Кров для пацієнтів

У Львові тривають “Дні донора серед медичних працівників”

У Львові тривають “Дні донора серед медичних працівників”

Потреба у компонентах і препаратах крові зростає з року в рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад. Загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі. Ті, хто сьогодні потребує донорської крові, розв’язують цю проблему за рахунок родичів та знайомих.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, на кожного мешканця певної території розрахункова потреба складає 12 – 15 мл. В Україні забезпечення становить приблизно 9 мл на одного громадянина. А у Львові ця цифра сягає 6,5 мл на одного мешканця, тобто в 2-2,5 рази менше, ніж є потреба.

Щодня у закладах охорони здоров’я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах.

Щоб показати людям, як легко і просто допомогти тим, хто потребує донорської крові, упродовж місяця – з 17 вересня по 17 жовтня  –  міське управління охорони здоров’я проводить акцію “Дні донора серед медичних працівників”. 

Кров для порятунку своїх пацієнтів лікарі Львова здають уже третій рік поспіль. Так, у 2011 р. свою кров безкоштовно здали 264 медичних працівників. Гаслом цьогорічної акції, як і попередньої, є “Beatus, qui prodest, quibus potest” – “Щасливий той, хто може комусь допомогти!”.

Начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб сам став донором крові та звернувся до усіх медичних працівників Львова та працівників мерії згуртуватися навколо цієї ідеї та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може допомогти врятувати людське життя.

“Досить часто трапляються випадки, що кров потрібна вже, а її немає, – зазначив Володимир Зуб. – У світі бути донором почесно, престижно, це причина поважати себе, гордитися собою, адже є сподівання, що ця кров комусь врятувала життя”. 

ДОВІДКА

Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки, збільшують потребу в ній. Проте запаси крові набагато менші від потреби. Аналогічною є ситуація і у Львові.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кроводач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на одного жителя країни потрібно заготовити до 15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 45%. 
У всьому світі безкоштовне донорство – об’єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів – це родичі тих, хто опинився у лікарні і лише 5 % роблять це з власної волі.
Винагорода за чотириста мілілітрів зданої крові – 15 грн на обід, два дні вихідних, і почуття виконаного громадянського обов’язку.
Донором може стати доросла здорова людина від 18 до 60 років, яка не має певних медичних протипоказів. Є перелік захворювань, які обмежують можливість стати донором. Приблизно 40-50% дорослих людей можуть бути донорами. Без шкоди для здоров’я чоловік до п’яти, а жінка до чотирьох разів на рік може здавати кров, але не частіше ніж раз у два місяці.
Лікарі наголошують, що перед тим, як здавати кров, потрібно хоча б два дні не вживати алкоголь.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4073 / 1.56MB / SQL:{query_count}