Контроль в одних руках

З 1 серпня  візами та реєстрацією громадян на Львівщині буде займатися Державна міграційна служба

З 1 серпня  візами та реєстрацією громадян на Львівщині буде займатися Державна міграційна служба

Вже з наступного тижня у всіх містах України має повноцінно запрацювати створена у квітні минулого року Державна міграційна служба. Відтепер саме вона буде відповідати за видачу паспортів громадян України, реєстрацію місця проживання фізичних осіб, давати дозвіл на в’їзд іноземців. А незабаром нова структура буде ще й видавати українцям іноземні паспорти. Для чого ці нововведення і як вони позначаться на пересічних українцях “Пошта”  розпитувала у Олександра Сича, начальника управління  міграційної роботи ГУ ДМС України у Львівській області.

– Пане Олександре, якою є суть цих нововведень?

– Зараз відбувається процес передачі до підрозділів ДМС відповідних функцій, які колись належали певним підрозділам міліції, до прикладу, відділам у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Створюється міліція міграційного контро­лю, яка предметно займатиметься питанням законності перебування іноземців на території нашої держави, звільнивши від цих обов’язків відповідні служби МВС. Тіснішою буде співпраця з прикордонниками щодо перебування іноземців в Україні і вирішення подальшої долі нелегальних мігрантів. Координація спільних зусиль щодо питань міграції буде в одних руках – у Державній міграційній службі. 

Створення ДМС є вимогою Євросоюзу на шляху до підписання угод про лібералізацію візового режиму з Україною. Стандарти служби приводяться у відповідність до вимог ЄС. Вона створена аби навести лад з питаннями нелегальної міграції та перебуванням іноземців в Україні, наше законодавство поступово змінюється у напрямку до загальноєвропейського. 

– Як перерозподіл функцій позначиться на пересічних українцях? 

– Протягом тривалого часу проходить процес підготовки до передачі функцій від Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних  осіб так, щоб пересічна людина на собі не відчула незручностей переходу. Крім того, паспортна робота виходить з підпорядкування людей у погонах. Начальники районних МВС більше не підписуватимуть паспорти. Для цього працюватимуть цивільні люди у цивільній структурі. Штат буде більшим, що однозначно дозволить полегшити і пришвидшити роботу. Це принципова позиція керівництва ДМС України, адже на Львівщині кількість громадян, яких обслуговував один паспортист була однією з найвищих в Україні. Міліція міграційного контролю слідкуватиме за дотриманням законності особами, які заїжджають на нашу територію. Це буде стосуватися іноземців, які у нас працюють, студентів, які у нас навчаються тощо. Звичайно, це змінить ситуацію в місті на краще.

–  Чи Державна міграційна служба буде видавати українцям іноземні паспорти?

– Це планується. Питання видачі закордонних паспортів українцям ще до кінця у юридичній площині не вирішене. Це не від нас залежить. Гадаю, це має вирішитися восени. Коли все запрацює, то для пересічних українців, які отримуватимуть паспорти нічого не зміниться. Працівники і далі прийматимуть на своїх звичних  місцях.

– А скільки іноземців перебуває сьогодні на Львівщині?

– За приблизними даними станом на 10 липня 2012 року це понад 6,3 тис. осіб.  Серед них чимала кількість студентів, але чимало й таких, що отримали дозвіл на постійне проживання в Україні. Ну, і звичайно,  третина цих іноземців, це ті, хто тимчасово перебуває на теренах України. Роботи у нас буде чимало. 

 

ДО ТЕМИ

37 країн дозволили українцям в’їжджати на свою територію без візи. Список країн, куди українці можуть їздити без віз на термін до 30 діб, з 1 серпня поповнить Туреччина. Також до цього списку тепер входять: Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Туніс (за наявності туристичного ваучера), Бруней, Малайзія, Палау та Сейшельські острови. Безвізовий режим поїздок для українців строком до 90 діб діє у Хорватії з 1 квітня до 31 жовтня 2012 року. Крім того, до 15 березня 2013 року до 90 діб можна без віз в’їжджати у Македонію. На такий же термін без віз можна їздити до Албанії, Аргентини, Бразилії (з метою туризму та бізнесу), Еквадору (за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки), Ізраїлю, Намібії, Панами (за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки), Парагваю. В Перу можна їхати без від на термін до 183 діб. Без віз не довше, ніж на 14 діб, можна поїхати до Гонконгу. Також не потрібні візи для поїздок у Молдову, Грузію, Азербайджан, Узбекистан, Монголію, Вірменію, Білорусь. А також – Антигуа і Барбуда, Гватемалу, Нікарагуа, Сальвадор і Свазіленд. А от Казахстан, Киргизстан, Таджикистан обмежили перебування на своїй території до 90 діб, інформує сайт Державної міграційної служби України. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4305 / 1.58MB / SQL:{query_count}