Аварійна “епідемія”

Небезпечні мандри: за перше півріччя цього року через грубі порушення правил дорожнього руху на Львівщині сталось 183 “автобусні”ДТП 

Небезпечні мандри: за перше півріччя цього року через грубі порушення правил дорожнього руху на Львівщині сталось 183 “автобусні”ДТП 

Коли за вікном тепло, а на руках підписана заява про відпустку, так кортить кудись поїхати на екскурсію. Відпустку влітку планує більшість людей, тому й на дорогах можна зауважити велику кількість екскурсійних автобусів. Щоправда, із сезоном відпусток частішають й новини про дорожньо-транспортні пригоди, у які потрапили автобуси. Там паломники їхали у святі місця, там – туристи на море, а у Львові люди просто їхали маршруткою…

Сихівська ДТП

Учора, 23 липня, зранку на Сихові в аварію потрапила міська маршрутка №23 з пасажирами. ДТП трапилось неподалік Сихівського мосту. За попередніми даними, водій автобуса не впорався із керуванням у результаті розлому ресори. Автобус виїхав на зустрічну смугу руху та перекинувся на праву сторону, зазначають в ДАІ Львівщини. За цим фактом триває перевірка. У водія автобуса взяли кров на вміст етанолу. 

Через аварію до медиків за допомогою звернулися кілька пасажирів цього  автобуса. “До нас поступило шестеро осіб. Ще одна особа сама звернулась за медичною допомогою. Дві особи після отримання медичної допомоги пішли додому. Загалом зараз у 8-мій лікарні госпіталізовано четверо людей. Стан їх стабільний, без загроз життю. У більшості осіб – забої різних частин тіла”, – розповів Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я. 

Аварійна статистика

І такі аварії, як та, що трапилaся вчора на Сихові, не поодинокі. Як розповідають у ДАІ Львівщини, найчастіше аварії за участі пасажирських автобусів трапляються з вини водіїв. “За шість місяців 2011 року в області сталося 198 таких аварій, а за такий же термін цього року – 183 аварії. Минулого року потерпіла 21 людина, а цього року – 14. Тому на даний момент кількість ДПТ зменшилась, порівняно з минулим роком”, – каже Тарас Дзвоник, керівник прес-служби ДАІ у Львівській області. 

Туристична безпека

Найбільш резонансними є аварії саме з туристичними автобусами. Для літа це особливо актуально. За словами Тараса Дзвоника, коли організовується екскурсія, у ДАІ погоджують лише маршрут руху та надають акт технічного контролю працівникам ДАІ. Щодо супроводу автобуса патрульною машиною, то це не обов’язково, від цього можна відмовитися.

Окрім того, водій пасажирського автобуса на дорозі безпосередньо повинен мати посвідчення водія та реєстраційний документ автомобіля. “Акти технічного контролю водії біля себе не повинні мати, це має бути на АТП. Технічний контроль автобуси повинні проходити двічі на рік”, – каже Тарас Дзвоник.

А от організатори екскурсій та туристичних поїздок дбають про безпеку пасажирів оформлюючи страховки. Одна із тих, хто регулярно організовує подорожі – Надія Пастернак, керівник паломницького центру “Надія”. Аби не потрапити в аварію, вона радить співпрацювати тільки із перевіреними фірмами.  

“Усі дозволи щодо транспорту має перевізник. А я зі свого боку екскурсійну групу завжди страхую. Якщо це виїзд вихідного дня, то варто зробити страхування на випадок ургентних захворювань або травм. Як організатор екскурсії, дбаю лише про те, що стосується страхування. Що ж до справності транспорту – про це піклується перевізник. Три роки тому біля Стрия у нас поламався автобус, його ремонтували годин зо п’ять. Як виявилось, перед нашою поїздкою цей автобус був у нічному рейсі. Після того я з цим перевізником не співпрацюю”, – розповідає Надія Пастернак.

Місячник безпеки

Як писала минулого тижня “Пошта”, прем’єр-міністр України Микола Азаров через велику кількість аварій, доручив МВС у серпні провести місячник із безпеки дорожнього руху. За його словами, з року в рік збільшується кількість штрафів, адмінпротоколів за порушення у сфері пасажирських перевезень. Та це не зменшує травматизму і смертельних випадків на дорогах. На думку керівника уряду, є необхідність встановити більш жорсткий конт­роль за станом здоров’я водіїв, ступенем їх стомленості, відкорегувати вимоги до безпеки під час руху екскурсійних автобусів тощо. 

“Як відбуватиметься цей місячник ще не відомо. Адже Міністерство внутрішніх справ має спершу розробити план заходів, а тоді вже буде наказ”, – зазначив “Пошті” Тарас Дзвоник.

ДО ТЕМИ

Перевищення швидкості – головна причина аварій на українських дорогах. Так, за п’ять місяців цього року на дорогах нашої держави через це сталося більш ніж 2,5 тисячі автопригод, або майже 24% від усіх ДТП із постраждалими. 19,3% водіїв потрапляють в аварії через порушення правил маневрування, – інформує прес-служба ДАІ України. Пішоходи також не святі – 7,1% людей самі спричинюють зіткнення виходячи на проїжджу частину у недозволених місцях. 2,6% ДТП в Україні за цей рік сталося через нетверезих пішоходів. А от п’яні водії створили 6,4% усіх зіткнень.  6,9% водіїв порушують правила переїзду перехресть і стільки ж не дотримуються дистанції, що призводить до аварій. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4306 / 1.59MB / SQL:{query_count}