Обласні посадовці та приміські перевізники цього тижня вже укотре зібрались для того, аби висловити своє “фе” міській владі Львова. Їм не подобаються її наміри обмежити рух приміських автобусів територією міста.
Так, із впровадженням нової транспортної схеми частина приміських автобусів дублює маршрути міських. І річ тут не лише у грошах, які їх водії забирають у своїх “міських” колег, а в тому, що зовнішній вигляд і комфорт у цих маршрутках далекі від вимог, висунутих до аналогічного транспорту у Львові.
“Ми ставимо вимоги до своїх перевізників стосовно стану рухомого складу. У нас відчутне оновлення автобусів. А весь той “непотріб”, який ми вивели за межі міста, фактично повертається на приміські маршрути, що не дозволяє нам покращити транспортну ситуацію”, – зазначив “Пошті” Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради.
У мерії хочуть, щоб згідно із законом, приміські автобуси відправлялись лише з автостанцій або з інших зупинок у місті, які мусять бути обов’язково погоджені міською радою. Це, своєю чергою, й викликало спротив приміських перевізників, які не хочуть втрачати левову частку свого прибутку.
Дійти консенсусу і погодити маршрути приміського транспорту у Львові досі не вдалося. Періодично відбуваються зустрічі, конференції, але з 14-ти напрямків заледве затвердили трохи більше як половину. Найголовнішим аргументом на учорашній зустрічі в ЛОДА було те, що міські чиновники при скороченні маршрутів не враховують інтересів жителів прилеглих до Львова сіл, що працюють у місті.
Хоча, до слова, чимало львів’ян також дістаються місця роботи двома маршрутками. “Якщо маршрут скоротити, то люди будуть змушені два, а подекуди й три рази платити за проїзд. Окрім соціального чинника, скорочення згаданих маршрутів неможливе ще й тому, що місто не збудувало відповідних автостанцій для їх обслуговування”, – зазначив начальник управління інфраструктури Львівської ОДА Володимир Корпан.
Натомість у міському управлінні транспорту мають своє бачення.
“Деякі приміські маршрутки давно перестали бути приміськими. Адже основна їх функція – вже не забезпечення транспортного сполучення ближніх сіл зі Львовом, а перевезення жителів адміністративною територією міста. Є приклади, коли протяжність маршруту поза межами міста – всього один кілометр, а далі він пролягає через увесь Львів, – пояснює Андрій Білоус. – Зараз ми шукаємо такі місця для кінцевих зупинок, на яких можна було б безперешкодно розвернути автобус, а людям було зручно добиратись. Але ми готові йти на компроміс”.
У ЛОДА зазначили, що погодження маршрутів та кінцевих зупинок приміських автобусів повинно відбутись за два-три тижні, однак міські чиновники вже не сподіваються на швидке вирішення проблеми…
Позов на Андрія Садового від ОДА
Управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА подало до Галицького районного суду м. Львова позов на міського голову Львова щодо захисту ділової репутації згаданого управління. Володимир Корпан, керівник цього підрозділу ОДА, наголосив: ідеться про спростування висловлювань Андрія Садового на адресу управління про те, що воно “є корумпованим і таким, яке укладає безпідставно тимчасові договори на перевезення”. “Якщо Андрій Садовий вважає, що він правий, нехай це доведе”, – зазначив Володимир Корпан.