Тверді сири, що продають на ринках та у супермаркетах Львова, можуть зашкодити здоров’ю споживачів. Такий висновок оприлюднив цього тижня директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. Зразки сиру відправили у лабораторію Укрметртестстандарту та УкрНДІ “Ресурс”.
За словами Юрія Чорнобривця, полиці українських магазинів все частіше заповнюють дешеві сири, що їх виробляють невеликі приватні підприємства України, а також імпортні, зокрема польські. Для лабораторних тестів обрали сім зразків сиру – чотири польського виробництва і три українського. Усі вони середньої цінової політики.
Дослідження здійснили за фізично-хімічними параметрами, де встановлювали обсяг масової частки жиру в сухій речовині; органолептичними – досліджували смак, запах, колір, консистенцію; мікробіологічними – з’ясовували відсутність чи наявність у продукті кишкової палички.
“За масовою часткою жиру всі досліджувані зразки відповідали загальноприйнятим нормативам, хоча деякі сири показали результати на межі допуску – 40,5% та 40,7% при нормативі не нижче 40%, – розповів про результати тестувань директор Інституту. – Органолептичні показники засвідчили відсутність порушень чи відхилень в жодному із зразків. Але водночас, дегустувати на смак деякі з них було просто небезпечно для здоров’я, бо мікробіологічні тести показали наявність кишкової палички аж в чотирьох із семи досліджених зразків. Три з них – українського виробництва”.
За його словами, факт виявлення кишкової палички аж в чотирьох із семи досліджених зразків викликає серйозне занепокоєння, адже кишкова паличка провокує розлади роботи органів травлення, а також різноманітні захворювання сечостатевих органів.
“Позитивним є те, що у п’яти випадках сир був виготовлений зі справжнього молока, тоді як один з польських сирів містив 70% немолочних жирів, а один українських сирів – аж 95%, – продовжив Юрій Чорнобривець. – Два останніх зразки – це ніякі не сири, а сирні продукти, які дуже шкідливі для здоров’я людини”.
Хоча при купівлі сиру є високим рівень ризику натрапити на шахрайство чи на небезпечну мікрофлору, все ж вибрати якісний сир можливо. Для цього насамперед потрібно звертати увагу на маркування, технічні стандарти та ціну.