Невдовзі у Львові автостанції №2, що на вул. Богдана Хмельницького, не буде. До кінця наступного року вона має перетворитись на автовокзал “Північний”. Нині ж там триває будівництво нової споруди.
Щодня з цієї АС-2 від’їздять понад чотири тисячі пасажирів у Сокальський, Радехівський, Жовківський, Бродівський та Кам’янка-Бузький напрямки. І чи не щодня можна почути від пасажирів нарікання, що автостанція в жахливому стані, мовляв, яма на ямі!
Та невдовзі ця автостанція має перетворитися на сучасний комфортабельний автовокзал “Північний”. Новий комплекс автовокзалу матиме офісні приміщення, магазини і заклади громадського харчування, а також нову споруду автостанції, будівництво якої мають закінчити цього року. За інформацією “Пошти”, збільшувати пропускну спроможність автостанції після реконструкції не планують.
Із травня цього року триває реконструкція АС-2, яку планують завершити до кінця 2013-го. Нині у неї вже інвестували п’ять мільйонів гривень, а зі слів керівництва, на реконструкцію ще планують вкласти приблизно чотири мільйони.
“Згодом це буде не автостанція, а автовокзал. Підготовчі роботи почали ще торік. Нині реконструкція реалізована на 40%. Новий комплекс автовокзалу – це буде сучасний зал очікування, каси, заклади харчування, торгівлі, туалети. Будуть криті платформи, проте не усі, а декілька найближчих до вокзалу, – пояснює “Пошті” Ігор Лібович, директор ТзОВ “С.ІД.”, яке займається реконструкцією автостанції. – Повністю нове приміщення зараз будується за старим. А старе приміщення реконструюємо. Ці дві будівлі будуть з’єднані арковим переходом. Старе приміщення автостанції не виконуватиме функції автовокзалу, це буде комерційне приміщення з кафе, перукарнею, магазинами тощо. До кінця цього року буде зведена основна будівля, але роботи всередині лише розпочнуть. Наступного року ми плануємо ввести комунікації, відремонтувати старе приміщення, поміняти дорожнє покриття”.
Щодо кольорів, зі слів Ігора Лібовича, то ескізною була синьо-біла гама, але нині роздумують над яскравішими кольорами.
“Попередня назва нового автовокзалу – “Північний”. Також серед варіантів є автовокзал імені Богдана Хмельницького, адже він знаходиться на вул. Б. Хмельницького. Та це вже залежатиме від депутатів міської ради”, – зазначив Ігор Лібович.
“З АС-2 відправляються близько 700 рейсів щодня, а це приблизно 4,5 тисячі пасажирів. Це середнє число, адже в неділю та понеділок у нас людей мало, а у п’ятницю – аншлаг. До прикладу, минулого тижня з АС-2 у п’ятницю відправили майже вісім тисяч пасажирів, а у минулу неділю – більше двох тисяч, – розповідає “Пошті” Орест Жехович, директор приватного підприємства “ГАЛ-ВСЕСВІТ”, яке здійснює станційно-касове обслуговування АС-2. – У зв’язку з реконструкцією, нових напрямків не буде, оскільки це не в компетенції автостанції. АС-2 приймає те, що нам дає замовник перевезень, а це на внутрішньо-обласні рейси – Львівська облдержадміністрація, а на міжобласні – Міністерство інфраструктури України”.
Також на час реконструкції жодних рейсів не скасовуватимуть. Як зазначає співрозмовник, лише якщо буде потреба при ремонті дорожнього покриття, ущільнять графік відправлення маршруток. Тобто, автобуси, які відправляються з платформ, що ремонтують, відправлятимуться з вільних платформ.
Зі слів керівництва АС-2, через реконструкцію ціна квитків на автобуси не зміниться, бо тариф і станційний збір врегульовані. “Реконструкція автостанції не впливатиме на вартість квитків, бо ціна квитка регулюється не ринково, а законодавчо. Тариф на перевезення затверджується замовниками. Нині тариф – 25 копійок за кілометр. Також станційний збір,тобто та сума, що сплачує пасажир за послуги, врегульований і становить 15% від тарифу”, – резюмував Орест Жехович.