Безкомпромісні перевізники

Власники приміських маршрутів, що пролягають через центр Львова, вперто не хочуть віддавати “рибного місця”

Власники приміських маршрутів, що пролягають через центр Львова, вперто не хочуть віддавати “рибного місця”

Досі міське управління транспорту не може остаточно вирішити проблему з приміськими автобусами, що їздять Львовом. Переговори, які тривають між чиновниками та перевізниками вже не перший тиждень, досі не привели до остаточного врегулювання ситуації.

Як писала “Пошта”, у Львові не можуть навести лад і впорядкувати транспорту схему, оскільки, крім міського транспорту, містом курсує не один десяток приміських автобусів. Останні, як наголошують перевізники, що  обслуговують безпосередньо місто Лева та посадовці, їздять тут незаконно, дублюючи міські маршрути і створюючи корки. 

Наразі домовитись вдалося лише з тими перевізниками, що не заїжджають у центр міста, а тільки курсують його частинами. З ними погодили скорочені маршрути та кінцеві зупинки. 

Найбільш проблемними досі є кілька перевізників (автобуси  №114, №131 і №217а), що вперто не хочуть поступатись вигідним маршрутом через центр міста. 

Однак у ЛОДА проблеми не бачать. “Через центр міста не їздять приміські маршрутки. Це я заявляю з повною відповідальністю. Десь близько до центру – так, але через центр ні. Усі приміські маршрути ми вивели з центру міста. Лише трохи його “зачіпає” маршрут №114 або 138. Загалом, ми досить давно працювали над цим питанням. А маршрути 131-й, 217-й та 184-й ніколи не їхали попри центр міста, – пояснює “Пошті” заступник начальника управління розвитку інфраструктури ЛОДА Віктор Чайко. – Проблема тут в іншому: місто порушує питання щодо тих маршрутів тому, що значна їх частина пролягає через територію міста, дублюючи курсування міських маршруток. Цей приміський транспорт, як я вже не раз казав, кажу і казатиму, нікому не заважає. Він у маршрутній мережі вже понад десять років. І до 1 січня 2012 року ніхто цього питання навіть не порушував. Адже ці автобуси возять людей із тих населених пунктів, що дотичні до Львова, а також міських пасажирів. І робити між ними різниці не варто”.

Обласні чиновники переконані, що зробили все, аби  владнати це непорозуміння. “Кілька тижнів тому в нас була нарада із перевізниками, представниками міськради і ОДА. На ній було ухвалене рішення скерувати усіх приміських перевізників до міськради для погодження схеми проходження і зупинки тих автобусів на території міста Львова. Разом із міськрадою ми досягли цілковитого порозуміння і довели необхідність такого плану руху цих маршруток”, – зазначив “Пошті” Віктор Чайко

ДО ТЕМИ

Нема на них управи…

Микола Жук, начальник міського управління транспорту та зв’язку, –чому Львовом досі їздять приміські автобуси, створюючи додаткові корки і конкуренцію міським маршруткам 

 – Пане Миколо, скажіть будь ласка, чому нараду з цього нагального транспортного питання переносять уже вдруге?

– Спільну нараду з Львівською ОДА перенесли на наступний тиждень через неузгодженість наших поглядів і поглядів приміських перевізників на конфігурацію їхніх маршрутів. Немає потреби ще раз збиратися: кожен знову висловить свою точку зору, і ми знову розійдемося ні з чим.

– Знаю, що у вас цього місяця таки відбулася спільна нарада з ОДА і перевізниками. Що ж тоді на ній вирішили?

– Так, у нас була спільна нарада з ОДА і перевізниками. На ній область доручила нам сісти за стіл перемовин. Проте перевізники не хочуть цього. А ми не маємо на них законного важеля впливу, так як угоди і схеми руху погоджували з ОДА і обласною ДАІ вони. 

З містом погодження не було, оскільки, за їхніми словами, колись міськрада вже узгодила ці кінцеві зупинки. Тому безпосередньо перед конкурсом до нас за погодженням ніхто не звертався. 

– Скажіть, будь ласка, чим перевізники обґрунтовують своє право проїзду містом?

– Керуються результатами тих домовленостей, що були ще перед моєю каденцією. Адже ті конкурси, які проводять зараз, ми контролюємо. Тому основним їхнім аргументом є те, що вони мають чинні договори з ОДА. Через це змін у свої маршрути вносити не хочуть. 

– А що обласні чиновники кажуть на таку відповідь перевізників?

 – В області на це своя відповідь: якщо хочете скоригувати маршрути – домовляйтеся з перевізниками самі. Але ми не можемо з ними про щось домовитись, бо не укладали з ними жодних угод. Ось таке замкнуте коло.

– Тобто, я так розумію, область вас не підтримує?

– Підтримка області в цьому питанні була такою: ми вам даємо їхні телефони, ви й домовляйтеся про зміни маршрутів.

– Чому, на вашу думку, перевізники не хочуть змінювати маршрутів?

– Та тому, що їм це невигідно, бо маршрут пролягає через центр міста, де є їхній основний заробіток.

– Пане Миколо, чи правда, що з частиною перевізників ви таки дійшли згоди?

– Домовитись нам вдалося тільки з тими, що діаметрально не їдуть через центральну частину міста, а лише заїжджали до неї. Вони погодилися частково скоротити свої маршрути і затвердили їх кінцеві зупинки. А з власниками тих 5-6-ти маршрутів, які пролягають через центр міста, взагалі не вдалося порозумітися. Вони не хочуть змінювати схеми руху.

– Як вважаєте, чому саме зараз виникла проблема з приміськими автобусами?

– Звісно, їздять приміські маршрутки давно, просто колись на тлі львівських маршруток їх не було видно, а тепер ми замінили автобуси, і вони стали чітко виділятися. 

Та й зі зміною транспортної системи, коли через центр їздять тільки радіальні автобуси, одразу помічаєш інші номери. Раніше через центр курсувала 31 міська маршрутка. А тепер тут їздить досить багато приміських автобусів. Але нам принципово йдеться про 14 маршрутів.

– Перевізники акцентують увагу  на тому, що жителям приміських сіл також треба чимось добиратися до центру міста…

– Ми розуміємо їх. Але я не знаю, чи є потреба з Підбірців їздити в Рясне-2? Це ж діаметрально протилежні точки, а така кількість автобусів! Ну скільки треба автобусів для невеличких Підбірців? Найбільше – 4-5, а там їх аж 18. Тобто із самих Підбірців маршрутка виїжджає фактично порожньою і повністю “працює” у Львові. Я розумію, що вони забезпечують і село, але основний їхній інтерес у місті. Вони накладаються на маршрутну мережу Львова і створюють корки. Так чи інакше – дублюють маршрути міських автобусів. 

– А які кінцеві пункти пропонуєте приміським перевізникам?

– Скажімо, АС №3 на вул. Петлюри,  площу Петрушевича. Також є автостанція на Личаківській. Ми наполягаємо на тому, щоби маршрутки з цього напрямку зупинялися тільки там, а не на площі Митній, де нема змоги навіть безпечно розвернутися через інтенсивний рух. 

Наразі на цьому напрямку – чотири маршрути. Нині прокуратура скасувала попередній конкурс на них, тому тепер буде проведений новий, після якого маршрутки доїжджатимуть лише до автостанції. 

– Скажіть, будь ласка, що робитимете, якщо вони так і не погодяться змінити свою схему руху?

– Зараз важко щось сказати – будемо думати, як юридично вирішити цю проблему. Ми зверталися в прокуратуру і отримали звідти фактично відписку про те, що колись міськрада давала в 2004-му чи 2005 роках лист,  у якому не заперечувала функціонування тих маршрутів.  

Розмовляла Наталія Мельник  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4546 / 1.62MB / SQL:{query_count}