GPS-експеримент

У Львові частину громадського транспорту обладнали електронними навігаторами. На черзі – усі маршрутки

У Львові частину громадського транспорту обладнали електронними навігаторами. На черзі – усі маршрутки

У мерії вирішили по-новому контролювати міські маршрутки та електротранспорт. До осені увесь громадський транспорт обладнають GPS-навігаторами, які допоможуть відстежувати в режимі реального часу рух транспорту. Наразі в тестовому режимі спеціальними приладами обладнали п’ять автобусів та один тролейбус. 

“Вже майже запущено Центр керування рухом, плануємо перевести туди “гарячу” лінію транспорту. Там буде працювати оператор, який зможе бачити рух всього транспорту по місту. Це дасть можливість контролювати ринок перевезень, бо наразі тих ресурсів, які у нас є – недостатньо, і ми не можемо здійснювати якісний контроль. Проте з допомогою GPS- навігаторів ми будемо знати кількість виконаних рейсів та інтервали руху. Встановлення цих приладів в автобусах необхідне, щоб водії не відхилялися від графіку руху, а ще матимемо змогу фіксувати, скільки автобусів працює на маршрутах. GPS – це хороша система контролю”, – розповів Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту міської ради. 

За словами чиновника, встановлення таких приладів передбачене у договорах з перевізниками. Саме тому обладнати свої автобуси вони просто зобов’язані. Наразі у такому тест-режимі маршрутки їздитимуть до 30 липня. Цього дня перевізники оберуть фірму, яка встановлюватиме GPS-навігатори на всіх міських автобусах. Поки свої послуги пропонує три фірми:“UMT” (Кривий Ріг), ТОВ “Українські навігаційні системи” (Одеса) та львівське ТзОВ “ЕЛЕСТІВІ”.

Монтаж GPS-пристрою на один автобус триває від 20 хв. Умови, які пропонують зацікавлені бізнесмени, у кожного різні.

“Монтаж обладнання коштує від 100 до 300 грн, у залежності від складності роботи. Повна ціна обладнання на один автобус обійдеться у 4,5 тис грн. Ми пропонуємо дороге фінансове рішення, але всі фінансові ризики лягають на нашу компанію. Йдеться про суму у майже п’ять млн грн на вставлення GPS-пристроїв для всіх львівських маршруток. Ми пропонуємо безвідсотковий лізинговий кредит на 15 місяців, щоб вони могли відповідним чином розпланувати свої фінансові витрати з обслуговуванні цієї системи”, – каже Роман Возний, директор львівської фірми, яка зголосилася встановити пристрої контролю. 

Сьогодні ж така система електронного контролю працює у Чернівцях, Києві, Харкові, Вінниці, Житомирі та віднедавна у Луцьку. 

ДО ТЕМИ

10 липня у Львові на вул. Коновальця, 109 у тест режимі запрацював Центр керування дорожнім рухом, з метою пришвидшити рух трамваїв. Його створили за кредитні кошти Європейського банку реконструкцій та розвитку (приблизно 2,6 млн євро). Незабаром там повноцінно контролюватимуть  дорожній рух з допомогою “розумних” світлофорів та відеонагляду. Такі світлофори встановлять на 28 перехрестях міста. А коли восени усі маршрутки обладнають GPS-навігаторами, то контроль над ними також перейде до цього пункту керування. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4387 / 1.55MB / SQL:{query_count}