Поки міська влада хвалить себе за ремонти доріг, місто зимуватиме в болоті. Незважаючи на загальну соціальну напругу через розритий Львів, міська влада активно хизується цьогорічними успіхами в ремонті доріг й наразі ще не знає, які суми штрафів стягуватиме з підрядників за невчасно виконаний ремонт.
Поки міська влада хвалить себе за ремонти доріг, місто зимуватиме в болоті. Незважаючи на загальну соціальну напругу через розритий Львів, міська влада активно хизується цьогорічними успіхами в ремонті доріг й наразі ще не знає, які суми штрафів стягуватиме з підрядників за невчасно виконаний ремонт.
Загалом упродовж 2008 р. у Львові було заплановано відремонтувати 306 доріг на суму понад 121 млн грн. Щоправда, капремонт проводився лише на половині вулиць, решта ж обійшлася поточним. 23 вулиці наразі ремонтують. За умови гарної погоди їх мають завершити до кінця року. Серед них - багатостраждальна вул. Мечнікова, по якій нарешті відновлять рух трамвая № 7, вул. Лисенка, Ярослава Мудрого, Б. Хмельницького, І. Франка та провулок Крива Липа. Стосовно вул. Ужгородської, пл. Торгової-Осмомисла та Шпитальної, то їхній ремонт цього року завершити не вдасться - до грудня підрядники зроблять лише земляні роботи і комунікації.
Олег Синютка, перший заступник мера Львова, просить львів'ян поставитися до цього з розумінням, бо "відремонтувати і не розкопати дороги ще ніхто не навчився". При цьому він пригрозив покарати недобросовісних підрядників штрафами. Щоправда, назвати конкретні суми штрафів, які платитимуть недобросовісні підрядники за невиконання умов тендера, назвати не зміг. Це вирішуватиме суд після того, як завершиться термін здачі об'єкта і замовник зможе виставити письмові претензії. "Наразі ми не можемо виставляти претензії, оскільки термін здачі багатьох об'єктів ще не завершився. Однак будемо виставляти претензії фірмі "Константа-захід" за недоброякісну роботу на пл. Торговій-Осмомисла, а також за нерозпочатий ремонт шляхопроводу пр. Червоної калини - станція Персенківка. Також виставимо претензії фірмі "Укрспецтехнології" за вул. Кульпарківську, а також підряднику, що працював на вул. Дж. Вашингтона. З кожного об'єкта будуть пораховані збитки, завдані місту", - зазначив О. Синютка.
Фірма "Константа-Захід" під жорстким контролем міської влади відроблятиме свої гроші: на пл. Торговій та Осмомисла вже завершили прокладати каналізацію, понад 50% робіт з проведення нового водопроводу і до кінця року планують забетонувати. Задля цього робітники фірми мають працювати понаднормово, а чи вони це роблять, городяни зможуть переконатися самі. О. Синютка визнає, що частково провина лежить не лише на підрядниках, але й на замовниках, які могли б ефективніше працювати і готувати більш жорсткі умови тендера. Оскільки, за його словами, понад 70% переможців міська влада була змушена надати об'єкти через найнижчу запропоновану ціну. "Безперечно, умови проведення тендерів і визначення переможців потрібно коригувати. Інакше наступного року матимемо таку ж ситуацію. Я намагатимуся не допускати до участі в тендері ті фірми, які себе погано зарекомендували. Однак як бути з новими фірмами, які подаватимуться на тендер, наразі ще не знаю", - каже посадовець.