“Нова” ТЕЦ-1 на Новому Львові

Міські чиновники обіцяють: тепер у львів’ян не зникатиме світло під час грози

Міські чиновники обіцяють: тепер у львів’ян не зникатиме світло під час грози

На ТЕЦ-1, що на вул. Козельницькій, 5, другий рік поспіль виконують спеціальну інвестиційну програму для реконструкції її електричної схеми та модернізації частини основ­ного обладнання. Відтак, учора повністю відновили роботу трансформаторної підстанції ТЕЦ-1, за рахунок чого підприємство зможе виробляти до 15% електроенергії для потреб міста. 

“Нині ми проводимо капітальну реконструкцію відкритої електропідстанції на ТЕЦ-1. На неї вже освоїли 2,5 млн грн. Вона забезпечить покращення надійності роботи як тепло- так і електромереж, – пояснює Володимир Штейбарт, головний інженер ЛМКП “Львівтеп­лоенерго”. – Пам’ятаєте, коли надворі гроза чи інші природні катаклізми, тоді в частині міста зникала електроенергія. Ця реконструкція дасть можливість у випадку виникнення такої ситуації переключити споживачів на інші джерела та лінії”. 

Реконструкція електростанції стала необхідною через те, що обладнання ще із 60-х років, і вже відслужило два терміни експлуатації. До того ж, у 2010 році через буревій ТЕЦ-1 вийшов з ладу і розсипався роз’єднувач на трансформаторній підстанції та згоріла лінія електропередачі.

Згідно з інвестиційною програмою для ТЕЦ-1, роботи з модернізації та реконструкції триватимуть до кінця року, на них передбачено 11,6 млн грн. Самі ж роботи коштують приблизно 6 млн грн.

“Ця підстанція виробляє близько 10% електроенергії від потреби міста взимку, якщо ми закінчимо третій тепловивід і збалансуємо роботу восьмого котла, то ми вийдемо на 15%. Частину електроенергії постачаємо в місто, а що є надлишкове – продаємо у зовнішню мережу”, – розповів Степан Пакіж, директор ЛМКП “Львівтеплоенерго”. 

За його словами, від продажу електроенергії підприємство взимку отримує 12 млн грн в місяць, а влітку – 5 – 6 млн грн. 

“Найбільш ефективним вважається процес суміжного продукування тепло- і електроенергії. На ТЕЦ-1 ми виробляємо пару, яка подається на турбіни, виробляється електроенергія і після цього пара поступає у тепломережу. Частина електроенергії, яку ми виробляємо, використовується на власні потреби ТЕЦ, а частина йде в мережі міста”, – пояснив Степан Пакіж. 

До слова, для підготовки об’єктів теплопостачання до нового опалювального сезону зараз реконструюють дві малі котельні на вул. Стефаника,7 та на вул. Окружній, 44. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4414 / 1.55MB / SQL:{query_count}