Метеорологи прогнозують, що до неділі у Львові очікуються мінлива хмарність і короткочасні дощі. В окремих районах не обійдеться без злив і граду.
Загалом, цей тиждень видався особливо “спекотним” для працівників МНС – вони виїздили на пожежі, які спричинили грозові розряди. Зокрема, 12 липня блискавка влучила у крамницю – через грозовий розряд загорівся магазин у с. Мильчиці Городоцького району. Як інформує прес-служба МНС області, вогонь знищив дах на площі 104 м2, віконні рами та перекриття на площі 25 м2. Загалом збитки оцінили у 25 тис. грн, а врятоване майно на 50 тис. грн.
Також, 12 липня вночі на пульт оперативно-диспетчерської служби МНС надійшло повідомлення про те, що у с. Рогізно Яворівського району через попадання блискавки зайнялась дерев’яна господарська будівля. Вогонь повністю знищив будівлю та 3 т сіна. Завдяки злагодженим діям рятувальників збережено три будівлі, коня та майно на суму 85 000 грн. На щастя, травмованих і загиблих немає.
А 11 липня внаслідок удару блискавки у с. Лавочне Сколівського загорівся дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви. Вогонь знищив церкву 1905 року побудови, яка була пам’яткою архітектури національного значення. Врятовано цегляну каплицю та господарську будівлю.
Тим часом, Львівська міськрада нагадує як поводитися під час грози, щоб не вразила блискавка.
Якщо ви перебуваєте під відкритим небом:
– Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим паче серед острівців дерев. Краще в такому випадку затаїтись у якомусь заглибленні.
– Бігти до сховища слід повільно і злегка пригнувшись, а не прямо у весь зріст – розряди контактують із вищими точками, якою може бути і людська голова.
– Варто негайно позбутися всіх металевих предметів, які є на вас чи при вас. Покладіть їх у захищеному місці далі від себе.
– Не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу ураження розрядом, а краще сядьте, нагнувши голову, щоб вона не вивищувалася над предметами, які вас оточують.
– Якщо волосся на голові мовби ворушиться, а то й здиблюється, принаймні так вам видається, теж перейдіть в інше місце, бо тут накопичується електрична присутність, яка може “притягнути” блискавку.
– Коли вас застала загроза з довгими, особливо металевими предметами в руках, до прикладу, вудочками, не йдіть із ними, а покладіть подалі від себе і перечекайте негоду. Підете згодом – не варто ризикувати життям.
– Під час грози ніколи не торкайтеся металевих споруд і залізних електроопор, опор мостів, дротяних огорож і подібних об’єктів із металу.
– Навіть під час невеликої або ж короткочасної грози негайно припиніть прогулянку на велосипеді – веломашину поставте подалі від себе.
– Якщо гроза застала вас на човні в річці, або ви плавали в цей час, то найбезпечніше – вибратися з води на берег, а якщо це неможливо, то намагайтеся на човні сидіти нерухомо, витягши весла, а вплав слід добиратися повільно, спокійно, не розмахуючи руками.
Коли перебуваєте у приміщенні:
– Негайно зачиніть усі кватирки, вікна, двері, бо і вони можуть “притягувати” блискавку.
– Перебувайте подалі від електроприладів, будь-якого металу та від приміщень, де можливі протяги.
– Утримайтеся від дзвінків по телефону, але якщо вже біда примусила викликати “швидку” чи пожежну бригаду, то зробіть це одразу ж після чергового розряду, швидко використавши невеличку паузу до наступного.