Цього місяця влада Борислава скерувала до Кабміну резолюцію, у якій просить вжити заходів для убезпечення міста від надзвичайних ситуацій. Адже в Бориславі великою проблемою є загазованість повітря через діючі та недіючі нафтові свердловини.
Понад 60% бориславських будівель розташовані на території, що зазнає постійного техногенного впливу. Проблему із загазованістю, як зазначають посадовці, можна ліквідувати лише з допомогою держави.
“Головне, про що йдеться у резолюції, – це прохання захистити жителів Борислава від наслідків видобутку нафти та газу. Найбільшою проблемою міста є загазованість, 40 років вже не бурять нових свердловин. Останні викиди нафти свідчать про те, що вона не сама по собі виходить, а тиск у надрах такий, що викидає її на поверхню. Цей газ може потрапити в будинки, школи, тому 60% бориславців живуть як на пороховій бочці. Є лиш один спосіб виправити ситуацію – відновити буріння і відкачування газу. Це заходи, які має змогу реалізувати лише держава”, – розповів “Пошті” Володимир Фірман, міський голова Борислава.
“На території міста близько 25 тисяч шурфів-колодязів і понад 2000 свердловин. Функціонували одна нафтова і шість озокеритових шахт, одна з яких розташована у центральній частині міста і є джерелом постійного забруднення довкілля внаслідок процесів вивітрювання, випаровування та ерозії. Вивчення проблеми забруднення території міста показало: міграція вуглеводневих газів може бути ліквідована повністю, але вимагає зусиль і впровадження невідкладних заходів”, – йдеться у резолюції, інформує zaxid.net.
Як писала “Пошта”, міський голова Борислава Володимир Фірман заявляв, що місто мають визнати зоною екологічного лиха. Ситуація у ньому критична: у підвалах деяких будинків є нафта, відчутний запах газу, а влітку стався викид нафти у міський водоканал.