Гра крапленими

Скандал з "ALPINE Bau GmbH": чому львів'яни дізнаються про афери мерії від австрійців

Скандал з "ALPINE Bau GmbH": чому львів'яни дізнаються про афери мерії від австрійців

Новий скандал навколо будівництва стадіону до Євро-2012. Під загрозою честь не тільки Львова, але й України загалом. Австрійська компанія "ALPINE Bau GmbH" повідомила, що не брала участі в тендері на будівництво стадіону, а міська влада Львова вела з нею переговори напряму. Більше того, зараз місто та проектувальник не зійшлися в ціні арени, тому "ALPINE Bau GmbH"узагалі відмовилась від участі у проекті.

Восьмого жовтня цього року департамент з підготовки до Євро-2012 Львівської міської ради отримав офіційного листа від "ALPINE Bau GmbH", де зазначено: попри те, що компанія і надалі зацікавлена бути генпідрядником, будувати на запропонованих умовах не може. Австрійці переконують, що на затверджені Мінфіном 85 млн євро спорудити стадіон нереально. Як зазначено в листі, в цю суму не включено коштів на будівництво інфраструктури і паркінгів, натомість включено ПДВ.

Суб'єктивний погляд

Євген Вілінський,
заступник голови Національного агентства України з питань підготовки до фінальної частини Євро-2012:

Ситуація, яка склалась у Львові, критична. Без екстраординарних управ­лінських рішень з боку керівництва міста не обійтися. Для мене взагалі є дивною непрозорість, з якою місто проводить підготовку до Євро-2012. Тут потрібен тиск на керівництво з боку громади міста. Звичайно, можна звітувати про транспорт і готелі, але якщо не буде аеропорту і стадіону, то нічого не вийде. Ми на рівні центральної влади допомагаємо, як можемо: будемо пришвидшувати і спрощувати тендерні процедури, обговорюватимемо можливість передачі місту аеропорту. Але місто має мати чітке бажання це прийняти, а я наразі такого не бачу. А 15 травня 2009 року УЄФА визначить 8 із 12  міст України і Польщі, які прийматимуть Євро-2012, і не обов'язково чотири з них будуть українськими.

"Цей стадіон, згідно з усіма вимогами УЄФА та вимогами міста, не може бути збудований за цю суму," - пояснює Роман Естербауер, директор компанії "ALPINE". Щоправда, суми, за яку компанія готова будувати  стадіон, ніхто не назвав.

Нагадаємо, 20 грудня 2007 року, попри те, що міська влада заявляла про зацікавлення де­кількох іноземних компаній, на конкурс на право будувати стадіон до Євро-2012, подалися лише дві: швейцарська "Implenia Global Solution LTD" та авст­рійська "ALPINE Bau GmbH". Компанія "Implenia" оцінила вартість будівництва стадіону в 150 млн євро, а "Alpine" - у 85 млн євро. У лютому міська влада оголосила, що стадіон будуватиме "ALPINE Bau GmbH".

Пізніше стало відомо, що вона лише підготує проект стадіону і, можливо, виступить генпідрядником, однак точно не інвестором.

Улітку цього року місто ви­рішило будувати стадіон за кошти банківської позики. А у вересні ухвалою сесії з бюджету міста було виділено 80 млн грн для початку будівельних робіт, які мали розпочатись учора. Досі єдиним потенційним генпідрядником була "ALPINE Bau GmbH". Водночас, повідомила пошті Ольга Кулик, прес-секретар голови ЛОДА, під час зустрічі Андрія Садового, Миколи Кметя, Мирослава Сеника та представників компанії "Хохтіф", яка відбулася учора ввечері, було досягнуто домовленостей про те, що міськрада сьогодні надасть німцям проект угоди на генпідряд і всю проектну документацію на стадіон для ознайомлення.

За тиждень "Хохтіф" має остаточно визначитись, чи будуватиме арену. Фінансовий бік справи наразі не обговорювали.

Але ще до вчора, в епіцентрі скандалу з відмовою "ALPINE", щоб не втратити лице, очільники Львова і області кинулись шукати генпідрядника. Керівництво Національного агентства України з питань підготовки до Євро-2012, своєю чергою, пообіцяло порушити на загальнодержавному рівні питання про можливість максимального  скорочення  тендерних процедур для якнай­швидшого початку будівництва.

Водночас наразі Львів не тіль­ки не має генпідрядника, але й залишився без готового адаптованого до українського законодавства і норм проекту стадіону, який на замовлення управління капітального будівництва ЛМР розробила "ALPINE". І попри те, що австрійці готові хоч зараз продати його місту, платити за нього ніхто не має наміру. Андрій Садовий офіційно заявив: платити за проект має генпідрядник, а не місто. Тож хай і говорить з "ALPINE" і домовляється про ціну.

koridor.jpg 

ximprom.jpgУ представництвах "ALPI­NE" і у Львові (виявляється, воно працює, і журналісти "Пошти" розшукали його на вул. Стрийській, 98), і в Києві відмовилися коментувати ситуацію. Максим Черемісін зі столиці, асистент директора ТОВ "АЛЬПІНЕ Україна", порадив "Пошті" звернутися безпосередньо до Олега Засадного, директора департаменту міської ради з підготовки до Євро-2012. Дивно, що речники "ALPINE" та ТОВ "АЛЬПІНЕ Україна" категорично відмовляють журналістам у будь-яких коментарях, віддаючи оцінку ситуації львівським чиновникам. Складається враження, що в Ратуші ведуть свою гру, нав'язуючи її правила не тільки австрійським партнерам, але й формуючи думку про те, що не варто зайве перейматися: стадіон все одно збудують.

- Згідно з угодою, укладеною між УКБ і дочірнім підприємством "ALPINE" ТОВ "АЛЬПІНЕ Україна", вартість проекту має становити 5% від вартості стадіону, але не більше як 5 млн євро. Однак наразі проект не оці­нений і власне в цьому основна проблема. Зараз тривають переговори з "ALPINE" про надання такої оцінки. Паралельно керівництво міста спільно з про­фільною робочою групою готує механізм для визначення  генпід­рядника. Окрім цього, ми розіслали до всіх компаній, які колись були зацікавлені у цьому проекті, прохання в письмовому вигляді подати свої пропозиції як генпідрядників, - зазначив "Пошті" Олег Засадний.

Водночас назвати жодну із зацікавлених компаній керівництво міста не хоче. Кого згадали - то це німецьку компанію "Хохтіф", яка нещодавно збудувала стадіон у Дніпропетровську. Щоправда, викликає підозри, що минулого разу вона не подавала заявки на конкурс.

А Олег Синютка, перший заступник мера і тодішній керівник конкурсної комісії, спромігся лише визнати, що взимку 2008-го переможця справді не визначили. Чи знайдуть генпідрядника з другої спроби - не відомо, однак те, що Євро-2012 вислизає з рук  чиновників, очевидно. Краплені карти не допомогли? Чи, може, гру зробили раніше, а тепер лише відтягують факт оприлюднення поразки?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4884 / 1.61MB / SQL:{query_count}