міських умовах”, – каже Лєнка Войтова, працівниця українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”.

Експерти радять посадити інший вид каштана.  “Аби не порушувати цього ансамблю, замість кінського каштана ми пропонували посадити червоноквітковий. Він гарніше цвіте, виглядає і його майже не уражає мінуюча міль. Думали й про дикорослі дерева, але це не буде привабливо”, – вважає Ігор Пацура, директор ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України.

Зі слів Олени Греділь, завідувачки сектору благоустрою міського управління екології та благоустрою, планують зрізати дерева вже цієї осені, щоби підготувати ґрунт і вже наступної весни посадити нові. 

Озеленення міста

“Основне на площі Ринок – не переборщити з насадженнями. Також варто згадати і проспект Свободи та Бернардинський дворик, де ситуація не краща. Львів багато чого “позичає”  в Кракова, де всі мури засаджені зеленню та де існують спеціальні технології озеленення міста. Треба зайнятися порожніми клумбами в центрі  –

на вулицях Дорошенка, Левицького, проспекті Свободи. Але, як мені пояснили у райадміністрації, це дорого і цим ніхто не хоче займатись. Та й вулиця Городоцька страшенно загазована, її також варто озеленити. До озеленення міста має бути комплексний підхід”, – переконаний Дем’ян Данилюк, громадський активіст.  

Крім того, експерти з ландшафту наголошують, що таке місто, як Львів, повинне мати свого ландшафт­ного архітектора, аби комплексно озеленювати місто і дбати про його естетику 

ДОВІДКА

Від львів’ян чекають пропозицій – які дерева посадити біля ратуші. Свої  їдеї містяни можуть висловити телефоном: 297 57 55.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3200 / 1.56MB / SQL:{query_count}