Війна за гроші

Доки посадовці та депутати дискутують, чи потрібні додаткові кошти на прибирання Львова, 1,5 тисячі двірників можуть залишитись без роботи 

Доки посадовці та депутати дискутують, чи потрібні додаткові кошти на прибирання Львова, 1,5 тисячі двірників можуть залишитись без роботи 

Ще влітку, під час Євро-2012, всі ми пишались чистотою Львова. Нагадаємо: тоді за сумлінну роботу львівських двірників нагородили преміями, адже у дні матчів вони працювали цілодобово, вибираючи сміття з урн по 12 разів на день! 

А вже цього четверга понад сотня прибиральників пікетували ратушу, вимагаючи, аби депутати самі задарма підмітали місто, та заявили, що їм не доплачують за роботу. Під стіни мерії обурені люди прийшли з гаслами: “Депутатам віник, тисячу зарплати” та “Акція! Безкоштовне прибирання міста силами народних обранців”. 

Річ у тому, що в райадміністраціях Львова закінчилися гроші на прибирання вулиць, отож вони просять депутатський корпус виділили додаткові кошти. До речі, наприкінці літа міські депутати відмовились розглядати на сесії питання додаткового фінансування прибирання міста.

А під час останнього пленарного засідання сесії міськ­ради  20 вересня для підтримки чистоти вулиць депутати додатково виділили лише 2,5 млн. Натомість, аби виплатити зарплату півтори тисячі двірникам за вересень-грудень і закупити пальне, забракло аж 13 млн 400 тис. грн.

До слова: 2,5 млн грн має вистачити на місяць. За цей час депутати хочуть перевірити, на що ж районні адміністрації витратили гроші, передбачені на 2012 рік.

Львів прибиратимуть лише місяць?

За інформацією департаменту економічної політики Львівської міськради, торік на прибирання і санітарну очистку виділили 48 млн грн. Цього року  міські обранці затвердили суму 31 млн 680 тис. грн. При цьому міські посадовці  зажадали 56 млн грн. У Ратуші бідкаються: якщо не буде грошей, 1500 двірників доведеться  попередити про звільнення.

“Якщо додатково не виділять коштів на санітарну очистку, частина двірників додаткової діяльності (які прибирають тротуари, проїжджі частини, а не прибудинкові території, – “Пошта”) в ЛКП залишаться без зарплати і, відповідно, без роботи. Аналогічна ситуація і з двірниками приватних структур, які прибирають місто, та працівниками шляхово-ремонтних підприємств. Якщо коштів таки не передбачать, то 497 двірників додаткової діяльності ЛКП та понад тисячу працівників, залучених для саночистки з інших підприємств, попередять про звільнення”, – каже Ірина Кулинич, директор міського департаменту економічної політики. 

Перевірки будуть!

“Прибирання прибудинкових територій і сходових майданчиків проводиться коштом львів’ян і орендарів. Неправильно казати, що двірники залишаються без зарплати. Інше питання – прибирання магістральних вулиць і тротуарів коло них. Таке прибирання, озеленення і косіння трави – чи не єдиний вид діяльності органів самоврядування, який не контролюють. Бо важко проконтролювати, чи справді прибрані ті квадратні метри, котрі зазначені в актах. Гроші на прибирання виділили на початку року, і всі знали, яка це сума. Районні адміністрації мали цю суму розписати на цілий рік і працювати в межах кошторису, – пояснив “Пошті” Яромир Самагальський, голова депутатської комісії фінансів і планування бюджету Львівської міськради. – Це неправда, що на вересень немає грошей! У департаменті фінансової політики сказали, що сьогодні гроші ще є. Вони закінчаться наприкінці місяця. Щоб розібратись із ситуацією, ми виділили кошти наразі на місяць”. 

Міські обранці наголошують: проблемою є невиконання бюджету, а не жадібність депутатського корпусу. “Це не остаточна сума, ми виділили гроші на місяць і одразу ж домовились, що на наступному пленарному засіданні знову розглянемо додаткове фінансування. Але за цей час райадміністрації мають відзвітувати під час депутатських комісій, як витрачають ті кошти. Якщо сьогодні віддати всі гроші на житлово-комунальне господарство, то в інших сферах буде недофінансування. Проблема не в жадібності депутатів і терористичних актах, як про це говорить очільник міста. Річ у тім, що бюджет не виконують і не наповнюють”, – розповів “Пошті” Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради. 

Аргументації посадовців

Як зазначила Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації, треба враховувати епідеміологічну ситуацію, яка може скластися у місті. Якщо двірники не вийдуть на роботу і не прибиратимуть, то на що перетвориться Львів?!

“Дякую шановним депутатам за те, що виділили гроші на піскосуміш – буде чим посипати міські дороги взимку... Але не знаю, навіщо мені ці кошти, якщо не матиму чим заправити техніку і не матиму людей із лопатами, які посипатимуть хідники і дороги! Вважаю, що неприйняття рішення про додаткове фінансування санітарного прибирання є злочином проти міста”, –  вважає Олександр Удовенко, голова Шевченківської районної адміністрації. 

Посадовці кажуть, якщо депутати не вірять, на що витрачаються гроші, нехай створять комісію для перевірки. “Я не розумію, чому дорослу людину, ще й депутата, треба переконувати у потребі виділення коштів. Зрозуміла загальна картина: не доплатили у межах 40% від потрібної загальної суми. То навіщо переконувати? Якщо є якісь амбіції, якщо хтось має підозру, що ці гроші використовують неправильно, то створімо комісію. Перевірте все. Є КРУ, є інші служби. Але як пояснити це людині, що отримує 1050 грн… А сьогодні й того не має?!” – обурюється Іван Лозинський, голова Личаківської районної адміністрації. 

ДО ТЕМИ

Чи перетвориться Львів на Неаполь? У італійському місті кілька разів тижнями не прибирали і не вивозили сміття, інформує tsn.ua. Причиною цього були переповнені звалища, тому неаполітанці складали тонни відходів просто на вулицях. Сміття підпалювали, через що були неодноразові сутички з полісменами. Останнього разу така ситуація виникла у Неаполі влітку 2011-го, тоді на вулицях було близько 2300(!) побутових відходів. 

 

КОМЕНТАРІ

Андрій Садовий, міський голова Львова:

Василь Павлюк, секретар Львівської міської ради:

- Депутати встромляють палиці в колеса: ми не маємо можливості витрачати гроші на прибирання міста, якщо не маємо коштів на заробітну платню, коли десятками звільняються працівники з міськради, бо не можуть працювати без зарплати. Таке враження, що це  свідома дія, яка має на меті поставити місто на коліна. І роблять це руками депутатської більшості. Вони нищать якісну організацію процесу. Це біда. Це подвійні стандарти. Місто будуть прибирати, але ми входимо у прецедент, якого ніколи не було в історії Львова, щоб депутати не виділили кошти на прибирання міста... Як двірник прибиратиме без зарплати, як техніка працюватиме без пального?! Це дуже добре, що ми шануємо наших героїв, але я хотів би, аби ми шанували тих героїв, які сьогодні працюють. - Посадовці поширили дещо неправдиву інформацію - борги щодо зарплат двірників відсутні. Під час сесії депутати вимагали звітів від голів райадміністрацій - на що вони витратили виділені гроші. Адже городяни за комунальні послуги платять, отже, гроші є! А вони кажуть, що немає. Значить, кошти витрачають не за призначенням? Депутати звернулися в КРУ і прокуратуру, щоб перевірити усе. Наразі виділили 2 млн 700 тис. грн. Цього вистачить на місяць-півтора - саме до наступного пленарного засідання. Сподіваємося, до того часу отримаємо звіт щодо перевірки. А на наступній сесії знову виділимо гроші...      
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3994 / 1.63MB / SQL:{query_count}