Ядучий сморід: а ви купили протигаз?!

У поширенні смороду у Львові прокуратура області вважає винними безгосподарних міських чиновників, тим самим виправдовуючи звинувачені комунальниками підприємства

фото: Андрій Польовий
Місто знову захлеснула хвиля неймовірно ядучого смороду! Смердить усюди – на вулиці, в квартирі, у транспорті… Таке враження, що вже просмерділися й самі львів’яни. Та найбільше дратує те, що чиновникам, видається, до цього взагалі діла немає!
Львів’яни ніяк не можуть второпати: чому за весь період (!) Євро-2012 у нашому місті не смерділо ні вдень, ні вночі?! А щойно Україна сказала “до побачення” святу футболу, як ми знову мордуємося. Особливо обурюються матусі, які з малими дітьми не можуть вийти на вулицю…
Єдине, що можуть посадовці, так це звинувачувати у всьому підприємства міста. Поза тим, жодних переконливих аргументів на підтвердження своїх закидів так і не наводять! Основний і єдиний аргумент можновладців – перевищення допустимої норми якості стічних вод. Однак, як це явище пов’язане зі смородом у місті, – наразі не зрозуміло…

За справу взялась прокуратура…

Оскільки сморід у місті не зникає, цим питанням зацікавилася обласна прокуратура. Вчора, 7 вересня, там провели нараду з представниками як місцевої влади – водоканалу, – так і фахівцями органів контролю. 
Відтак, як інформує прес-­служба прокуратури Львівщини, причиною виникнення неприємного запаху є неналежна робота каналізаційної системи міста, яка є застарілою та зношеною. 
Більшість головних каналізаційних колекторів вичерпали термін своєї експлуатації та потребують реконструкції або заміни. До того ж, гідравлічні затвори на дощовій каналізації відсутні, що призводить до зворотної  вентиляції каналізаційних колекторів. Тому неприємні запахи через дощоприймачі піднімаються у повітря.

Самі собі суперечать

Натомість у “Львівводоканалі” основною причиною смороду вважають понаднормові викиди підприємств. Це, в свою чергу, погіршує технологічний процес очистки стічних вод на очисних спорудах. Однак, це їм не завадило впродовж цього року видати 52 дозволи на зливання наднормативно забруднених стічних вод у каналізаційну мережу міста. 
“Водоканал, згідно з укладеними договорами, нараховує додаткову плату за приймання цих стічних вод, яку виставляє підприємствам у претензійному порядку”, – каже в. о. директора “Львівводоканал” Степан Пакіж, інформує прес-служба міськради.  

фото: Андрій Польовий
За інформацією прес-служби прокуратури області, за наднормовий скид забруднюючих речовин у каналізацію “Львівводоканал” виставив 22 претензії порушникам на суму понад 2 млн грн, проте жодної гривні не стягнуто на користь підприємства…
Нагляд за станом експлуатації каналізаційної мережі впродовж багатьох років ніким не здійснювався, кажуть у прокуратурі. Адже лише нещодавно було прийняте рішення Львівської міської ради про передачу у власність територіальної громади Львова водопровідно-каналізаційних мереж із подальшою передачею їх на баланс “Львівводоканалу”. Виходить так, що каналізація в місті була… нічийна. 
“Відповідно до чинного законодавства, не рідше одного разу на рік необхідно здійснювати профілактичне прочищення систем  водопостачання  та каналізації мережі, однак ЛМКП “Львівводоканал” профілактичне  прочищення каналізаційної мереж міста Львова не проводить, а робота комунального підприємства зведена лише до ліквідації аварій в мережах”, –  повідомляє прес-служба прокуратури Львівщини. 
Тим часом, пояснити “Пошті” такі суперечності у “Львівводоканалі” не побажав ніхто. Впродовж вчорашнього дня обіцяний коментар керівництва підприємства так і не вдалося отримати.

Бездіяльна мерія

За висновками прокуратури, міськрада не вживає жодних заходів щодо вирішення проблеми каналізування у Львові. Натомість чиновники зосередили свою діяльність на критиці роботи промислових підприємств.
Ба більше, в ратуші вважають неочищені скиди “Ензиму” причиною неприємного запаху в місті. Проте в 2011 році вони видали дозвіл на скид наднормативно забруднених стічних вод.
На жаль, й посадовці міськради не спромоглися прокоментувати “Пошті”, які ж саме заходи вживають у місті, щоб не смерділо! А, можливо, їм не смердить?! Або їм такий запах до вподоби?! Хто знає…. 

На свій захист

Головний “обвинувачуваний”, себто “Ензим”, у смороді наголошує на необґрутнованості звинувачень від чиновників.
“Із 2007 року, відколи мер почав звинувачувати наше підприємство в розповсюджені смороду, ми не бачили жодного документу, що підтверджував би його слова. Наразі єдиним, хто отак відверто сказав, що смердить “Ензим”, був тільки Андрій Садовий. Решта, згадуючи наше підприємство, кажуть, що ми перевищуємо нормативну концентрацію стічних вод. А це і сморід – речі не пов’язані”, –розповів учора “Пошті” керівник прес-служби “Ензиму” Назар Марко.
За наднормовий скид забруднюючих речовин у каналізацію “Львівводоканал” виставив 22 претензії порушникам на суму понад 2 млн грн
За словами водоканалівців, для запобігання поширення неприємних запахів у районів вулиць Богданівська, Старознесенська, Пластова, необхідно терміново герметизувати каналізаційний колектор. Це хочуть зробити саме за кошти “Ензиму”.
“На вул. Богданівській насправді є близько 25 незакритих отворів від каналізації. Ми запропонували долучитись до їх герметизації, але не через те, що ми в чомусь винні, а тому, що розуміємо відповідальність і не хочемо бути байдужими до цієї проблеми”, – зазначив Назар Марко.

І на останок… 

“Пошта” намагалась дізнатись, чи контролює проблему поширення смороду у Львові міська санепідемстанція. Проте і тут “Пошті” відмовили у коментарі. Мовляв, наради щодо цього ще тривають….
Поки чиновники уникають пояснень та активних дій у напрямку до вирішення проблеми смороду у місті, львів’янам варто задуматись про купівлю протигазів!

Найбільше смерділо у Львові у понеділок, 3 вересня. Про це свідчать позначки на карті смороду. Нагадаємо, в інтернеті створена карта, на якій кожен охочий може позначити смердючі місця у Львові за трьома критеріями, а саме: “підсмерджує”, “смердить” та “смердить, аж очі ріже”. 
Віра Лясковська, член депутатської комісії з природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради
У Львові досі не вирішене питання зі смородом через вседозволеність. У цій ситуації ми нарахувати близько п'яти підприємств, де левову частку займає "Ензим". Тому потрібно всі підприємства карати одночасно, незалежно від того, чи вони викидають стоки з п'ятиразовим перевищенням чи з півтора.

Сьогодні (7 вересня, - "Пошта") на засіданні щодо цієї проблеми в обласній прокуратурі відбувалися дуже радикальні розмови про закриття підприємств та кримінальні справи стосовно смороду. Я розумію, що за день-два щось змінити важко. Але ці підприємства можуть закупити за власні гроші необхідні локальні очисні споруди, в іншому випадку їх потрібно закривати.

Зараз їм пред'явили великі штрафні санкції. Прокуратура поставила вимоги, щоб підприємства прийняли усі необхідні заходи негайно. Також із цими підприємствами потрібно було працювати санітарній службі. До речі, представники цієї служби сказали, що вони не підписують документів, коли здаються підприємства у експлуатацію. Інспекція Держбудархконтролю також несе за це відповідальність. Нею були прийняті в експлуатацію підприємства без очисних споруд. Ці установи допустили до існування ті підприємства, що не мають локальних очисних споруд.

Хочемо, щоб санітарна служба та управління охорони здоров'я надали висновок, - який вплив на стан здоров'я львів'ян має ця ситуація зі смородом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4076 / 1.63MB / SQL:{query_count}