У Львові 12 жовтня на стадіоні “Арена Львів” відбудеться ХII Міжнародний економічний форум “Стратегії. Інвестиції. Співробітництво”. На проведення заходу передбачили 300 тисяч гривень із обласного бюджету. Про це учора повідомив Михайло Костюк, голова Львівської обласної державної адміністрації.
Незважаючи на те, що щороку на проведення аналогічних заходів витрачають чималі суми, експерти й бізнесмени кажуть, що результату, на жаль, не видно. І радять чиновникам змінити підхід – перевести форму в якість.
Зі слів Михайла Костюка, фінансування з обласного бюджету становить менш ніж половину загального бюджету форуму. “Решту коштів дають бізнесмени. Бюджетне фінансування на проведення таких заходів потрібне, оскільки йдеться про промоцію регіону. А будь-яка промоція повинна бути профінансована. Бізнес мав би більше докластися до фінансування такого заходу, однак політичні баталії не сприяють цьому”, – сказав керманич області.
Ярослав Рущишин, член ради Комітету підприємців Львівщини, каже, що економічний форум потрібен нашому регіону, але, на жаль, всі попередні форуми не були ефективними.
“Сподіваюся, ситуація зміниться, але для цього потрібно, щоб на форум запрошували не лише представників влади, але й якнайбільше представників бізнесу. Має бути максимум ініціативи від громади! – пояснює “Пошті” Ярослав Рущишин. – Форум повинен бути не так офіційним, як живим, сповненим цікавих дискусій, під час яких обговорюватимуть наболілі, актуальні проблеми. Тоді захід матиме практичне значення, відчутний економічний ефект для області. Дивно, що на нього не запрошують Комітет підприємців…”
З ним погоджується і Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини. “Захід треба максимально спрямовувати на кінцевий результат. До цього часу жоден форум не дав відчутного результату Львівщині. На проведення заходу витрачають великі гроші, а результату не видно! Нині настав час змінити підхід – перевести форму в якість. Необхідно відстежувати результати кожного форуму. Усувати перешкоди для інвесторів, про які вони говорять під час цього заходу. Адже не секрет, що понад половина інвесторів нарікає на корупційні дії з боку чиновників. Ось над цим варто серйозно задуматися!” – радить він.
Очільник області повідомив: на форумі очікують близько 400 учасників з понад 15 країн світу – Польщі, Латвії, Німеччини, Австрії, Нідерландів, Білорусії, Росії та США. Більшість із них уже підтвердили свою участь у заході.
Щорічний економічний форум не обійдеться і без гостей з Києва. “Чекаємо на віце-прем’єр-міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, міністра економіки Петра Порошенка, міністра МЗС Костянтина Грищенка і міністра аграрної політики та продовольства Миколу Присяжнюка”, – повідомив очільник регіону.
Губернатор сказав, що вперше за всю історію проведення заходу особливу увагу приділять питанню розвитку агропромислового комплексу України. З його слів, у межах форуму обговорять питання інвестування в агробізнес, розвиток фермерських господарств, питання банківських продуктів для потреб малих та середніх підприємств АПК і міжнародного фінансування проектів у агросекторі.
“Розглянемо питання останніх тенденцій розвитку глобального продовольчого ринку та перспектив експорту української сільськогосподарської продукції на ринок ЄС. Продемонструємо потенційним інвесторам аграрні можливості регіону, максимально сприятимемо тим, хто запроваджуватиме нові технології переробки, зберігання, виробництва. Хочемо показати можливість виробництва продукції разом із малими фермерськими господарствами” – сказав Михайло Костюк.
До слова, на форумі відбудуться чотири дискусійні майданчики: інновації та інвестиції у сфері енергоефективності та ресурсозбереження; інновації та інвестиції в агробізнесі; транскордонне співробітництво; розвиток агробізнесу в Україні.