У Львові завершують роботи з порятунку скульптури Меркурія відомого львівського митця XIX ст. Леонардо Марконі. Нагадаємо: статуя прикрашає карниз будинку на вул. Січових Стрільців, 3. Реставрацію розпочали ще торік у червні завдяки групі ініціативних львів’ян і матеріальній допомозі Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ). Всі роботи проводять фахівці та студенти Львівської політехніки.
Зі слів Олега Рибчинського, доцента кафедри реставрації цього вишу, всі роботи зі збереження та консервації самої скульптури закінчили, залишилось відновити втрачені елементи плаща, крила, пальці на лівій руці, фрагмент правої руки і кадуцей.
Нині в приміщенні кафедри реставрації архітектурного факультету вишу тривають роботи з їх виготовлення. Дві студентки-бакалаври виготовили крила Меркурія. Процес їх створення, зі слів реставраторів, досить складний, бо важливо, щоб усі ці деталі зовні були схожі на оригінальний камінь. В Україні розчинів для відливання таких частин немає, тому тут також знадобилася допомога німецьких колег.
“Для нас робота з порятунку Меркурія була доброю основою для подальшої співпраці. Ця скульптура буде не єдиним об’єктом, який відреставруємо власне таким колективом, що складатиметься з німецьких і українських спеціалістів та фахівців Львівської політехніки”, – каже Іріс Гляйхман, керівник проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста” GIZ.
До слова, у Політехнічному університеті планують відкрити реставраційний центр із досліджень і відновлення кам’яної скульптури Львова та всієї України.