Віднині Львову бракує грошей на прибирання міста! Про це на сесії міської ради повідомив Андрій Садовий. Очільник Львова запропонував додатково розглянути питання про внесення змін до міського бюджету, зокрема про виділення коштів на прибирання міста. Проте депутати відхилили розгляд цього питання.
Тим часом у районних адміністраціях переймаються тим, що за відсутності коштів не буде кому прибирати місто. “Гроші на санітарну очистку території району в нас закінчилися ще 10 серпня. Зараз люди прибирають, очікуючи, що на сесії міської ради будуть виділені на це додаткові кошти. Мені дуже прикро, що на сесії це питання не розглянули, – розповідає Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації м. Львова. – Необхідно виплачувати заробітну плату двірникам, працівникам ЛКП і ШРП, платити за вивіз сміття. За відсутності грошей на прибирання може статися колапс на території Галицького району та всього міста. Якщо грошей не виплатять, люди задарма працювати не будуть”.
Відтак у четвер ввечері відбулося позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, про що інформує прес-служба Львівської міськради. Ця комісія ухвалила рішення про те, що шляхово-ремонтні підприємства районів міста та ЛПК повинні прибирати Львів власним коштом – до виділення бюджетних грошей.
“Виділених коштів, а це 31,5 млн грн, вистачило до серпня, ще 20 млн грн бракує, щоб можна було забезпечити санітарне прибирання міста. У такій ситуації ми повинні зобов’язати наші ШРП, комунальні підприємства, які здійснюють прибирання міських вулиць, виконувати ці роботи власним коштом”, – розповів в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Володимир Олійник.
Нині у Личаківському районі потреба фінансування прибирання до кінця року становить 2,9 млн грн. У Франківському на механізоване прибирання знадобляться 1,1 млн грн, на ручне – 2,3 млн грн. У Залізничному асигнування закінчились ще 11 серпня. У Сихівському ця потреба становить 2,77 млн грн.
Чиновники зазначають, що така ситуація може призвести до ускладнення епідеміологічного благополуччя в місті. “Температура сприяє поширенню інфекційних хвороб. У вересні завжди збільшується кількість людей у місті, бо розпочинається навчання у школах і вишах. Це також загострює ситуацію”, – наголошує в.о. головного державного санітарного лікаря міста Львова Зоряна Стоцька.
Минулими роками Неаполь кілька разів потопав у смітті через те, що італійські провінції відмовлялися приймати сміття.