Незабаром приміські автобуси їздитимуть Львовом за зміненими маршрутами. Вже наступного тижня міські та обласні чиновники мають нарешті погодити зміни в курсуванні містом приміських автобусів. “Пошта” наголошує: ці маршрутки не зникнуть – просто їздитимуть скороченими шляхами.
Нині Львовом пролягає понад 20 приміських маршрутів, більшість із них – центральною частиною. Тож гостро постала проблема курсування приміських маршруток обласним центром після впровадження нової транспортної схеми.
Нагадаємо: у липні львівські перевізники виступили категорично проти обласних маршруток, що їздять вулицями міста. Мовляв, ці автобуси створюють хаос у транспортній схемі та додаткові корки. Ба навіть більше – деякі міські маршрути через них стали неприбутковими.
“Деякі міські маршрути мають збитки через те, що частиною їхнього маршруту курсують приміські автобуси. До прикладу, з площі Митної беруть початок чотири чи п’ять маршрутів, хоча на вулиці Личаківській є автостанція. Колись на приміських маршрутах були тільки малі автобуси, і львів’яни ними не користувалися. Нині ж приміські перевізники виставили на рейси такі ж автобуси, що курсують міськими маршрутами. Як бачимо, виходить дублювання, що й впливає на наш прибуток”, – розповів “Пошті” Юлій Лесь, директор львівської філії ТзОВ “Фіакр”.
КОМЕНТАР |
Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку Львівської міськради: |
- У світі автобуси, що привозять людей у велике місто з навколишніх сіл, заїжджають на певні кінцеві станції, а звідти їх пасажирів розвозить уже міський транспорт. У Львові давно існує проблема приміських маршруток в центрі міста...Ще минулої каденції була ухвала міської ради про дотримання визначеного порядку руху приміським транспортом і заборона пропуску його в центральну частину Львова. Але її не виконували. Комісія, що займається цим питанням, вважає: врегулювати рух транспорту можливо лише чітко розділивши приміські та міські маршрутки. Тільки так можна досягти порозуміння та уникнути перенасичення міста транспортом. Це дозволить перевізникам, які обслуговують львів'ян, одержувати прибуток, удосконалювати свій транспорт і покращувати умови перевезення. Нині ситуація така, що місто на приміські маршрутки не має жодного впливу. Перевізники свої маршрути погоджують із Львівською ОДА та їздять як хочуть. Часто те, що їм погодили, і те, що є насправді, не співпадає. Звісно, для них це фінансово вигідно. Кожен пасажир із області хоче, аби його завезли від села аж до центру міста однією маршруткою. Але для Львова це неприйнятно! Звісно, вже визначені місця, де зупинятимуться маршрутки, - автовокзал на Стрийській і автостанція №2. Виділені земельні ділянки на вулицях Збиральній, Зеленій та ін. |
Міські перевізники наголошують: приміські автобуси є прямими конкурентами міського транспорту. “Місто Львів – це територія, на якій працюють міські перевізники. З незрозумілих причин 80% протяжності приміських маршрутів припадають на Львів і лише 20% – на приміську зону. З цієї ситуації є два виходи: перший – скоротити приміські маршрути. Наприклад, маршрутка їде з Рудного до вулиці Щурата, а мала б лише до приміського вокзалу. Другий – щоб зберегти приміські маршрутки, які їздять містом, влада Львова повинна провести тендер, у якому зможуть взяти участь усі ліцензовані перевізники”, – додає Юрій Лесь.
Як вихід інші перевізники пропонують зменшити кількість автобусів на приміських маршрутах. “Ця проблема виникла через неправильну політику і ті непорозуміння, що існують між міською та обласною владою. Вона з’явилася одночасно із запровадженням нової транспортної системи. Нині Львів обслуговує близько 550 міських автобусів і більш як 220 з передмість. До прикладу, на маршруті від ТЦ “Метро” до лікарні швидкої допомоги – 10 машин міського транспорту. У той же час ним курсує 18 автобусів з Рудного, які забирають людей. Це нонсенс! – пояснює “Пошті” Іван Велійка, директор фірми “Міра і К”. – Ми мали пропозицію врегулювання цього питання. Адже люди, що живуть у передмісті, – в Рудному, Чишках, Дублянах, а працюють у центрі Львова, не дуже хочуть платити більше через пересадку на міську маршрутку. Тож ми пропонували не повністю змінити маршрут приміських автобусів, а зменшити їх кількість. Невже для того, щоб возити жителів Рудного потрібні аж 24 автобуси?! Їх кількість належить зменшити до п’яти, які згідно з графіком їздитимуть до Львова. А у місті мають обслуговувати пасажирів ті перевізники, що виграли тендер”.
“Пошта” намагалася дізнатися, на якому етапі переговори і на який компроміс готові піти чиновники міста і області, та дарма… Як повідомили нас у прес-службі Львівської облдержадміністрації, наступного вівторка, 21 серпня, має відбутися остаточна транспортна нарада. Лише після неї можна буде говорити про зміни в русі приміських маршруток.