Колія в нікуди

Будівництво трамвайної розв’язки на вулиці Городоцькій зайшло в глухий кут. Тим часом, за три місяці до першого снігу чиновники планують розрити одну з головних магістралей міста

Будівництво трамвайної розв’язки на вулиці Городоцькій зайшло в глухий кут. Тим часом, за три місяці до першого снігу чиновники планують розрити одну з головних магістралей міста

Вже більш як рік відремонтованою вулицею Городоцькою не їздить трамвай №6, і досі не відомо, коли відновлять рух за звичним для нього маршрутом. А все через недобудовану трамвайну розв’язку біля церкви св. Анни. Минулого літа, коли ремонтували Городоцьку, міські проектанти вирішили прокласти колії по-новому: за задумом, трамваї, їдучи з центру до вокзалу, мають об’їжджати  церкву св. Анни, де позаду храму повинна бути облаштована зупинка. Минулого року Городоцькою трамвай не запустили через будинок, який стоїть на місці, де саме має пролягати колія. Швидше за все, не зроблять цього об’їзду і цьогоріч: міська влада та власник будинку ніяк не можуть домовитися про взаємовигідний обмін земельною ділянкою.  

Зважаючи на плани міських чиновників, найближчим часом ремонтувати вулицю Городоцьку, прокладення згаданої колії на цій ділянці є більш, ніж актуальним. “Цю розв’язку має добудовувати управління капітального будівництва міської ради, яке проводило тендер. Можливо, вони чекають коли ми почнемо ремонт вулиці Городоцької, щоб разом з нами робити цю розв’язку, аби зайвий раз не перекривати рух транспорту”, – розмірковує директор “Львівавтодору” Олег Береза. 

Однак, виявляється, місто та власник будинку, у який впирається колія, таки не змогли досягнути компромісу, бо жодна із інших запропонованих ділянок чоловікові не сподобалися. 

“Людина хоче компенсації. Власнику цієї споруди пропонували вісім ділянок, на які він не погодився. Згідно закону є розрахункові формули, за якими визначається розмір компенсації, але йому це не підходить, бо компенсаційна сума виходить меншою, аніж комерційна”, – каже Іван Гринда, голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку. За словами депутата, у власника будівлі є ще й пропозиція над майбутньою зупинкою збудувати торгівельний центр.

“Події розвиваються таким чином, що сьогодні справа перебуває у господарському суді Львівської області. Тепер чекаємо на ухвалу суду, який додатково запросив експертизу тих будівель, які належать фірмі “Бескид”. Перше слухання вже було, а скільки буде ще – мені не відомо, оскільки позивачем виступає Львівська міська рада”, – розповів “Пошті” Ігор Фалюта, в.о. начальника міського управління капітального будівництва. 

Від будинку, долю якого тепер має вирішити суд , залежить майбутнє цілого району. Адже вул. Городоцьку та вул. Шевченка хочуть з’єднати транспортним кільцем, рух по якому буде організований, як для автотранспорту, так і для трамваїв. На цій ділянці запланована ще одна вулиця, яка буде з’єднувати вулицю Городоцьку та Шевченка вище Львівського драматичного театру імені Лесі Українки (колишні театр ЗОК). Так, трамваї, які будуть рухатись до вокзалу, будуть їхати по вул. Шевченка, далі – повертати на нову вулицю і вже тоді виїжджати на Городоцьку. Рух по вул. Городоцькій від театру до церви св. Анни буде одностороннім. Тут має бути широка смуга у три ряди.

Однак, коли заплановане втілять у життя – тепер невідомо. Будувати цю розв’язку будуть коштом міста, а ремонтувати Городоцьку за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. 

“Ми плануємо якусь частину Городоцької зробити ще цього року. Затримка сталася через те, що чекаємо на підтвердження з банку на продовження фінансування. Ремонт вулиці буде відбуватися за кредитні гроші. Підтвердження з банку – це формальна річ, без якої ми не може починати підписувати документи”, – розповів “Пошті” Олег Береза. 

“Тендер на проведення ремонту Городоцької виграла іспанська фірма ще три місяці тому. Робити дорогу мали відразу після Євро-2012, але вже серпень, а ніхто нічого не робить. На мою думку, зараз вже не варто розривати вулицю. Це треба було робити ще минулого місяця. Тоді, можливо, її встигли б відремонтувати до кінця року. Якщо ж Городоцьку починати ремонтувати зараз, то це означає, що одна з головних транспортних артерій міста буде паралізована на цілу зиму”, – каже Іван Гринда. 

Тим часом, у “Львівавтодорі” прогнозують, що Городоцьку на ділянці від церкви св. Анни до “Магнусу” можуть розрити вже через два-три тижні. Відтак, цілком можливо, що відремонтувавши усю вулицю Городоцьку, з’єднати на ній колію і запустити трамвай №6 не вдасться до того часу, поки суд не вирішить, що робити із будинком, де має пролягати колія.

ДО ТЕМИ

У понеділок оголосять тендер щодо відновлення проспекту Свободи. Відремонтують площу перед Оперним театром, центральну алею та відновлять газони. У мерії обіцяють це зробити до жовтня, – інформує прес-служба міської ради. 

 “Ми відновимо площу перед Оперою, адже вона – наш символ. Звичайно, також газони, які найбільше постраждали під час функціонування фан-зони Євро-2012. І центральна алея, яка давно не була ремонтованою”, – каже Олег Засадний, директор департаменту “Євро-2012”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4556 / 1.59MB / SQL:{query_count}