Попри спекотне літо, депутатський корпус Львівської міської ради не відпочиває. Міські народні обранці минулого тижня миттєво відреагували на скандальний “мовний” законопроект. Вночі 3 липня депутати Львівської міської ради від ВО “Свобода” першими поїхали до Києва, де взяли участь в акції протесу перед Українським домом. А 4 липня у Львові перед стінами облради відбулися збори депутатів місцевих рад області, зокрема Львівської міськради, на яких ухвалили відозву до народу про загрозу державності України.
І поки парламентарі після ганебного кроку відпочивають на канікулах, народні обранці Львівської міськради збираються на чергові пленарні засідання – одне з них відбудеться сьогодні, 12 липня, а наступне – 26 липня.
“Канікул як таких не буде. Зберемося на ці два засідання, а потім депутати працюватимуть у комісіях”, – зазначив “Пошті” секретар Львівської міськради Василь Павлюк. Канікули львівські депутати мали у червні – через проведення Євро-2012.
Серед питань порядку денного нинішньої сесії – звіт міського голови Львова (але чи звітуватиме він, наразі не відомо). На жаль, так і не зникло протистояння між законодавчою та виконавчою гілками влади. Досі не прийнята нова структура ради, на чому ще торік наполягав депутатський корпус.
“Вже два роки минуло, а міський голова це питання чомусь не виносить на розгляд сесії. Згідно із законом, лише він має право це зробити”, – зазначає Василь Павлюк.
– Моя оцінка роботи депутатів, як секретаря міськради, за п’ятибальною шкалою – “відмінно”. Робота депутатів якісна та професійна, за що їм дякую. Спочатку вони працюють у профільних комісіях (їх є 12), а згодом ті чи ті питання затверджують на пленарних засіданнях. Первинно всі матеріали, скажімо, земельні, будівельні, майнові чи інженерні питання, проходять підготовку та аналіз у профільних департаментах і управліннях міськради. Документацію готує виконавча служба, себто посадовці Львівської міськради. А опісля депутати розглядають питання на сесії – можуть погодитися чи не погодитися. Поза тим, нині прокуратура взяла за практику вилучати всі матеріали, що стосуються приватизації комунального майна.
– Я також ставлю це питання і не чую відповіді. І міський голова Львова, і багато чиновників вважають, що це депутати міськради непрофесійно працюють і затверджують приватизаційні питання. Якщо депутати бачать, що в документах, які подало управління комунальної власності, немає порушень, вони їх затверджують. Якщо ж порушення є, то, звісно, відхиляють. Але чомусь прокуратура разом із управлінням комунального майна досить активно зараз вилучає документи.
– Зупиняється! Це незручності і для підприємців, і для жителів Львова, зокрема художників, які хочуть приватизувати свої майстерні. Це великі незручності для всіх, адже процес затягується, зупиняється потік надходжень до міської скарбниці. Така процедура може затягнутися до року, а це – ходіння по судах.
– Виходячи з того, що робиться у стінах парламенту, депутати Львівської міськради зобов’язані та вимушені реагувати на події, які відбуваються в державі. Робитимемо так і далі. Поза тим, це зовсім не заважало нам приймати ухвали щодо актуальних господарських питань Львова.
Політики було дуже багато, прийняли чимало гострих заяв, адже мусимо тримати руку на пульсі. Наша реакція на будь-які антиконституційні чи антидержавні рішення, які приймала ВРУ, завше була і є миттєвою. Аналогічно будемо діяти й далі!
Безперечно, депутати міськради відреагували на ганебний, скандальний “мовний” закон, за який парламентарі проголосували 3 липня. Вже 4 липня у Львові перед стінами облради відбулися збори депутатів місцевих рад Львівщини, на яких була ухвалена відозва до народу про загрозу державності України.
Наші хлопці вистояли, відбили атаки тих перевертнів, бо інакше їх назвати не можна. Я звертався до кожного офіцера міліції, СБУ, до прокурорів, суддів: якщо ви українці – задумайтеся, що завтра говоритимете своїм дітям? Нині перед нами стоїть питання збереження державності та виживання нації. Не служіть режиму – станьте на бік Закону, на бік Конституції. Тим, хто віддавав наказ бити депутатів у Києві, доведеться відповідати за свої дії.
Депутатський корпус Львівської міськради не здасться! Ми стоятимемо в перших рядах і не станемо на коліна! Ми не маємо права “здати” свою землю, свою мову!
– Вважаю, що це волюнтаристська зміна руху маршруток у Львові. Минуло вже півроку, а городяни й досі нарікають на неї. Мовляв, навіщо було це робити?! Ми й далі працюємо над цим питанням і намагаємося змусити управління транспорту та зв’язку вдосконалити маршрути, аби львів’янам було зручно їздити. Яким шляхом ідемо? До нас надходять звернення жителів, у яких вони вказують на якісь недоліки. Беремо це на контроль, аби управління транспорту виправляло ситуацію.
На мою думку, перш ніж запроваджувати нову транспортну схему в місті, виконавчій владі варто було б організувати громадські слухання, порадитися з депутатським корпусом. Можливо, цю схему потрібно впроваджувати поетапно. Також варто було б завчасу поінформувати львів’ян про рух маршруток. Бо з 1 січня 2012-го Львів у транспортному плані поринув у хаос. Так ще й за лютих морозів! Це було січневе жахіття Львова! І люди зі мною, певен, погодяться.
– Це його позиція.
– Ми провели його на високому рівні! Від усього депутатського корпусу та від себе особисто дякую всім львів’янам! Передусім тішуся, що жителі міста показали іноземним гостям свою гостинність, привітність. Львів продемонстрував світові, що є справді європейським містом, що тут – інтелігентні, виховані люди. Вдячний і працівникам комунальних служб усіх районів міста, Галицькій райадміністрації, особливо її голові Ірині Маруняк за надзвичайно якісну роботу. Комунальні служби цього району під час Євро-2012 працювали ідеально. Чистота центру Львова під час свята футболу була взірцевою. Двірникам, яких можна було бачити цілодобово, довелося нелегко, та вони впоралися, і у місті було чисто. Це, до речі, визнали й самі іноземні фани.
– Я спілкувався з португальцями, німцями та англійцями, які приїздили до Львова на Євро-2012. Від міста та самих городян у них був шок – у позитивному плані. Вони пообіцяли знову повернутися сюди, бо полюбили Львів. Іноземці одноголосно нарікали на свої ЗМІ, що так негативно “піарили” Україну в цілому та Львів зокрема. Обурювалися дезінформацією про нашу країну, щойно відчути привітну і позитивну атмосферу у Львові. Певен: туристів у місті після Євро-2012 суттєво побільшає! Думаю, інвестори також підтягнуться.
– Ні, моя думка не змінилася. І перегляду цієї статті у бюджеті міста в цьому році не буде. Нехай спочатку міський голова відзвітує перед громадою, депутатами і журналістами, куди йдуть гроші. Вважаємо, що їх розподіляли неправомірно. Нині немає коштів на зарплати. Дай Боже місту дожити до листопада 2012-го. І позики банку належить повертати – а там сума чимала. Зокрема в липні треба віддати 50 мільйонів гривень!
– За “ходіння по муках”.Тобто за дозвільні процедури. Скаржаться і на те, що у Львові ведеться “війна” проти МАФів, а це – робочі місця. Куди люди мають піти на роботу, якщо підприємства не працюють?! На мою думку, в місті триває лобіювання розвитку великих супермаркетів. Звісно, Львів має бути гарним та чистим. На проспекті Свободи МАФи недоречні, але у спальних районах потрібні. Люди сім’ї утримують, працюючи в кіосках… Багато говорилося про створення робочих місць, а де вони?! Торік пропонував і зараз повторюю – у Львові потрібно створити Раду директорів. Говорив з цього приводу із багатьма керівниками, і вони мою ідею підтримують.
– Відродити виробництво і створити робочі місця. Як наслідок, це надходження до бюджету. Приміром, директор “Електрону” висуває ідею щодо заводу із виробництва трамваїв. Німці готові допомагати.
– Грибовицьке сміттєзвалище, сморід і паркування в місті. 22 травня у Великих Грибовичах ми провели виїзне позачергове засідання сесії Львівської міськради, на якому депутати розглянули питання щодо екологічної ситуації на цьому сміттєзвалищі. Після звіту міських посадовців про розв’язання екологічної проблеми зі сміттєзвалищем депутати одностайно ухвалили рішення визнати роботу міського голови та його команди незадовільною. Звернулися й до керівника області Михайла Костюка з вимогою дати гарантії щодо затвердження земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу.
Міські посадовці кажуть, що обласна влада має виділити земельну ділянку для нової міської сміттярки. На мою думку, Львів може самотужки вирішити це питання, не задіюючи області. У нас є технологічна зона – ТЕЦ-2, у якій може бути сміттєпереробний завод. Потрібен лише інвестор, який поставить серйозні очисні механізми та фільтри. Скажімо, в центрі Відня є такий завод, і ніхто не волає про екологічну небезпеку.