“Сміттєвий” приклад для Львова

Наступного тижня в Червонограді відкриють перший на Львівщині завод із сортування побутових відходів

Львівщина зробила перший крок у вирішенні проблеми утилізації сміття, який може стати прикладом для обласного центру. 

Зокрема, 22 серпня у шахтарському Червонограді планують відкрити підприємство промислової переробки побутових відходів. Його потужність – 100 тис. тонн сміття на рік. Наразі він обслуговуватиме міста Червоноград, Соснівку та смт Гірник, тобто ті населені пункти, що входять до Червоноградської міської ради.

Підприємство почали будувати ще в 2001-му. “Будівництво тривало так довго через недостатнє фінансування. Щороку виділяли невеликі суми – 400 – 800 тис. грн. І  лише в 2006-му та у 2011 роках ми отримали трохи більше як два мільйони гривень. Завод зводили коштом місцевого, обласного і державного бюджетів. Його загальна кошторисна вартість – 18 млн грн. А експлуатуватиме завод міське комунальне підприємство “Комунальник”, – розповів “Пошті” Ігор Чудійович, міський голова Червонограда.


Прибутковий збут сміття

На цьому заводі зібране сміття сортуватимуть, неорганічні відходи пакуватимуть і здаватимуть на спеціальні заводи з переробки вторинної сировини. Прибуток від цього матиме міське комунальне підприємство.

“Машину, що заїжджатиме на підприємство, зважуватимуть, а колеса перед виїздом дезінфікуватимуть спеціальним розчином. Автомобіль вивантажуватиме сміття біля сортувальної машини, далі ескалаторами його подаватимуть на лінію, де працівники вручну сортуватимуть пластик, поліетилен, скло, папір. Окремо, з допомогою магніту, відбиратимуть металеві речі. А все, що залишиться, – органіку, вивозитимуть на карту складування, де її складатимуть, шаруватимуть та вирівнюватимуть”, – пояснив очільник Червонограда.

Що важливо, поверхневі та підземні води не забруднюватимуться, бо спеціально побудували насосну станцію, яка відкачуватиме воду з відходів у каналізаційну мережу.


Якою буде оплата послуг?

Найімовірніше, плата за вивезення сміття для жителів Червонограда, Соснівки і Гірника збільшиться. Проте на скільки, ще не відомо. 

“Сьогодні ми не змінюємо ціни. Випрацювати економічну модель дуже важко, бо ще не укладені всі договори. Та й від самого процесу роботи це залежить. Сподіваємося, сума коштів від реалізації сортованого сміття покриє витрати на підприємство. Вкластися у тариф, що зараз є, неможливо”, – зазначає Ігор Чудійович.

Зі слів співрозмовника, в Червонограді вже є контейнери для роздільного збору сміття. Чи будуть вони у інших містах, що належать до Червоноградської міськради, невідомо. Нині ж влада міста шукає для співпраці сміттєпереробні підприємства.


 До теми                            

На Львівщині створена кластерна концепція – область умовно поділена на чотири регіональні зони. Кожна з них охоплює територію радіусом до 70 кілометрів, інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації.

У кожному кластері має бути підхід комплексної очистки, переробки та утилізації ТПВ за нерозривною схемою: збір – транспортування – сортування – переробка – утилізація – захоронення. Червоноградський завод  у першому кластері. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4586 / 1.56MB / SQL:{query_count}